Elimanh Elimanh komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mornaštajnová začíná být sázka na jistotu, ač chápu, že u téhle knihy mají někteří výtky, že je příběh trochu prvoplánový. No a co? Mně to nevadilo, tak nějak jsem s tím počítal, když jsem si předtím přečetl anotace a recenze. Těším se i na další knihu.

29.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vždycky mě zajímalo, proč se nakladatel někdy rozhodne pro tak odpudivou obálku. Nezlobte se, ale tato opravdu odpudivá je. Přitom kniha vevnitř skrývá skvělý obsah, a kdyby mi nebyla doporučena, tak bych si ji kvůli titulní straně asi nekoupil. Už se těším na pokračování.

31.08.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem si půjčil od přítelkyně. Ne že by mě nebavila, ale vystupovalo v ní podle mě až příliš postav a mě vlastně nebavilo se v nich pořád dokola snažit orientovat. Navíc mi přišlo, že některé zápletky jsou vykalkulované a neuvěřitelné. Nemůžu porovnávat s žádnou jinou knihou od autorky, protože byla první, kterou jsem četl. Ale chápu její popularitu, v podstatě jde přesně o typ knihy, která si najde spokojené čtenářky (případně i čtenáře).

29.06.2021 2 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Super záležitost, prý už se dělá dotisk, co jsem četl na instagramovém profilu autorky. A ani se nedivím, protože knížka je chytlavá a rozhovory jsou neuvěřitelné. Líbí se mi, že autorka udělala rozhovory s různými vrstami. Ač k těm nejnižším a úplně nejvyšším se logicky asi nedostala.

29.06.2021

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Za mě vlastně téměř přesně to, co jsem čekal. Oddechová knížka (ideál někam na dovolenou), návrat do školních lavic i s různými drobnostmi a detaily, potom v druhé půlce kontrast s dospělostí, která často není tak, jak jsme si jako děti představovali. Ad konec - za mě otevřený nebyl, jak tu někteří píšou. Ale chápu, že měl třeba někdo jiné očekávání od knihy. Já si byl vědom, o čem má být.

29.06.2021 5 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Tak tohle tedy ne, nechápu, proč Viewegh něco takového napsal. Jako mnoho dalších čtenářů jsem nevěděl, že tato kniha existuje. A asi ani neměla vzniknout.

07.07.2021 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Celkem fajn, dám to i jako dárek :-).

06.02.2020 4 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Hodně fotek, takže mě to bavilo. Mně byla asi nejbližší kapitola Technologie a také mě pobavilo kapitola Erotika. Tam bych ocenil víc fotek, ale je mi jasné, že většina z nich by asi nešla publikovat, hehe. V kapitole Technologie mě pobavila pozvánka na spuštění internetu v ČSFR.

13.11.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější ze série Harryho Pottera, četl jsem jí několikrát a jednou dokonce i v originále. Jenže jakmile je člověk zvyklý na české překlady jmen, tak už se do originálu tolik nezačte.

13.11.2019

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Celkem dobrá kniha. Nečekejte Kinga, ale ke čtení to je.

13.11.2019

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Třeštíková mě moc nebaví. Asi proto, že to je kniha pro ženy. Přečetl jsem pár stran a nezačetl se do ní, bohužel.

13.11.2019 2 z 5