Faustka Faustka komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Chtěla bych zůstat v Salem's Lotu navěky.

21.09.2012 5 z 5

Přízračný svět Alaizabel Crayové Přízračný svět Alaizabel Crayové Chris Wooding

Nad Londýnem se stahují temná mračna. Připravte se na... magii.. tajemno.. napětí. Fascinující příběh, barvitý styl vyprávění. Můj první Wooding, ale ne poslední.

23.02.2012 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

„Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.“ Nejdřív byl první díl seriálu, ale byl to pouze ten jeden, který ve mně rozdmýchal neukojitelnou vášeň pro knižní sérii Píseň ledu a ohně, neboť jak pravil sám autor…“Říká se, že ďábel je v detailech“… a po přečtení knihy… můžu říct, že se nemýlil. A koho jsem si nejvíc oblíbila… všechny… a ať mě vezmou Jiní jestli lžu;) jen pro Tyriona Lannistera mám v srdci měkké místečko… „Smrt je tak strašlivě definitivní, zatímco život je plný možností.“

24.01.2012 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Dost zřetelný propad. Kdo mě alespoň z části dokázal udržet soustředěnou - jsou Homér a Saša. Hledající smysl příběhu tam kde není.

03.01.2012 2 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

...."Ale tak to dělaj bohatý: když vás nemůžou ukopat k smrti, zahuběj vás svou laskavostí".
Dolores Claiborne je emotivní zpověď plná vášní, zásadních rozhodnutí… osamělosti a prachových chuchvalců… příběh lásky a nenávisti, ale hlavně je to příběh o nezdolné síle jedné (ne)obyčejné ostrovanky. A na závěr typické Dolorosino moudro: "....jestli chce ženská přežít musí bejt mrcha".

10.12.2011 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Svěží a zábavná knížka. Styl i humor Monyové mi neskutečně sedl. Už jen pro manipulátorku Alžbětu Pokornou, která by se jistě uplatnila ve službách CIA - tak zatvrzelá povaha snadno překoná každou překážku.

23.11.2011 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Dynamické, originální… Lukjaněnkova městská fantasy mě uvrhla do stavu poznat víc… o dost víc!
„Šero je nenasytná děvka, která nepohrdne ničím a nikým.“

31.10.2011 5 z 5

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Howardův styl vyprávění má svá neměnná specifika. Přitažlivá exotika, bohové dávných časů, kulty černé magie. Této sbírce povídek by však prospěla klasičtější hororová linie. Instinkt divoké šelmy narazil na příliš odolnou soupeřku. Tím se bohužel i přes veškerou lstivost musela odplížit se svěšeným ocasem. Ale abych jen nekritizovala, tak z básní „Duch blat“ a „Rozjímání“ naopak vyzařuje tolik potřebná dávka děsu. Taková kterou jsem očekávala.

23.10.2011 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

…“Fungovalo to, protože lidé věděli – že to, nač se dívají, pochází z nějakého místa, které se nachází daleko mimo talent. Ten pocit, který tyhle obrázky z Dumy vzbuzovaly, byla hrůza stěží držená na uzdě. Hrůza, která čeká, až nastane. Přilétající na zteřelých plachtách“.
Lastury pod Velkým růžákem bubnují na poplach. Osudy Elizabeth Eastlakeové a Edgara Freemantlea se protínají. Ostrov Duma Key ukrývá tajemství, které je lépe nepoznat – ale tvé smysly už jsou probuzeny… a ty víš, že není cesty zpět. Slova „Jak namalovat obraz“ byla vyřčena.

05.10.2011 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Nejprve jsem váhala mezi čtyřmi a pěti; šokující zpověď ženy upoutané k posteli je velmi sugestivní, nicméně co, nebo spíš… kdo mě přinutil se rozhodnout, je Jessiin zneklidňující návštěvník… Raymond Andrew Joubert.

13.09.2011 5 z 5