Fengr Fengr komentáře u knih

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Už mi skoro připadá, že čtení Zaklínače pro mě není čtení... nějak se do tohoto světa teleportuju a se všemi postavami prožívám jejich životy. (Asi líp už to nevyjádřím :-)

Nikdy jsem si nemyslel, že ty pocity, které mám teď, získám čtením knihy.

14.02.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Nemůžu najít vhodná slova, jak bych všechny svoje pocity chtěl vyjádřit. Neskutečně se mně tento svět vpil, zahrabal, v tísnil pod kůži a tento první román to ještě několikanásobně utužil.
Informace o magii, celkovém světě, Ciri, .... všechno to žeru.

Tahle knižní série mne chytla a po zbytek života už nikdy nepustí.

05.02.2020 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Tak tohle je hodně super. Úplně mně to vtáhlo víc do světa Zaklínače. Je zde popsáno vše nejdůležitější. Hodně se mi líbila kapitola o zaklínačích a bestiář. Nebo vlastně úplně všechno. Přesto jsem knihu nedočetl celou. Je to z toho důvodu, že jsem zatím přečetl jenom dvě knihy. A v poslední kapitole knihy je příběh Geralta a Ciri, pravděpodobně se vším všudy, a to jsem si fakt nechtěl vyspoilerovat. Takže doporučuji přečíst až po dočtení ságy.

31.01.2020 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Moc pěkný.

26.01.2020 5 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Ale jó, občas není špatný přečíst takovouhle šílenost. Poslední třetina byla sice nic moc, ale i tak jsem se u toho bavil (nejvíc asi u "Cze-ngliš"). A o to mně především šlo, pěkný odreagování.

22.01.2020 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Mohl bych napsat, že celkový styl psaní se mi hodně líbí, povídky jsou snad lepší než v minulém díle, Marigold je naprosto úžasnej, atd. atd., jenomže napíšu jediné, Miluju to

19.01.2020 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

V 19. století bych nedokázal žít. Mně by stačila jenom ta všudypřítomná přetvářka a už bych se zbláznil.
Julian mi ze začátku byl nevýslovně nesympatický. Jeho jednáním, myšlenkami, prostě vším.
Ale v průběhu děje, začínal být vnímavější světu kolem sebe a míň nabubřelí. Což zapříčinilo, že s ním i snad soucítím.
Celkový dojem z knihy mám nějaký prazvláštní. Ale i tak jsem si ji rád přečetl.

10.01.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jsme neskutečně rád, že jsem se k tomuhle skvostu dostal. Stačilo pár stránek a kniha mne úplně pohltila.
Tohle to má všechno. Přes výborný humor (při vzpomínce na zaklínadlo exorcismu se směju ještě teď), skvělé postavy, jedna povídka lepší jak druhá, vše do sebe pasuje. Musím ještě podotknout jednu věc, ilustrace tomu dodávají něco navíc.
Rozplýval bych se tady ještě hodně dlouho, ale nemůžu se dočkat druhého dílu.
Takže závěrem, tohle je jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. A to je teprve začátek.

10.01.2020 5 z 5

Moderní výživa ve fitness a silových sportech Moderní výživa ve fitness a silových sportech Lukáš Roubík

Kniha splnila mé očekávání.
Začnu negativy. Občasné pasáže jsou až Moc složité. Na druhou stranu nikdo nemůže po přečtení knihy říct, že to nebylo dostatečně vysvětleno. Já za sebe jsem něco nepochopil, ale záleží na člověku, který to čte a na jeho vědomostech.
Díky téhle knize jsem načerpal nepřeberné množství znalostí, které jsem zařadil do svého života.
Takže za mne mohu doporučit všem, kteří se zajímají o stravování. A já určitě nezůstanu u jednoho přečtení.

28.11.2019 5 z 5

Skaláci Skaláci Alois Jirásek

Tohle nebylo čtení, to bylo potěcha pro duši

19.09.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film se mi docela dost líbil, ale kniha je kniha. I přesto, že jsem znal děj a v podstatě věděl jak to dopadne, tak jsem si čtení stejně užil. Oproti filmu, kde nejsou vysvětleny do puntíku technické poznatky, v knize to je naopak. Místy jsem text jenom prostě proletěl a ani se to nesnažil nějak pochopit, počínaje chemií, konče astrodynamikou.
To je asi tak jediná výtka knihy.
Nebudu to dál protahovat. 5*, Humor, děj, postavy, myšlenka knihy, naprosto úžasný.
Doporučuji :))

05.06.2019 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Tohle mě hodně bavilo. Tady nejde snad nic vytknout. Rozuzlení, informace o hl. postavě, děj to vše jsem prostě hltal.
Jsem trošku smutnej, že už to mám přečtený.
Nic jinýho nezbývá než se těšit na další díl.

26.05.2019 5 z 5