Emily82 Emily82 komentáře u knih

G. G. John Berger

Knihu jsem přelouskala a pořád si říkala, zda je dobře, že ji čtu či ne. Několikrát jsem to chtěla vzdát, což mi ale nedalo.
Dočetla jsem ji až do konce. Složitá, ale nakonec hodnotím vysoko a doporučuji k přečtení. Není to ale lehké čtení, mozkové závity při čtení šrotují, nenechá vás to odpočinout a musíte být ve střehu u každé věty...

13.02.2019 4 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Z knihy jsem byla nadšená, byla čtivá a neotrele číslování tomu dodalo smrnc. Pan Kosatík je skvělý spisovatel.

12.01.2019 4 z 5

Tajemství jeskyně pokladů Tajemství jeskyně pokladů Petr Hugo Šlik

Četli jsme se synem. Mám radost, že vycházejí takové knihy, které děti motivují ke čtení.

27.03.2024 5 z 5

Jakub Krčín z Jelčan Jakub Krčín z Jelčan Jaroslav Čechura

Jsem místní, tak mě knížka nalákala. Asi jsem ale měla velká očekávání, čekala jsem populárně naučný exkurz do doby posledních Rožmberků a to louskání knihou bylo náročné. Navíc mi vadila i redakční úprava, kdy obrazový materiál byl beze smyslu vhozen do textu. Čekala bych to u vložených listů z křídového papíru, ale tady to byly jen černobílé listiny. Celkově na mě kniha působila rozpačitě, což je škoda, potenciál by byl velký a autor prostudoval ohromné množství materiálu, ze kterého se dalo vytěžit něco čtenářsky přívětivějšího.

25.03.2024 3 z 5

Cval rytířských koní Cval rytířských koní Ludmila Vaňková

Dávám čtyři hvezdy. První díl byl dost složitý, v komplikovaných vztazích jsem se ztrácela, do dalších jsem se zacetla lépe.

04.11.2023 4 z 5

Královna hor Královna hor Daniel Wisser

Knihu jsem četla v němčině na doporučení kamarádky z Alp. A tak mě tématicky naprosto překvapila, čekala jsem vrcholky hor a ono se jednalo o příběh z křesla vozíčkáře.
Ale přečtení nelituji, každý večer ze mě vypadlo hlasité uf, to je síla a musela jsem myšlenky knihy převyprávět manželovi.
Téma je a bude asi ještě dlouho aktuální.

16.08.2023 5 z 5

Bezhlavý čas Bezhlavý čas Anton Hykisch

Tohle bylo velmi těžké čtení. Určeno spíše pro slovenské čtenáře, ale český čtenář si uvědomí, že naši východní sousedé to obrození měli ještě mnohem obtížnější než my.
Plný počet hvězd dávám z obdivu k autorovi, který shromáždil neuvěřitelné množství materiálu, který poskládal ve smysluplný příběh, a to v pokročilém věku. Klobouk dolů.

26.05.2023 5 z 5

Druhý život Adolfa Eichmanna Druhý život Adolfa Eichmanna Ariel Magnus

Musím říct že kniha mě naprosto zklamala. Překlad šílený, ohromné množství gramatických chyb - vhodné tedy pro cestinare a korektury k procvičení své schopnosti najít chyby

30.03.2023 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

(SPOILER) Knihu jsem začala číst v angličtině a pořád se do toho nemohla dostat, měla jsem pocit, že se ztrácím ve jménech, ganzích apod. Tak jsem si něco pomyslela a nízké úrovni mojí AJ a knihu dočítala v češtině - jenže ono to nebylo o moc lepší. Jen těch postav postupně ubývalo, až jich ve druhé polovině knihy zůstalo jen pár - tudíž se děj trochu zjednodušil. Zkrátka když autor už nevěděl, co s danou postavou, nechal ji Macbethem zavražit. Macbeth sám ohromený svou mocí, která ho začala požírat jako rakovina, se nakonec stal svou vlastní obětí.

Celkově mě kniha nenadchla, nebyl to můj šálek kávy a asi tedy tohoto autora mnohými vychvalovaného nechám u ledu. A raději si přečtu toho původního Macbetha od autora, kterého mám ráda už od dětství.

09.02.2023 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Tak Narnie skončila. Díl vypadal slibně, ale ten konec mě překvapil, čekala jsem asi jiné vyvrcholení.

02.09.2022 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Jako audiokniha se mi moc líbila, jinak jako čtení před spaním se mi jiné díly líbily víc.

02.09.2022 4 z 5

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Běžně komiksy nečtu, ale trilogie mě nadchla tak, že jsem musela mít i toto. A už se těším na další díly.

02.05.2022 5 z 5

A stromy ve Vídeňském lese stále stojí A stromy ve Vídeňském lese stále stojí Elisabeth Åsbrink

Tato kniha má specifický styl, není to román, spíše dokument. O to silněji působí dopisy, které více než v textu toho říkají mezi řádky. Tam se totiž odehrává tragický osud hrdinů.

09.02.2022 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Není co dodat. Alegorie s naprosto beznadejnym koncem, jak je u autora typické už z 1984. Aneb jak se dobrý úmysl může zvrtnout. Paralela se Stalinovym režimem je naprosto zřejmá.

26.06.2021 5 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Moc se mi líbil experiment zřeknutí se peněz. První část jsem hltala, nutilo mě to k zamyšlení, i když je jasné, že by takhle každý žít nemohl.
Autor totiž získal mnoho věcí zdarma, s pořádnou dávkou štěstí a jak sám píše, zprvu musel taky něco nakoupit, aby pak bez peněz mohl žít dál.
Kniha je inspirativní a myslím, že nás naučila žít skromněji.

Jen ke konci už mi to trochu zavánělo sektářstvím.

21.01.2021 4 z 5

Květiny Květiny Afonso Cruz

Poetické vyprávění o životních krizích. Někdy se hůře louskaly "Hovory s Kevinem" i Margarediny monology. Proto jsem knihu četla poměrně dlouho, vždy po maličkých kouskách.

03.06.2020 4 z 5

Podivné přátelství Podivné přátelství Iveta Svobodová

Mně se to i přes hrubky četlo docela dobře, druhá část asi lépe.

22.05.2020 4 z 5

Don Juan / Lakomec Don Juan / Lakomec Molière (p)

Nevěřila bych, že se několik desetiletí po opuštění školních lavic vrhnu do této povinné četby... Může za to vlastně syn, který až tak moc nečte a právě tuto knihu splnit musel. Jeho zápisek ve Čtenářském deníku končil větou: ,,Kniha se mi tak líbila, že bych ji snad i doporučil." Na doporučení jsem přečetla a nemohla jsem neobdivovat autorovu nadčasovost, nadhled a smysl pro humor. Náramně jsem se bavila.

24.02.2020 5 z 5

Človíčkova dobrodružství a nové objevy Človíčkova dobrodružství a nové objevy Pavel Teisinger

Moje hodnocení je naprosto totožné s Alíšou. Přesně tak to je u nás...

10.02.2020 5 z 5

Rudý Orm: Plavci na západ Rudý Orm: Plavci na západ Frans Gunnar Bengtsson

Ne že bych se vyloženě klátila smíchy, ale bavily mne ironické popisy počátků křesťanství v severských zemích a myšlenky Orma jakožto drsného Vikinga. Určitě si přečtu časem i pokračování, jen to musím trochu nechat uležet.

28.01.2020