Elizbeta

Muži, kteří nemají ženyMuži, kteří nemají ženyHaruki Murakami

Kniha se mi četla neuvěřitelně lehce. Připadalo mi, že ji Murakami napsal se stejnou přirozeností s jakou dýchá. Murakamiho romány mě zaujaly, ale do budoucna se zaměřím na jeho povídky. Zvlášť Zamilovaný Samsa stojí za přečtení.

Škoda jen zařazení poslední povídky - Muži, kteří nemají ženy - připadalo mi, že se k ostatním vůbec nehodí a působila na mě až rušivě.

20.03.2019

Tajemství efektivního učeníTajemství efektivního učeníMartin Krengel

Někde jsem na knihu viděla doporučení, proto jsem si ji chtěla přečíst, aniž bych si plánovala, že radikálně změním svůj přístup k učení. Vlastně jsem ani moc neočekávala, ale řekla bych, že tato kniha patří k tomu lepšímu, co na téma efektivnějšího učení vychází.
Ze záplavy tipů bych vybrala kapitolu věnovanou čtení odborných textů. Popsaný postup vypadá rozhodně smysluplněji než můj dosavadní. Krengel navrhuje navrhuje číst text třikrát. „První čtení (spíše listování) slouží k tomu, abychom získali přehled, při druhém, souvislém čtení bychom měli text pochopit, při třetím čtení se pak detailně soustředíme na nejdůležitější místa v textu (a jen na ně)."

12.02.2016

KmotrKmotrMario Puzo

Jinak dobrou knihu místy lehce kazí překlad Tomáše Korbaře, v jehož podání se Michael Corleone na každého "zazubí". Použití jiného slovesa by po 300 stránkách "zubení" bylo velmi osvěžující.

26.12.2013

Program pro přeživšíProgram pro přeživšíChuck Palahniuk

úryvek:
Abych dívku uklidnil a přiměl ji naslouchat, vyprávím jí o své rybce. Je to v mém rybkami vyplněném životě rybka číslo šest set jedenačtyřicet. Tu první mi rodiče koupili, abych se naučil milovat jiné živoucí stvoření Boží a starat se o ně. Teď jsem o šest set čtyřicet rybek dál a jediné, co jsem zjistil, je, že vše, co milujeme, zemře. Už když poprvé potkáš někoho, kdo je ti drahý, můžeš počítat s tím, že jednoho dne bude mrtvý a zahrabaný.

27.10.2011

Paní DallowayováPaní DallowayováVirginia Woolf

Obdivuji Woolfovou kvůli tomu,že měla odvahu jít za to,co říkáme slovy,popsat všechny ty situace,krásu a zmar a radost a nepatřičnost a neklouzala po povrchu-lépe se asi nedokážu vyjádřit.

23.10.2011