Horowitz

Horowitz https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70191/bmid_horowitz-cHC-70191.png 3 9 3

S dlouho očekávaným románem génia literatury dvacátého století nastaly potíže. Termín vydání knihy se blíží, ale Horowitz dosud nic nedodal a navíc odmítá komunikovat. Zoufalý redaktor se ho pokouší všemi prostředky přesvědčit, ať dílo dokončí. Proto se vypraví na dobrodružnou cestu po stopách tragického prokletí svérázného spisovatele. Během pátrání prožije divoké milostné vzplanutí. Při temných experimentech musí leccos obětovat, aby nakonec překvapivě odhalil tajemství své vlastní existence. Dva dramatické osudy dvou autorů. Horowitz je kniha především o inspiraci, touze osvobodit se.... celý text

Žánr:
Romány , Literatura česká

Vydáno: , Gasset
více info...

Komentáře (3)


fablen
fablen
10.07.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, ale na konci mám vícero nezodpovězených otázek. Proto 4 hvězdičky.

OdvaznyMladyMuz
OdvaznyMladyMuz
10.05.2021 4 z 5

Horowitz je slavný spisovatel, o němž se vypráví legendy a jeho knihy jsou rozebrány okamžitě po vydání. Kdo zrovna nečte Horowitze, ten myslí na to, jak bude číst Horowitze. Jeho nová kniha je s napětím očekávána, ale nikdo neví, v jaké fázi se nachází rukopis. Spisovatele by měl trochu popohnat jeho dvorní redaktor, jenž je zároveň vypravěčem krátkého románu Matěje Dadáka.

Horowitzův redaktor je docela podivný chlapík. Tlačen zaměstnavatelem je ochoten udělat opravdu hodně pro včasné dodání slíbené Horowitzovy knihy. Z neklidného čekání v kavárně naproti Horowitzově domu se brzy stane nepokryté šmírování, jež se nezaměří jen na samotného Horowitze. Z čehož jsem nabyl dojmu, že pan redaktor je tak trochu psychicky narušenej jedinec a s narůstajícím počtem přečtených stran jsem se v tom dojmu utvrzoval. Ve snaze naplnit očekávání nakladatele a čtenářů, těšících se na Horowitzův nejnovější počin, začne psát knihu za něj. Takže to rázem není obyčejnej šmírák, ale obyčejnej spisovatel. Protože každej spisovatel je tak trochu šmírák.

To, co se z počátku zdá jako skrytá reklama na žaluzie, protože je zde používá málokdo, čehož využívá náš redaktor/šmírák/spisovatel a kouká dětským dalekohledem do pokojů cizích lidí, se brzy mění v šílenství. Nemá cenu prozrazovat víc, knihu sfouknete za jeden večer. A když si k ní nalijete dvě decky Cinzana jako já, pak ještě dvě a pak o půlnoci koukáte, že láhev je v čudu, tak toho o moc víc ani prozradit nemůžete. Kniha Horowitz je o tvůrčí krizi, inspiraci a chalupě, v níž se zastavil život, aby zcela nevyhasnul.


abeceda
abeceda
02.04.2011 5 z 5

Velmi zajímavé počtení, podle mého názoru je to velmi povedená moderní kniha a tudíž si zaslouží nominaci v Magnesia Litera za Objev roku. Navíc se musím podělit s výborným knihkupectvím Papyrus, kde jsem tuto knihu objednala http://www.knihkupectvi-papyrus.cz/horowitz/d-178480/
Adéla

Štítky knihy

spisovatelé tvůrčí krize společenské romány české romány

Autorovy další knížky

Matěj Dadák
česká, 1975
2022  60%Lovci švábů
2021  72%Muž bez jazyka
2010  69%Horowitz

Kniha Horowitz je v

Přečtených9x
Doporučených3x
Knihotéce2x
Chystám se číst12x
Chci si koupit1x