Espejox Espejox komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Samuel Björk nám naservíroval skvělý a napínavý příběh bez hluchých míst a se spoustou zajímavých charakterů. Četlo se to samo, ale...to ale tam je. Stránky ubývaly, a já myslel jen na to, že není možné příběh důstojně dotáhnout na těch zbývajících pár stránkách. A nemýlil jsem se. Finále se odehrálo až příliš rychle a ve vzduchu zůstalo viset několik nezodpovězených otázek a nevysvětlených souvislostí. A to je opravdu velká škoda!

04.11.2017 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Přidávám se do zástupu zklamaných lidí. Knížka se od první stránky četla dobře. Jenže se až moc dlouho nic moc nedělo. Moc dlouho. Ale těšil jsem se na to velké finále. Těšil jsem se, kdy se naplno projeví ten avizovaný charakter hlavní hrdinky. "Vzteklá, pomstychtivá sociopatka", jak se píše na zadní straně přebalu. Možná jsem sám sociopat, ale žádnou takovou postavu jsem v příběhu nezaznamenal.
Od určitého zvratu (zvratíku) začíná být knížka čtivější, protože se konečně něco děje. Přesto stále nepřichází to, na co čekáte. Do konce příběhu mě pak čekal jeden jediný moment, u kterého mě opravdu zamrazilo v zádech. Trochu málo na knížku, která sama sebe prodává jako A+ titul. Poslední kapitolu pak považuji za nadbytečnou. Doufal jsem, že se ještě něco zajímavého na závěr stane, ale ona už je to jen nastavovaná nuda.
Nakolik mě zaujal námět, který je skvělý, tak bohužel zpracování není dobré.

28.10.2017 2 z 5

Přečteno na posezení. Bavilo mě to, ale s původní sérií to mnoho společného nemá. Ani ty očekávané pocity nostalgie nepřicházely. Známé postavy, známý svět, ale to je tak všechno. Na poli potterovské fanfikce by se možná našly i lepší kousky, než je Prokleté Dítě. Škoda, očekávání bylo celkem velké.

25.09.2016 3 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Tuctový, ale zajímavý námět avšak mizerně odvyprávěný. Kdyby si hlavní hrdinka hned zpočátku nezískala moje sympatie, asi by mě to vůbec nebavilo. A že teda sakra dlouho trvalo, než se začlo vůbec něco dít.

20.08.2016 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Do čtení Knihovny Duší jsem se pouštěl s určitou hořkostí. Odpočítával jsem dny do vydání a do četby se pustil až o dva měsíce později. Svět podivných mi podivným způsobem přirostl k srdci a s vědomím, že Knihovna Duší to celé uzavře, se mi nechtělo a nechtělo knihu otevírat, abych si to velkolepé finále příliš neodbyl. Asi jsem čekal na tu správnou chvíli.
Začetl jsem se a bylo mi jasné, že pro mě nebude problém knížku za den přečíst. A to bylo právě to, čeho jsem se obával a proč jsem si čtení rozložil do čtyř dnů.
Vývoj příběhu mě doslova pohltil. V některých momentech byl lehce předvídatelný, ale s tím nemám problém. Za nejdůležitější považuji to, že děj má dostatečný spád a já jsem nezažil takové to typické: 'Kdy už tahle otravná kapitola skončí'. Moc se mi líbí vykreslení všech postav. Ať jsou sebepodivnější - jako že všechny do jedné jsou - působí vždy uvěřitelně. To platí jak pro hlavní hrdiny, tak pro vedlejší postavy, které se v příběhu mihnou třeba jen na pár řádků.
Fotografie mi přišly o něco méně zajímavé, než v předchozích dílech a moje představivost se s nimi (stejně jako v předchozích dílech) dostávala do konfliktu. Čtete, představujete si a na další stránce je fotografie zcela odlišná od díla vaší fantazie :)
Uzavření příběhu bylo důstojné a dojemné a napsané tak, aby se pokud možno zavděčilo všem (i když já osobně se nemůžu ztotžnit s rozhodováním hlavního hrdiny v závěru příběhu).
Knihovnu Duší jsem založil do své knihovny spokojený a plný pozitivních dojmů. Zároveň trochu smutný, že to bylo (tedy pravděpodobně) rozloučení se světem podivných. #StayPeculiar

29.06.2016 5 z 5

Dětské kresby na zastávce k smrti. Terezín 1942–1944 Dětské kresby na zastávce k smrti. Terezín 1942–1944 Hana Volavková

Nejmaldší autorce jednoho z obrázků bylo šest let. Toto šestileté dítě věřilo, stejně jako všechny ostatní děti, že se jednoho dne vrátí domů. Realitu všichni známe. Knížku jsem pečlivě procházel obrázek po obrázku a básničku po básničce. Ke každému obrázku i básničce jsou na posledních stranách knihy uvedeny dostupné informace o konkrétních dětech. Dechberoucí, strašlivé. Víc snad ani není třeba dodávat.

04.02.2016 5 z 5

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

S hrdinkou příběhu jsem se sžil již po pár stránkách a prožíval s ní všechny strasti a útrapy, které ji na její dlouhé cestě provázely. Vztah, který jsem si k hrdince vytvořil je možná dán i některými našemi společnými osobnostními rysy, například vztahem k lidem. O tom, že příběh byl původně vydáván za pravdivý jsem netušil, tudíž pro mně nebylo zklamáním, když jsem zjistil o aféře, která kolem knížky byla. Nepovažuji to za důležité. Knížka se četla sama, stačily 2 návštěvy čajovny. Některé silné momenty přemítám v hlavě doteď. Malým zklamáním byl pro mně konec, který jsem si jednak představoval jinak a jednak mi přišel trochu odbytý. O víkendu se chystám na nepříliš chválenou filmovou adaptaci.

28.01.2016 4 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Bleach mám nakoukané z TV, patří mezi moje nejoblíbenější anime a proto jsem se rozhodnl, že si postupně seženu i všechny knížky. Chválím český překlad, který je v případě mang lepší než u anime verze, některé dialogy dávají větší smysl. Celkově chytlavé, místy napínavé, místy zábavné..teď hodnotím spíše celou sérii, než konkrétně první díl, nebudu psát hodnocení ke každé :) Jsem velký fanoušek anime a mang a toto je přesně můj šálek čaje, podobně zaměřeného člověka tato série nemůže zklamat :)

06.03.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Rozhodně jsem čekal více. Přišlo mi to až moc jednoduše odvyprávěné, což je škoda, z takového příběhu by se dalo vymačkat mnohem více napětí a emocí.

13.10.2014 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Parádní námět, zpracování o trošku horší, některé myšlenky nedotažené, některé postavy dost nesympatické (nevím jestli záměrně), závěr jsem čekal více strhující. Přesto mě knížka bavila, kdyby se daly udělovat i půlhvězdy, dal bych 3,5 :)

10.10.2014 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Jak já nemám rád, když knížka skončí uprostřed věty, kdy že má být třetí díl? Úžasné čtení, hlavně s ubývajícími stránkami jsem vůbec neměl tušení, jak tenhle díl skončí, tušil jsem, že musí nastat nějaký zvrat a očekával jsem ho každou stránkou...až se najednou všechno zvrtlo v něco, co bych tedy vůbec nečekal. Poslední kapitolu jsem opravdu četl jedním dechem :)

05.10.2014 5 z 5

Jak už tu zaznělo několikrát, čekal jsem trochu něco jiného. Minimálně od určitého momentu. Příběh mě strhl už v samém začátku, ale v určitý moment - zhruba v půlce knížky - nabral úplně jiný směr, než jsem očekával. V tu chvíli jsem nebyl přesvědčený, že mě knížka bude dál bavit...jsem rád, že jsem se mýlil :)

30.09.2014 5 z 5