Eumenida Eumenida komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ není pro malé děti. Myslím, že kouzlo Malého prince a myšlenky v knize ukryté dokáže ocenit až dospělý člověk, který něco zažije a je už trochu škráblý na duši. Když jsem Malého prince četla na základce, nudil mě. Četla jsem ho o pár let později a nadchl mě.
Totéž se mi stalo u Marťanské kroniky...

22.09.2013 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Dočítám Tanec s draky a nechápu, jak chce dalším dílem uzavřít to, co tak obšírně rozehrál v předchozích. Nevím, jestli má být Hra o trůny celkem v šesti nebo sedmi knihách, ale podle toho, co jsem četla, mi připadá, že to chce ještě minimálně tři díly.
Už aby to bylo.
Jinak, je to jedna z nejlepších fantasy (reálných fantasy), jaké jsem četla, velmi propracovaný příběh s mnoha postavami hlavními i vedlejšími. I když se musím přidat k těm, kterým se zdají být některé scény umněle natahované, občas se mi zdá, že autor dává zelenou své představivosti a vybarvuje svůj svět všemi barvami.
Ale, zase, když si vybavím děj minulých dílů, tak to, co se zdálo být možná zbytečné v prvním a druhém, se vysvětlilo v dalších dílech.
Už se těším na další.

22.09.2013 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Mě trochu zklamala. Začátek byl dobrý, i výlet do Anglie se mi jevil jako dobrá zápletka a podobnosti mezi Darcym a arogantním novinářem se daly čekat. Co mi fakt vadilo, byla šílená naivita hlavní hrdinky - a taky obsáhlé nudné části, kdy hlavní hrdinka úplně zbytečně rozpitvává své pocity - kdyby to autorka trochu zestručnila, mohl mít příběh trochu lepší grády.
Dala bych tomu tři hvězdičky, průměrné dílko, které neoslní, ani nenadchne.
Být kniha o třetinu kratší a o zbytečné pasáže chudší, určitě by jí to prospělo, protože jinak je románek čtivý a příjemně odpočinkový.

07.03.2013

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Viděla jsem seriál a byl skvělý. Byla jsem zvědava na knihu a bylo to šílené zklamání. To snad není ani odpočinková literatura, to je hrozná slátanina. Překvapuje mě, že na základě takové břečky dokázali vytvořit tak parádní seriál - a je to jedna z adaptací, kdy filmová série naprosto a několikanásobně převýšila úroveň knižní předlohy.
Nerada dávám odpad, ale téhle knize ano.

07.03.2013