Paní z peřejí

Ve světle dvou měsíců, Anstreina bílého a Ginaina šedého, má krev lidí i Sarkaiů stejnou barvu. Nad Darínem však svítá. Přichází den, kdy umírají i tajemství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27350/pani-z-pereji-fk3-27350.jpg 3.410

Kočičí noci (3.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Straky na vrbě

Zelený_Drak
dnes

Závěr trilogie mě bavil nejvíc. Přeci jen je člověk s postavami již obeznámen a zajímá ho, jak to s nimi dopadne. Bohužel se potvrdilo, že postavy herců z prvního dílu, které měly velký prostor, se už nikdy neukážou. Hlavní rozuzlení děje mě příliš nepřekvapilo, spíš ve vedlejších příběhových linkách přišly občas nečekané informace, ale pak někdy tyto linky zůstaly otevřené – například nevíme jistě, jak dopadla Taura. Většinu příběhů ale autorka uzavřela jednoznačněji. Osud Fínky a Inna byl po druhém díle celkem jasný, ale byl to pěkný příběh. Akorát to je asi poprvé, co si o něčem od Strak na vrbě říkám, že i když to je pěkně napsané, podruhé bych to nečetla.

Svářeč

Povedené zakončení série. Stejně jako druhý díl i Paní z peřejí trochu přitvrzuje. Dočkáme se více akce, i celý příběh jako by vyzníval trochu temněji, přitom je poetika předchozích dílů zachována.

luthien
11.06.2015

Druhý díl se mi četl lépe než první, děj mi naopak přišel zajímavější.
Recenze: http://malacandra.blog.cz/1506/blanka-jiruskova-vedma-z-lesa-a-pani-z-pereji

fereny
12.12.2014

Moc hezké, detailně promyšlené a celkem originální. Ve druhém dílu se toho sice moc neděje, ale když beru všechny tři díly jako jeden celek - jeden příběh, líbilo se mi to.

Blanka Jirušková

Blanka Jirušková