FaithFrances FaithFrances komentáře u knih

Posol Posol Markus Zusak

Mne sa kniha páčila,zaujala ma tá myšlienka,ktorá knihu robila tajomnou celý čas.Keby každý človek pomohol aspoň jednému ďalšiemu,nebolo by na svete krajšie? Trochu mi to pripomenulo "Pošli to ďalej"...

12.07.2016 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moja najobľúbenejšia kniha z detstva a dospievania.Zbožňovala som Annine príbehy,to ako bola ukecaná,ako sa vždy dostala do peknej a humornej šlamastiky.Najviac som však obdivovala na nej,ako si vedela stavat vzdušné zámky,pretože snívanie s otvorenými očami je v tejto dobe potrebné.Ako sa vraví: ?:" Ovplyvňujú nás knihy,ktoré čítame v detstve a nie v dospelosti." :-)

21.02.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Myslím,že jedna z tých vydarenejších Kingoviek :-) Nevadilo mi,že to bola detektívka.Dej mala celkom pútavý,postavy zaujímavé.Brady Hartfield ,poznačený zlým detstvom, obcesnou matkou,alkoholičkou,ktorá mu dovolovala,aby sa jej dotýkal.... Narušené osobnosti,mávajú často zlé detstvo,ktoré ovplyvní ich správanie v dospelosti.V tomto prípade za to,môže matka. A tak sa Brady-chudáčik rozhodne vletieť mercedesom do stovky ľudí,pričom osem z nich zabije,z toho jedno malé dieťa a ako-inak robí mu to dobre... Choré,zvrátené myslenie... Ale kniha je napínavá.Aj vďaka tomu,že vraha musí vypátrať detektív Bill Hodges ,ktorý to nemá ľahké.

12.07.2016 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Skoro vždy platí,že kniha je lepšia ako film.V tomto prípade je to naopak.Film je neprekonateľný.Kniha je divne napísaná...

21.02.2016 3 z 5

Och,fantastická kniha,v ktorej môžete snívať spolu s postavami,pretože prekypuje fantáziou,duchovnom,tajomnými príbehmi.... Je to taká rozprávka pre dospelých a mne sa veľmi páčila.

18.02.2016 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Tajomný,napínavý príbeh o žiarení,ktoré má v sebe veľa nebezpečenstva.Dvaja prepojení ľudia-Danny a Abra,majú nadprirodzené schopnosti,ktoré ich spájajú.Musia bojovať proti Pravému uzlu,čo sú ľudia,ktorí sa živia,dobíjajú parou.Tú práve získavajú z ľudí,ktorý majú žiarenie.Tak sa začína lov na Abru. Veľmi strhujúci dej,ktorý žiari až do konca :-). Fantastická kniha!

17.02.2016 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Táto kniha ma trochu sklamala,no trochu dosť.Musela som sa nútiť,aby som ju celú prečítala.Tie prízraky jej muža som nevedela ako mám zo začiatku brať,postupne ako Lisey odhaľovala jej aj Scottov príbeh,som si zvykla...No taká psycho-kniha :-)

12.07.2016 3 z 5

Zlatá cesta Zlatá cesta Lucy Maud Montgomery

Krásna kniha o priateľstve,ktorá vám pohladí dušu. :-)

21.02.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mne sa kniha vpísala do srdca.Navždy si Holdena zapamätám,jeho rebelstvo,ktoré som prežívala s ním. Je to jedna z tých kníh ktorá vás ovpivní počas dospievania.

20.02.2016 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Jedna z najlepších kníh,aké som kedy čítala.Veľmi emotívna,autor sa vcítil do vojny a údel žien v Afganistane.A zasa sa potvrdzuje pravidlo,že ženy zvládnu čokoľvek,akékoľvek utrpenie....Autor má neuveriteľný talent,precítene písať. Doporučujem každému,kto má rád tie lepšie knihy :-)

18.02.2016 5 z 5