Buffalo Bill a prekliata karavána

Buffalo Bill a prekliata karavána https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128528/bmid_buffalo-bill-a-prekliata-karavana-BYy-128528.jpeg 3 10 5

Veľká časť prérií, s výnimkou malých území vyhradených pre indiánske rezervácie, bola v roku 1889 otvorená kolonizácii. Stačilo, aby kolonizátor prišiel prvý a zastokol na vyvýšenom mieste nad nedozernými poľami tabuľku s vlastným menom, a stal sa zákonitým vlastníkom pôdy, ktorú označil hraničnými kameňmi. Nie je ťažké si predstaviť, aká fantastická, neuveriteľná a krvavá bitka o pôdu sa vtedy rozpútala. Tento príbeh v dramatickej rekonštrukcii dávnych udalostí, postáv a prostredia opisuje vzrušujúce dobrodružstvá, ktorých hlavným hrdinom bol Buffalo Bill.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladé letá

Buffalo Bill e la carovana maledetta , 1968

kannibal28
27.03.2023 2 z 5

Nestálo to za vela

surikata246
09.10.2018 4 z 5

Trochu zvláštní vyprávění na které nostalgicky vzpomínám v době puberty se mi to líbilo, proto ty čtyři hvězdy.

OldFirehand
17.02.2018

Pôvodne som čítal Hamiltonove knihy v túžbe po dobrodružstve, odniesol som si však skôr historické poznatky (čo je tiež fajn).
Prekážajú mi dialógy končiace tromi bodkami, neuveriteľné množstvo výkričníkov a podobne.
Skúsim zohnať anglický originál alebo iný preklad.

Peternikdy
23.11.2017

Prekliata karavána má pomerne jednoduchý dej, dá sa však pokladať za najhodnotnejšiu zo všetkých štyroch buffalobilloviek z hľadiska kvality zachytenia dobových reálií. Zároveň ponúka vierohodne prepracované psychologické typy a ich sociálnu dynamiku v jedinečnom prostredí. Román nesklame staršie deti, dobrodružne založených dospelých, ani náročnejšieho čitateľa, pre ktorého je zmienená hlbšia rovina príbehu.

endyamon
16.06.2015 3 z 5

Prekliata karavana je zo 4 mne znamych knih od Davida Hamiltona najslabsia. Ciastocne je to sposobene jednoduchym pribehom karavany putujucej do zaslubenej zeme, ale hlavne vsak nedostatocnym vyuzitim postavy plukovnika Williama Codyho (Buffalo Bill), ktory sa na scene objavuje iba vo chvilach najvacsieho nebezpecenstva. Kdeze su napinave casy, ked pocas obcianskej vojny bojoval proti Quantrillovej bande (1000 dolarov za Buffala Billa)?

westerny dobrodružství Buffalo Bill, 1846-1917

1970  84%Tisíc dolarů za Buffala Billa