Vědma z lesa

Jako karty ve hře Ri jsou životy lidí Darína. Jeden je darován, jiný ukraden a další vyložen lícem navrch a všechna jeho tajemství jsou odhalena. A jak se hra chýlí ke konci, v rukách hráčů zbývá už jen posledních pár karet. Najde oblačná dáma svého rytíře, aby mohla uvěznit démona? A kdo získá nejvyšší sázku? Vždyť se hraje o samotný Darín! A nejen o něj... V pokračování románu Kočičí noci se osudy hrdinů spletou pevně a skvostně jako Darínské hedvábí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27349/vedma-z-lesa-ZEt-27349.jpg 3.412

Kočičí noci (2.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Straky na vrbě

Zelený_Drak

Druhý díl mě zaujal trochu víc než první – už se tolik nesnaží drobit čtenářovu pozornost na nepodstatné věci. Postav ubylo a dočkali jsme se nových velkých odhalení (bohužel očekávaných). Zápletka ale byla ještě skromnější než v prvním díle a stěží bych ji nějak popsala. Jestli v prvním díle šlo o "přemožení démona", pak ve druhém snad šlo o "pravou podstatu". Možná mě Vědma z lesa trochu naladila na dočtení trilogie, ale ke třem hvězdičkám mě nepřesvědčila.

Svářeč

Oproti prvnímu dílu trochu horší, ale pořád nadprůměrné. Škoda, že občas některé postavy jakoby zmizí z děje a pak se najednou zničehonic objeví, když se to autorce hodí. Mnohé postavy působí lehce zbytečně, takže když odejdou, nevíte jestli se ještě vrátí. Taky tomu chybí někdo jako Falxius z prvního dílu, zkrátka pořádně tragická postava. Dále to má typický rys druhých dílů trilogií, což znamená, že působí jako pouhý most mezi začátkem a koncem. Za zápor bych taky označil krátký rozsah, protože to znamená, že kniha obsahuje méně nádherných ilustrací Jany Šouflové než v prvním díle :) Ale abych jen nekritizoval, není to sice čtivo do MHD, musíte neustále dávat pozor, přesto se to čte velmi lehce. Darín má skvělou temnou atmosféru a vše dotváří autorčin bohatý a poetický jazyk.

AnneMaxe007
07.07.2016

První díl na mě udělal hlubší dojem, nicméně i teď Darín zapůsobil víc než čímkoliv jiným svojí jedinečnou atmosférou .

luthien
11.06.2015

Asi nejlepší díl z trilogie. Na mě to nijak uspěchaně nepůsobilo. Jen je mi líto, že postavy nebyly víc propracované a celkově se z toho asi dalo vytěžit víc...
Recenze: http://malacandra.blog.cz/1506/blanka-jiruskova-vedma-z-lesa-a-pani-z-pereji

Eslem
29.03.2013

Oproti předchozímu dílu je kniha dějově chudší a působí, jako by autorka spěchala a neměla čas si s jazykem tolik vyhrát (nebo se záměrně krotila). Přesto velmi příjemné čtení a i barvy obálky doslova hladí po očích.

Blanka Jirušková

Blanka Jirušková