endyamon endyamon komentáře u knih

Nemyslite na modrého slona: Sila myšlienok Nemyslite na modrého slona: Sila myšlienok Thorsten Havener

Prvá kapitola - teória, ktorou som sa musel prelúskavať. Druhá kapitola - najlepšia, praktické techniky dýchania a uvoľnenia. Tretia kapitola - pre mňa aspoň jedna použiteľná mnemotechnická technika. Kniha končí bez nejakého jasného záveru.
Útla, semtam zábavná kniha, ktorá nenaplnila svoj potenciál.

06.01.2016 3 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

Mohlo to byt kratsie, ale inak skvele vygradovane az do poslednej stranky. Velmi prijemna sci-fi detektivka!

17.12.2015 5 z 5

Les / Je těžké být bohem Les / Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Les ma skvely napad, ale citalo sa to tazsie, tak za 4 hviezdy. Je tezke byt bohem aj vdaka silnemu zaveru za 5 hviezd.

14.11.2015 5 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Najlahsia McCarthyho kniha, kratky, drsny pribeh jedneho dementa.

28.06.2015 4 z 5

Pánův hlas Pánův hlas Stanisław Lem

Subor poviedok s premenlivou kvalitou. Par lepsich poviedok s ozajstnym dejom, par priemernych poviedok plnych tazkeho, neprehladneho filozofovania a na zaver detske sci-fi (Taratoga). Slabe 3 hviezdicky.

28.06.2015 3 z 5

Západní stěna: Pod sebou propast, před sebou vítězství Západní stěna: Pod sebou propast, před sebou vítězství Reinhold Messner

Jedina vec, ktoru som od Messnera zatial cital, nemozem teda porovnat, ale nejde o velmi zazivne citanie, filozoficke vsuvky tomu nepomahaju.

Jak se vrátit živý Jak se vrátit živý Robert Young Pelton

Kupene za par supov, obsahovo bieda. 20-stranovy vytah by mal hodnotu,ale takto je to nezazivna zbierka mnohych nepouzitelnych informacii.

19.06.2015 2 z 5

Rat Salad - Black Sabbath: Klasická léta 1969 - 1975 Rat Salad - Black Sabbath: Klasická léta 1969 - 1975 Paul Wilkinson

Skvele citanie. Prvych 6 albumov rozobratych skladba po skladbe s mnozstvom zakulisnych informacii. Skoda, ze autor zahrnul iba 6 albumov, vedel by som si predstavit rozbor az po Mob Rules (1981).

19.06.2015 5 z 5

Od Álp po Himalaje Od Álp po Himalaje Hermann Buhl

Kniha zacina byt zaujimava az ked sa nastupuje do Himalaji, Buhl totiz otrocky popisuje snad kazdy jeden svoj vystup v zivote :), so vsetkymi (= tymi istymi ) detailami. Osudovy koniec vsak celkovy dojem vylepsuje.

Sideman Sideman Fedor Frešo

Informacnu hodnotu ma kniha obrovsku, nie je o com. Ale ako clovek ma Freso sklamal a to som ho pred precitanim knihy adoroval ako legendu. Zial, podla knihy nie je len vynikajucim muzikantom, ale aj clovekom co robi muziku pre peniaze a co mi vadilo najviac, ten clovek mal konflikt snad s kazdym v brandzi. Jeho neustale blahosklonne kritizovanie vsetkych zaradom mi slo pekne na nervy.

Press Enter Press Enter John Varley

Z piatich poviedok vycnievaju dve: Mé oči se za mnou zavřely a Stiskni ENTER. Zvysne tri patria k sci-fi standardu.

17.06.2015 4 z 5

Plameny severu Plameny severu Wayne Chapman

Skvele fantasy, skoda, ze viac dielov nebolo prelozenych (v niektorych pasazach sa tazsie orientuje, pravdepodobne chyba znalost tych dalsich dielov).

17.06.2015 5 z 5

Iron Maiden ve studiu Iron Maiden ve studiu Jake Brown

Zle, zle, zle. Ubohy bude pravdepodobne aj povodny anglicky text, ktory bude najskor suhrn rozhovorov s jednotlivymi clenmi kapely v danej dobe ku kazdemu albumu.
Obsahovo neprinasa takmer nic nove, forma – uff, ten preklad :(

16.06.2015 2 z 5

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

To sa cita samo. Ak to chapem spravne, jeden tyzden nasaavania s legendou v jej najvacsej forme by zabil vacsinu smrtelnikov. Na rockovej scene raz ostane prazdno, az Nesmrtelny odide..

Judas Priest Judas Priest Neil Daniels

Po precitani knihy uz nemam tak rad clenov kapely ako predtym. Myslim, ze z oficialnej biografie by sme sa nedozvedeli tolko o americkom sne (dobyti USA) a o nahravani dosiek s kalkulom nabalit sa co najviac. Rock hard, ride free!

Ozzy Osbourne Ozzy Osbourne Garry Sharpe-Young

Publikacia je cenna hlavne v popisovani vzniku jednotlivych piesni. Bezny posluchac, ktoreho Ozzyho tvorba oslovuje maximalne z radia, prichadza o najvacsi pozitok byt ‘takmer’ pri tom, ked sa tvorili legendarne kusky.
Negativom je, ze Ozzy je prilis pozitivne popisovany tak, akokeby za vyhadzov spoluhracov ani nemohol , resp. sa musel s ich vyhadzovom zmierit, chyba trochu viac objektivity.

Chameleon Chameleon William Diehl

Chameleona by som prirovnal ku klasickemu old school akcnemu filmu 80tych rokov minuleho storocia – taketo knihy sa dnes uz proste nepisu. Pri citani som pocitoval prijemnu nostalgiu za osemdesiatkami. Pribeh ma viacero vyraznych linii, ktore smeruju k velkemu finale, ktore nakoniec take velke nie je, ked uz citatel pozna identitu chameleona.

Blumentálske blues Blumentálske blues Tomáš Berka

Tomas Berka je skvely rozpravac, knihu som zacal citat, aby som sa dozvedel viac o kapele Fermata, v ktorej posobil, nakoniec sa okrem Fermaty z toho vyklul aj pohlad, ako sa kedysi zilo v Bratislave (pekne citanie, hoci BA nemam rad), ci ako sa vyvijala hudobna scena (hlavne ta progresivnejsia). Na druhej strane jeho zivot architekta mi uz taky zaujimavy neprisiel.
Vyrazne lepsia kniha nez Fresov arogantny Sideman!

16.06.2015 4 z 5

Buffalo Bill a prekliata karavána Buffalo Bill a prekliata karavána David Hamilton

Prekliata karavana je zo 4 mne znamych knih od Davida Hamiltona najslabsia. Ciastocne je to sposobene jednoduchym pribehom karavany putujucej do zaslubenej zeme, ale hlavne vsak nedostatocnym vyuzitim postavy plukovnika Williama Codyho (Buffalo Bill), ktory sa na scene objavuje iba vo chvilach najvacsieho nebezpecenstva. Kdeze su napinave casy, ked pocas obcianskej vojny bojoval proti Quantrillovej bande (1000 dolarov za Buffala Billa)?

16.06.2015 3 z 5

Chuligáni Chuligáni William Diehl

Chuligani su akcnou detektivkou odohravajucou sa v 80tych rokoch 20. storocia v USA. Kniha nedokaze drzat pozornost citatela po cely cas, najlepsie sa javia retrospektivne pasaze z Vietnamu, ktore ukazuju postupny neblahy vplyv vojny na jedneho z hlavnych hrdinov knihy. Bodove hodnotenie dviha hlavne vyborny zaver.