Ema22 Ema22 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem vzala do ruky o prázdninách, pamatuju se, jak jsem seděla ve stínu na kamenitém prahu, venku 30 st. Po ruce káva a diář, kam jsem si zapisovala hezké myšlenky. Hlavně úvahy Smrti, které ve filmu téměř chybí, zabírají několik stran. Film bych zkrátila na polovinu, má dost hluchých míst.
Kladně hodnotím širokou paletu nadávek v němčině, čtivost, dynamiku.

31.01.2017 5 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Když se mi tato kniha dostala poprvé do ruky, bylo mi asi 16. Hltala jsem ji se smíchem stránku za stránkou. Po letech jsem velmi zklamaná. Ačkoli miluju knižní jazyk (Vančura), překlad do češtiny mi nesedí. Chyby mi připadnou překombinované, jsou tak nějak mimo mísu. Takové chyby prostě cizinci nedělají. A je to pořád dokola a dokola, hm.

31.01.2017 2 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Jsem přibližně ve věku hlavní hrdinky. Mám psy místo 3. dítěte, se synem výjimečný vztah. Možná i proto jsem neprohlédla manželův promyšlený plán na obnovu vztahu. Moje sestra měla jasno po 5? stranách. Kniha mě bavila od začátku do konce. Čtivá, svižná. Je to ten typ knihy, v níž čtete svoje názory a myšlenky. Jen konec byl na můj vkus moc happy.

31.01.2017 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Takže...Jo Nesbo pro mě bude v budoucnu velmi oblíbeným a vyhledávaným autorem. Tenhle titul jsem si dala hned 3x, audiokniha, film a kniha. Ano, v tomto pořadí. Poslech je zážitek, film úděsný (chybí souvislosti a spousta děje) a kniha velmi čtivá. Jsem velmi ráda, že se ke mně před poslechem nedostala žádná recenze a anotace, ta výše uvedená prozrazuje mnoho. Jakým překvapením pro mě bylo, když jsem se dozvěděla o krádežích postupně. Mnohem lepší zážitek.

29.11.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem se prokousala prvními stranami, napodruhé..., příběh mě dokonale vtáhl. Oceňuji autorčin styl, kompozici a vyprávění z několika úhlů. Hlavní hrdinka, ač alkoholička, mi byla sympatická. A i když mě rozuzlení nepřekvapilo, s úspěchem jsem doporučila rodině a kamarádkám.

20.11.2016 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Jsem zklamaná, příběh předvídatelný, navíc jako z učebnice rodinné výchovy. Vůbec mi neseděl věk hlavní hrdinky, kdyby byla o 10 let starší, dejme tomu, ale třicátnice? Oceňuji reálie a pocity z letu, respektive pádu v závěru knihy. Jako by to ani nebyl Coelho.

20.11.2016 1 z 5