Elea Elea komentáře u knih

Sami Sami Petr Casanova

Kniha se mi líbila, stejně jako názory na samotu a osamění.

05.12.2023 4 z 5

Kurz zázraků 1 - V čem spočíva boží klid Kurz zázraků 1 - V čem spočíva boží klid Helen Schucman

Zajímavá, ale také velmi náročná četba.

04.12.2023 4 z 5

Ramses Ramses Joyce Tyldesley

Srozumitelně a zajímavě popsaná vláda Ramsese II.

01.12.2023 5 z 5

Cítit rozumem, myslet srdcem aneb Příběh karmy Cítit rozumem, myslet srdcem aneb Příběh karmy Petr Casanova

Kniha se mi nelíbila, bohužel musím naprosto souhlasit s komentářem LenkyV.1.

29.11.2023 2 z 5

Konec výmluvám! Konec výmluvám! Wayne W. Dyer

Kniha se mi líbila, shrnuje autorovy teorie z předcházejících knih.

28.11.2023 4 z 5

Změnte své myšlenky, změňte svůj život – Žít moudrostí taa Změnte své myšlenky, změňte svůj život – Žít moudrostí taa Wayne W. Dyer

Toto je kniha především o přemýšlení nad textem a pokud možno i zažití myšlenek.

24.11.2023 5 z 5

Bible pletení Bible pletení Claire Crompton

Hezky zpracovaná kniha s mnoha užitečnými radami.

24.11.2023 4 z 5

Císař František Josef I.: Mýty a pravda Císař František Josef I.: Mýty a pravda Katrin Unterreiner

Hezky zpracovaná kniha, kvalitní papír, pěkné fotky, jen textu a nových informací tam moc není.

23.11.2023 3 z 5

Bůh tomu chce: Češi a Moravané na 3. křížové výpravě do Svaté země Bůh tomu chce: Češi a Moravané na 3. křížové výpravě do Svaté země Karl von Wetzky

Kniha dost podrobně popisuje 3. křížovou výpravu, o Češích a Moravanech tam toho moc není (i když nevím, jestli to není vlastně dobře).

20.11.2023 3 z 5

Kuchařka pro zdravé střevo Kuchařka pro zdravé střevo David Frej

Kniha se mi líbila, srozumitelně popsaný návod, jak zlepšit činnost střev.

18.11.2023 4 z 5

Marie Terezie: Mýty a pravda Marie Terezie: Mýty a pravda Katrin Unterreiner

Trochu jiný pohled na císařovnu. Ale moc nového kniha nepřináší, spíš jen známá fakta.

16.11.2023 3 z 5

Moudrost lesa Moudrost lesa Peter Wohlleben

Les z trochu jiného pohledu, kniha se zabývá především ochranou lesa a poukazuje na nedostatky v této oblasti v Německu (u nás to tak - samozřejmě - není, jak nás opakovaně upozorňují poznámky pod čarou).

14.11.2023 4 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Moje první kniha od autora, ale určitě není poslední. Líbila se mi, nabízí řadu myšlenek k zamyšlení a ještě lépe i k realizaci.

13.11.2023 5 z 5

Primitivní mytologie Primitivní mytologie Joseph Campbell

Kniha se mi četla dost špatně, byla sice zajímavá, ale také nesmírně zdlouhavá, dlouhá souvětí na celé odstavce srozumitelnosti a čitelnosti moc nepomáhaly.

11.11.2023 3 z 5

Habsburské císařovny Habsburské císařovny Sigrid-Maria Größing

Velmi stručně a nesmírně zjednodušeně popsané životy císařoven. Autorka jen shrnula všeobecně známé údaje.

09.11.2023 2 z 5

Splněná přání Splněná přání Wayne W. Dyer

Podle mého názoru nejlepší kniha autora, velmi srozumitelně a po jednotlivých krocích vysvětluje postup, jak zdokonalit své schopnosti.

08.11.2023 5 z 5

Pletení - 200 otázek a odpovědí Pletení - 200 otázek a odpovědí Rita Taylor

Kniha mi připadala trochu chaotická.

04.11.2023 3 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Zajímavé čtení, místy trochu chaotické díky dvěma dějovým liniím.

04.11.2023 3 z 5

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Knihy o zvířatech se mi líbí mnohem víc.

02.11.2023 2 z 5

Šeptající země Šeptající země Gerald Durrell

Kniha se mi líbila, má krásné popisy zvířat i krajiny. Podle mého názoru jedna z nejlepších knih autora.

01.11.2023 5 z 5