Program pro přeživší

kniha od:

Program pro přeživší obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Tender Branson vyrostl v uzavřené komunitě přísné, puritánsky vedené sekty a tak jako mnozí jiní byl i on jednoho dne vyslán do „vnějšího světa“, aby za stravu a byt vykonával různé podřadné práce. Když se k němu dostane zpráva, že členové sekty spáchali kolektivní sebevraždu, znamená to jediné: zabít se. Chuck Palahniuk se otevřeně vysmívá moderním kultům, sektám i mesiášství amerických televizních kazatelů. Hovoří zároveň o vlivu médií a propagandy, o masové kultuře a manipulaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32440/program-pro-prezivsi-32440.jpg 4.4647
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Survivor, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Program pro přeživší

Přidat komentář
vendy246
31. března

Super napsané, super vyšinuté, překvapivé, zábavné. Naprostý ponor ve všech směrech - uspořádání sekty, návody pro dokonalou domácnosti, znalost psychických diagnóz, marketingu, fungování médií, vytváření osobnosti, závislostí... To vše prostřednictvím Tendera Bransona.
Můj v mládí nejvíc oblíbený autor. Jediný, od kterého mám snad vše co vyšlo. Uplynulo dvacet let a už se mi to tak... ne nelíbí, ale nechce se mi to číst...

janka3232
21. února

Šílená kniha. Nedá se číst v klidu ale ani nečíst.


Leusee
10. února

Divné a taky trochu zvrácené. Takže za mě paráda! :D

Rimmsi
22.06.2020

Tuto knihu nelze nemilovat, člověk se každou stranou...každou odpočítanou stranou těší co se stane dále.
Kniha je plná užitečných návodu, na to jak odstraňovat krev a jiné tekutiny z koberců a podobně, což je velmi zábavné....a i poučné. Sice bych nic takového nerad řešil, ale proč to nevědět?

Sekty jsou dle mého osobního názoru nebezpečné a historie nám to už několikrát ukázala. U této knihy se člověk směje i pláče.. moc dobré

Anette99
04.06.2020

Uf, zase 5 hvězd - už má osmá kniha od Palahniuka :D nutně potřebuju sehnat další..

Tady ukazuje, jak snadno se člověka stane "ovce", pokud je tak vychováván od mala a nebo ho pohltí média. Takové sekty existovaly, existují, a existovat budou, a jejich členové mají opravdu často dost pomatené (až nebezpečné) myšlení. A média nás dneska ovlivňují ze všech stran, kdo se o věci nezajímá, snadno téhle masírce podlehne - s takovými lidmi se pak dá velice lehce manipulovat, a to je právě to nebezpečí.

Jinak super bylo číslování od konce, a že poslední kapitola se vrátila k té první.

ZuzaP
12.05.2020

(Číslovat stránky pozpátku je skvělej nápad jak omezit moje nekonečné počítání kolik stran mi ještě zbývá..)

Peyka
04.05.2020

To zas byla jízda. Program pro přeživší byla jedna z posledních Palahniukových knih, které mi zbývaly přečíst.

Za mě zase bomba. Palahniuk opět dokázal, proč je mým top autorem vůbec.

Kritika konzumní společnosti. Sex je považován za nástroj ďábla a nepřinese nic jiného než bolest a utrpení. Vliv médií, působení v extrémistických skupinách a jejich vliv na jedince. Jenže Palahniuk to vše podává s nadsázkou, ironií a sarkasmem, což naprosto miluju.
Najdeme zde shodné prvky s Klubem rváčů, nicméně Branson se snaží své činy nějakým, i když dost bizarním, způsobem, odčinit, a jeho zpověď je jakýmsi pokáním, kde pak následuje vykoupení ve formě kamikadze.

Palahniuk nabízí opět originální pohled na svět a klade zajímavé otázky. Určitě se člověk po přečtení zamyslí. Proto si ho jako autora velmi vážím.

*kdo má možnost číst v originále, vřele doporučuji, nicméně překlady Richarda Podaného jsou naprosto perfektní!

Jorgito
07.04.2020

Palahniuk je mistr slova a detailu, hodně zajímavý námět kombinace vlivu sekty a střetu s kulturou současného konzumu, sice už trošku ustřelené v některých pasážích, ale proč ne..on je prostě dobrý spisovatel a malé hovádko

1