Ennie Ennie komentáře u knih

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Takový milý oddechový příběh, který stojí především na vtipech o stereotypech založených na upírech a vlcích/vlkodlacích. Škoda, že to není plnohodnotný příběh. Postavy a vtipy jsou fajn. Jenom tomu něco chybí...

12.04.2024 3 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Oddechový krimi thriller do kapsy s kapkou tajemna. Já jsem spokojená. Když chce člověk jednou za čas knižní jednohubku místo knižní bichle, tak neprohloupí, jestli sáhne po této knize. Skvělá na cesty do práce například...

23.03.2024 4 z 5

Popelka Popelka Evan Hunter (p)

Jsem vášnivý čtenář krimi, ale styl Eda McBaina mi nesedl :(.

13.02.2024 2 z 5

101 nejkrásnějších nápadů pro dům, byt a zahradu 101 nejkrásnějších nápadů pro dům, byt a zahradu kolektiv autorů

Nápady pro tvoření s dětmi nebo spíše tvoření výrobků, které se budou líbit dětem. Pro dospělé tak dva-tři hezké výrobky.

11.02.2024 2 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knížka se četla sama, děj ubíhal...ale bylo to vážně jednoduché, žádný thriller, jen psycho postava. Ani žádný nečekaný zvrat. Námět dobrý, jen by to chtělo více propracovat. Za mě 3,5 hvězdičky. Na odpočinkové večery dobré, jako doplněk ke skutečnému psychologickému thrilleru .

08.02.2024 3 z 5

Svíčky Svíčky kolektiv autorů

Svíčky nevypadají moc hezky, ale pár tipů si z knížky lze odnést

09.01.2024 2 z 5

Nauč se žít ... v každodenní divočině Nauč se žít ... v každodenní divočině Grant Snider

Některé myšlenky a některé obrázky jsou moc pěkné a inspirující. Ale většina je pouhopouhá směs střípků myšlenek umělce, které by za mě mohly zůstat jen ve skicáři autora. Dílko by si zasloužilo maximálně 2,5 hvězdičky

14.12.2023 2 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Ze začátku jsem knihu nemohla vůbec odložit. Je to moc čtivě napsané. Na začátku třetí kapitoly ten spád trochu klesl, ale naštěstí jsem se po pár stranách zase začetla. A knihu hodnotím velmi pozitivně a doporučuji, jestli máte rádi psychologické thrillery. I s rozuzlením jsem spokojená.

13.11.2023 4 z 5

Síla pozitivního jednání Síla pozitivního jednání Napoleon Hill

Mě tedy kniha moc neoslovila, ale je to tím, že už jsem četla hodně podobných knih, které se mi navíc zdály lépe zpracované. Myšlenky v knize jsou ale určitě přínosné.

07.11.2023 3 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

[audiokniha] Tak tato kniha mě moc nezaujala. Pár zajímavých myšlenek tam sice je, ale už to bylo mnohem lépe sepsané v jiných knihách. Navíc namluvené ženou, když to napsal muž, je v tomto případě nevhodné (viz slovesa - napsal, mluvil ... ). Každopádně pro čtenáře, co se začínají zabývat osobním rozvojem, svými myšlenkami a zákonem přitažlivosti, nejspíše přínosná kniha. Takže hodnotím třemi hvězdičkami, ale i tak doporučuji raději sáhnout po jiné. Nutno podotknout, že pocitově mě to táhne dát jen 2 hvězdy.

26.10.2023 3 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

[audiokniha] Kniha mě překvapila. Příběh byl docela poutavý. Ze začátku mě hodně vadila mluva a sprostá slova a myslela jsem, že to bude problém a nedoposlouchám to do konce. Ale zdálo se mi, že pak už to docela odpadlo a nebo jsem si zvykla a nevěnovala jsem tomu pozornost. Dala bych víc prostoru Barbaře (a jejímu učení/rozvoji magie). Ocenila bych i větší prostor pro rozepsání charakteru postav, i hlavní byly načrtnuty tak nějak okrajově. Kniha se spíše soustředila na plynutí děje. Což je moc škoda. Za příběh bych dala klidně i 4 hvězdy...takhle se přikláním spíš ke třem. I Brno tam mohlo být vykresleno trochu detailněji (a celkově místa konání děje).

19.10.2023 3 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Knížka se četla moc příjemně, některé scénky byly vážně vtipné. Hodně mi to připomínalo knížky od mé oblíbené Lindsey Kelk. Pokud chcete nějakou oddechovou knihu s troškou humoru, tak vřele doporučuji. Jen škoda, že konec nebyl víc rozvinutější a však takhle to vybízelo čtenáře, aby si to dotáhl do konce sám...

20.08.2023 4 z 5

Angličtina : společenská konverzace Angličtina : společenská konverzace Zuzana Hlavičková

Nemůžete čekat, že se díky této knize naučíte konverzovat. Ale jako tip na témata případně slovní obraty poslouží dobře .

09.08.2023 4 z 5

Únikové hry: O králích a alchymistech Únikové hry: O králích a alchymistech Sebastian Frenzel

Za mě a přítela celkem fajn :). Příběh byl zajímavý. K šifrám mám jen dvě připomínky, u jedné byla záludná chyba. A další, u které nebyl žádný popisek, byla zavádějící. A časový odhad byl teda mimo mísu . Ale fajn zábava a určitě to bude bavit i děti, jako správná teta jsem zvědavá, jak jim to půjde.

02.08.2023 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Skvělá série knih. Formát je příjemný na cesty a kniha je vždy taková milá jednohubka. Ale dotýká se i pár těžších témat a dilemat. Líbí se mi zakončení série (i když mi přijde, že nevtáhne do děje, tak jak předchozí, což mě vždy mrzí, když závěrečný díl je citelně slabší než ostatní).

04.07.2023

Herbář - Přírodní lékárna Herbář - Přírodní lékárna Giulia Tedeschi

Moc krásně zpracovaný herbář nabitý informacemi :-)

28.05.2023 5 z 5

Brána Brána Manel Loureiro

Námět byl dobrý, zpracování horší. Líbilo se mi docela, jak byly vykreslené vztahy, postavy, popis domu a okolí brány. Příběh by se mi líbil, kdyby byl zpracován jako povídka - takže vyškrtat pár věcí a hodnocení by bylo vyšší. Případně délka knihy by mohla zůstat, ale chtělo by to víc poutavější části knihy...takto bohužel průměr.

25.12.2022 3 z 5

Zdravě bez hladovění Zdravě bez hladovění Joe Colella

Po knize jsem sáhla s tím, že si chci rozšířit obzory ohledně stravy/potravin. Kniha je čtivě napsaná. Nemůžu však hodnotit hubnoucí/stravovací plány, poněvadž jsem si už našla své stravovací návyky, které mi jakžtakž vyhovují a průběžně se tak nějak ještě vystříbřují. Ale věřím, že člověk zde nalezne dost tipů :)

14.08.2021

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kniha mi přišla slabší než ostatní autorčiny knihy. Příběh byl milý, ale něco tomu chybělo a nebo přebývalo - jako povídka by to bylo bezva.

14.08.2021 3 z 5

Rockový sen Rockový sen Monika Wurm

Možná kdybych si přečetla prvně první díl, tak bych hodnotila trochu jinak. Mírněji? Ale víc než tři hvězdy by to nebylo. Kniha mi přišla až moc překombinovaná, některé věci byly už docela přitažené za vlasy. Chyběla mi chemie.
Mělo to dobrou, zajímavou kostru. Některé "scénky" byly fakt dobré a zanechaly pozitivní pocity (i ty neradostné momenty v knize). Je mi fakt líto, že nemůžu hodnotit lépe... Mělo to takový potenciál.

26.01.2021 2 z 5