Eorin Eorin komentáře u knih

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Nádherné ilustrace, to především, skvělý styl i ve vyprávění. Moc povedené.

12.12.2017 5 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Zbožňovala jsem jako malá tuto knihu - kvůli obrázkům a hlavně pro tu úžasnou rozkládací mapu! Nádhera. (mám doma knihu z r. 1971)

12.12.2017 5 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Pěkné, veselé, pro děti inspirativní - nemusí být nutně "ovcí ve stádě", ale zároveň je hezké se trošičku lišit a být jedinečný.

11.12.2017 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Nejlepší z dílů. A když nad tím člověk občas přemýšlí, hodně mu děj i postavy mohou nabídnout k zamyšlení.
Zároveň se mi moc líbí styl autora, kdy opravdu nevíte, co se bude dít v následující chvíli - a to je prostě geniální.. Úžasná kniha, kdy si přejete, aby ještě kousilínek pokračovala.
(nemohu se dočkat čtvrtého dílu, zatím jen připravovaného v zahraničí)

07.12.2017 5 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Giada Francia

..hvězdičky opravdu jen za ilustrace. Pro čtení si raději sáhnu po klasice Lewise Carrolla.

03.12.2017 2 z 5

Pohozené kšandy kamaráda Standy Pohozené kšandy kamaráda Standy Dagmar Kýrová

skvělé, vtipné, ilustrace na jedničku a děti (i dospělé) to báječně baví.

02.12.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Komentář od Globodecristal mě ponoukl k tomu, abych se podívala na hodnocení - opravdu velmi mě udivilo, kolik lidí dalo Malému princi "odpad". Nechápu, nepochopím, jen překvapeně kroutím hlavou.
Malý princ není zrovna literární "popík", proto chápu jisté nepochopení mnoha čtenářů. Na druhou stranu, nejde zde o nějakou konkrétní pointu, ale o průběžné chápání příběhu a mouder v něm ukrytých, předně v dialozích. Knihu také nelze podávat pouze jako dětskou nebo jen světovou literaturu filozofického rázu, protože obě polohy Malého prince se krásně doplňují a utvářejí tak geniální nadčasový celek, ke kterému se tolik čtenářů tak rádo často vrací po celý život.
Děkuji, pane de Saint-Exupéry, děkuji.

19.11.2017 5 z 5

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Brontë Aurell

Dokonalá! Ty recepty jsou báječné a pokud nemáte možnost sehnat nějaké suroviny (prášek ze sobího paroží, co se tam používá coby kypřící prášek), jde to celkem snadno nahradit něčím jiným. Recepty jsou jinak přehledné, s krásným a inspirativním obrázkem "výsledku". Navíc fungují a jsou chuťově opravdu výborné.

18.11.2017 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Příběh je tak nějak jako to moře v něm - člověk si čas od času rád sedne a pokochá se, ale do paměti se mu ten výjev nijak extrémně nevryje. Kniha je prostě ono "neurazí, nenadchne", je to hodně odpočinkové, ovšem někdy dost iritující a značně přehnané. "Jahodových blond vlasů" tam není tolik, aby to štvalo, ovšem přímé řeči v kapitálkách tam je až příliš, stejně jako překlepů a překladatelských chyb. Když toto pominu a soustředím se jen na děj samotný.. bylo mi upřímně jedno, co se s Polly děje i jak to celé dopadne. Nebyla mi sympatická a její "vztahy" založené na sexu mi také neseděly, stejně jako přehnané a poměrně hloupé dialogy.
Na knihu jsem se těšila, doufala jsem v příjemné odreagování a relax, ale dostala jsem spíše plytkost a znechucení. Nevím, zkrátka mi nesedla.
Vesničku na pobřeží, pekárnu a její atmosféru ovšem hodnotím kladně a jako jediné plus této knihy.

17.11.2017 2 z 5

Králi, já mám nápad Králi, já mám nápad Miloš Kratochvíl

Pamatuji si na knihu od malička. Bavily mě příběhy i fotky z filmového zpracování pohádek.

17.11.2017 5 z 5

Čekání na prince Čekání na prince Nelly Sanders

Knihu jsem dostala k svátku (jsem jmenovkyně hl. hrdinky, tak asi proto), když mi bylo asi dvanáct, třináct. Nečetla jsem romány a byla jsem proto z dárku zklamaná, ale tak ze slušnosti jsem si to přečetla a popravdě, nebylo to tak špatné. Není to tak moc nerealistický příběh, spíš naopak, což je velké plus a docela mě to i bavilo.
I po letech si to relativně pamatuji, což se u spousty knih říct nedá, takže hvězda navíc, že jsem asi nad příběhem i poměrně dost přemýšlela. A možná si to přečtu teď po letech někdy znovu..

13.11.2017 4 z 5

Jedlé dárky od Rebarboraskitchen - Kuchařka pro plnění přání Jedlé dárky od Rebarboraskitchen - Kuchařka pro plnění přání Barbora Říhová

Pěkné nápady, hezky zpracovaná kniha - obrázky i návody. Už se těším na cibulovou marmeládu a kečup z červené řepy.. :)

09.11.2017 4 z 5

Kdo nezažil, nepochopí.. :)

08.11.2017 4 z 5

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku John Irving

(SPOILER) Nevím, nepohorší, nenadchne. Takové průměrné vyprávění o tom, jak v domě v noci (nejspíš) štrachá myš, vydává tím pádem zvuky a budí malého kluka. Dost možná to má být cílem, nicméně ilustrace jsou krapet děsivé samy o sobě..

08.11.2017 3 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Byla jednou z prvních knih na toto téma (na pultech knihkupectví v ČR), ovšem přes velkou snahu to nedotáhla ani na průměr. Jsou daleko lepší knihy o Hygge, které toho nabídnou čtenáři mnohem víc.

05.11.2017 2 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Zatím nejlepší knížka k danému tématu, která se na pultech knihkupectví objevila! Doporučuji k přečtení, zamyšlení. Je plná inspirace, informací, tipů, triků i jen zajímavých myšlenek různých lidí. Krásně zpracovaná jak po technické, tak i po té stylistické stránce. Úžasné, doporučuji

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Huh, to byla zase jízda! Nedalo se od čtení odtrhnout, děj byl velmi nepředvídatelný (vítaná změna oproti jiným knihám), Sofie byla o kousek "lidštější" a konec, odkazující k následujícímu dílu, se mi líbil.
Povedené a nenáročné fantasy pro mládež.

Vyber si své řemeslo Vyber si své řemeslo Petra Bartíková

Naprosto skvělé. Tematické rozdělení byl výborný tah, díky němuž je kniha pro děti přehlednější a snáze si zapamatují, kdo co vyrábí/dělá, což dětem dá přehled a budou si více všímat okolí a snad i vážit věcí, když uvidí, kolik práce za tím stojí.

Kiwi - Frajeři choděj Kiwi - Frajeři choděj Jonáš Ledecký

Docela příjemný humor, místy černý, místy možná trochu pubertální, ale příjemný :) a ilustrace, včetně formátu komiksové knížečky je prostě super.

04.11.2017 4 z 5

Vinnetou - 50 let ve filmu Vinnetou - 50 let ve filmu Michael Petzel

Úžasná publikace! Krásné fotky z natáčení i mimo něj a spousta a spousta informací o postavách, ději, hercích..
Prostě skvělé

03.11.2017 5 z 5