fablen fablen komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Zpočátku jsem se hůře orientovala v množství postav a jmen, ale druhá polovina knížky měla pro mě již větší spád.

22.01.2012 5 z 5

V měsíčním svitu V měsíčním svitu Dean Koontz

Další skvělý a poutavý román tohoto autora, kde opět obdivuji neuvěřitelné schopnosti postav, kdy jsem v příběhu s nimi na útěku a věřím, že se také umím přeložit do jiného času a prostoru.

28.12.2011 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Dobrodružné, napínavé a závěr naprosto nečekaný a nepředvídatelný, úplná bomba.

Mrzí mě, že jsem nenominovala žádnou knihu na Knihu roku, neboť by to zřejmě byla tato kniha od české autorky.

11.12.2011 5 z 5

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Velmi krásná kniha napínavá až do konce. První, kterou jsem od tohoto autora četla. Rozhodně si přečtu i další díla, která napsal.

11.12.2011 5 z 5

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Opět poutavá kniha od mé oblíbené české autorky.

28.10.2011 5 z 5

Poezie z předměstí Poezie z předměstí Jan Žižka

Útlá knížka s 16 milými básničkami, které pohladí na duši. Děkuji autorovi Ing. Žižkovi za zaslání knihy.

29.09.2022 5 z 5

Horowitz Horowitz Matěj Dadák

Kniha se mi dobře četla, ale na konci mám vícero nezodpovězených otázek. Proto 4 hvězdičky.

10.07.2021 4 z 5

Vyděděná Vyděděná Marie Magdalena Horňanová Jodasová

Takové vyprávění, kde mi chybí více rozvést emoce a tím zapůsobit na čtenáře. Příběh sám o sobě není špatný.

21.05.2019 3 z 5

Pokoj k pronajmutí Pokoj k pronajmutí Elizabeth Berg

Kniha mě příliš nezaujala.

30.08.2016 3 z 5

Moře a pláž Moře a pláž Miloš Urban

Kniha se mi nelíbila vůbec. Toto dílo může zaujmout snad jen Michala Kolesu. Nezajímavé povídky bez děje....

15.07.2012 odpad!

Ďáblův elixír Ďáblův elixír Raymond Khoury

Prima knížka - první od tohoto autora, kterou jsem četla - a určitě si v budoucnu přečtu i jeho další. Dobře popisuje situace, děj a osoby a člověk se při čtení "neztrácí" v množství postav. Poutavě napsaná, hrůzně vykreslené účinky drog, zajímavý závěr.

20.06.2012 5 z 5

Nechtěl jsem být Leninem Nechtěl jsem být Leninem Dora Čechova

Zajímavé povídky, které může napsat skutečně jen člověk, který bydlí střídavě u nás i v Rusku (autorka knihy) a zná tamní zemi -
občas drsný a nelehký život občanů žijících v Rusku, jejich osudy, příběhy, ze kterých mrazí, typickou atmosféru. Prima četba, díky za ni.

18.03.2012 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Knížka vcelku zajímavá, spíš takový dívčí románek o nadpřirozené schopnosti hlavní hrdinky.

14.01.2012 4 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Jednu hvězdičku jsem sice ubrala, ale spíše pouze z toho důvodu, že běžně nečtu historické romány. Domnívám se, že příznivci historie dají 100% tomuto románu v hodnocení plný počet.

28.10.2011 4 z 5

Dům na Tara Road Dům na Tara Road Maeve Binchy

Překrásná knížka. První knížka od této autorky, kterou jsem četla. Naprosto jsem se vžila do příběhu a prožívala jej spolu s hrdinkami. Obsah této knihy ve mě zůstane dlouho.

28.10.2011 5 z 5