eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Kubko vie rozprávať Kubko vie rozprávať Marta Galewska-Kustra

Moc pěkná série leporel pro děti, které začínají mluvit. Prohlížíme a čteme pořád dokola a vždy najdeme něco nové, stále nás baví. Tenhle díl ještě nevyšel v Čechách, tak jsme si ho na výletě v polsku pořídily v originále ;)

27.07.2022 5 z 5

Péťa říká první slova Péťa říká první slova Marta Galewska-Kustra

Dceřina zamilovaná

08.07.2022 5 z 5

Šikovné básničky pro kluky a holčičky Šikovné básničky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Super básničky použitelné v běžném životě doplněné o pěkné a trefné ilustrace. Dcera z ní byla nadšená. Vypůčily jsme si ji z knihovny a rozhodně se k nim ještě vrátíme :)

27.06.2022 5 z 5

Můžu se vás dotknout přes plot? Můžu se vás dotknout přes plot? Anežka Náhlíková

S dcerou jsme ji četly před spaním. Obě jsme našly, co jsme hledaly - já milé příběhy ze života po dlouhém dni a dcerka (rok a půl) ilustrace psů, které jsme prohlížely dokola a dokola, takže obě spokojené :-)

01.06.2022 5 z 5

Vyšívané pohádky Vyšívané pohádky Vendula Chalánková

Řekla bych, že jde o nejhezčí zpracování klasických pohádek, jaké jsem viděla!

26.05.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Myslím, že tahle bude ze série moje oblíbená.

25.04.2022 5 z 5

Ruce pro Pražské Jezulátko Ruce pro Pražské Jezulátko Ivana Pecháčková

Legenda krásně zpracovaná pro děti. Určitě se ke knížce vrátíme, až bude dcera trochu větší :)

08.03.2022 5 z 5

Mlsné medvědí příběhy Mlsné medvědí příběhy Milada Těšitelová

Četla se nám moc hezky před spaním, určitě se k ní ještě vrátíme. Zamilovaly jsme si ilustrace a bavily nás příběhy spojené s mlsání, ale taky přátelstvím a pomoci ostatním. Když medvědi něco zbrumlaji, uvědomí si svou chybu a taky ji napraví, a tak to má být. Nevyhovuje mi akorát vazba, při čtení se pořád zavírá.

04.03.2022 5 z 5

Řecký návrat Řecký návrat Nikola Logosová

Sešit hodnotím jako takovou cestovatelskou perličku. Velké kresebné ilustrace doplňuje kratší text, z nějž se dozvíme informace o Soluni, řecké mentalitě i o řecké rodině autorky. Brožura se dá koupit samostatně nebo jako příloha knihy Miroslava Šaška To je Řecko. Doporučuji druhou variantu, protože společně krásně vykreslují řeckou atmosféru.

24.02.2022 5 z 5

O odvážném autíčku O odvážném autíčku Jiří Žáček

Dcera miluje auta, takže ji dostala jako dárek. Moc mile mě překvapila. Krásný veršovaný příběh doprovází originální ilustrace.

28.01.2022 5 z 5

To je Řím To je Řím Miroslav Šašek

Krásná série průvodců po městech a státech. Krásné nadčasové ilustrace vystihující místní atmosféru. V Římě jsem žila, takže tenhle díl je moje srdcovka.

28.01.2022 5 z 5

Na stavbě - nakoukni dovnitř Na stavbě - nakoukni dovnitř Jonny Marx

Strejda je stavbyvedoucí a dcera miluje auta, takže u nás hodně oblíbená.

Jak to žije - recyklace Jak to žije - recyklace Christiane Engel

Úžasný způsob, jak hravou formou děti seznámit s tím, že odpad jen tak nezmizí a je třeba ho třídit. A taky že je třeba rozumně zacházet s vodou. Pro dceru je to zatím ta knížka, kde si děti čistí zuby a má ji moc ráda.

Zakletý kouzelník Zakletý kouzelník Jill Murphy

Čarodějnice školou povinné máme prostě rády!

Tři měsíce v Barceloně Tři měsíce v Barceloně Adam Gebrian

Pro mě je knížka malý literární poklad. Líbí se mi Gebrianův styl vnímání i psaní. Vyhovuje mi členění do krátkých kapitol a nasávám atmosféru

24.01.2022

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Super nápad, pěkně zpracovaný, zajímavé informace. Koupila jsem ji ze zvědavosti a myslela, že po přečtení daruji nějaké kamarádce, ale uvažuju, že jí nechám v knihovničce a někdy se k ní zase vrátím. Navíc mám doma malou dceru, pro ní se bude taky hodit :-)

14.01.2022 5 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

První knížka kterou si dcera vzala sama z nočního stolku a čekala na mě, že jdeme číst před spaním (ještě jí není ani rok a půl ). Moc milé a výchovné příběhy jejichž pointou je, že rodina a kamarádi si mají pomáhat.

11.01.2022 5 z 5

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Když jsem knížku našla v knihovně, nevěděla jsem, zda si ji vůbec půjčovat, ale nakonec mě docela mile překvapila. Autor má opravdu pohádkovou fantazii, místy jsem se pobavila. Knížka taky přináší milosrdné výmluvy na to, proč se něco ztratilo, někde je nepořádek nebo zmatek ;-) + roztomilé ilustrace a pevné listy

03.01.2022 4 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Pěkný a poučný příběh doplněný působivými ilustracemi. Taky oceňuji uvěřitelné reálie o vietnamské kultuře ačkoli je autorkou Češka. Myslím, že se připravila pečlivě :-)

03.01.2022 5 z 5

Rebelka Rebelka neznámý - neuveden

Tohle zpracování Rebelky je super. Má větší množství tvrdých stránek, takže se v ní menším dětem pěkně listuje. Krásné obrázky z filmu ve vysoké kvalitě doplňuje příjemně upravený děj do textové podoby a oceňuji super nápad, že perforované desky tvoří rám pro obrázek hlavní hrdinky. Roční dcera to miluje. Prostrkuje otvorem ruku a směje se :-)

02.01.2022 5 z 5