Eigis Eigis komentáře u knih

Úklady dobra a zla Úklady dobra a zla Karel May

Děj graduje a vše se chystá na závěrečné střetnutí s pašeráky, ale ti se nevzdávají bez boje.

Láska a přátelství Láska a přátelství Karel May

Děj se přesouvá do česko - německého pohraničí mezi tkalce, horníky a pašeráky. Kníže bídy se postaví proti dalším služebníkům svého úhlavního nepřítele.

Odvážná loupež Odvážná loupež Karel May

Dochází k prvnímu vážnému střetu a tím se uzavírá jedna velká část příběhu, ale mnohé je ještě otevřeno. Tento díl mě opět přesvědčil, že Ztracený syn je výborně napsaná a vymašlená historická krimi.

Oběť zhýralce Oběť zhýralce Karel May

Příběh se překvapivě dobře rozvíjí a komplikuje a já se musím přiznat, že mě silně zaujal.

16.12.2013 5 z 5

Muž mnoha tváří Muž mnoha tváří Karel May

May na začátku série předkládá čtenáři poměrně zajímavý kriminální příběh, který je ale ovšem třeba brát s rezervou, v kontrastu tehdejší doby, protože dnes působí spíše naivně. Téma křivě obviněného muže, který se po letech vrací jako mocný a bohatý cizinec sice není příliš originální, ale to zas tak moc nevadí.

16.12.2013 5 z 5

Kroniky o Drussovi Kroniky o Drussovi David Gemmell

Je až s podivem kolik toho Gemmell v tak relativně krátké knize dokáže stihnout. Akce stíhá akci.

04.12.2013 5 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Nejedná se o jeden z rozsáhlých fantasy eposů, ve kterém autor nejprve rozsáhle popisuje postavy, říše nebo rasy. Místo toho jde vcelku přímočaře rovnou na věc. Kniha se sice v první půlce tváři trochu nenápadně, ale zato v druhá část je spádem akce. Zkrátka na to jak je tohle dílko krátké, je úžasně nabité všemy atributy dobré fantasy.

24.11.2013 5 z 5

Dva Robinsoni Dva Robinsoni Jules Verne

Je to težký průměr. Děj je nezáživný a hlavní zápletka předvídatelná už od začátku knihy.

24.11.2013 3 z 5

Cesta do Francie Cesta do Francie Jules Verne

Děj knihy je vhodně zasazen na pozadí historických událostí, které autor popisuje ve vhodné míře, takže zaujmou, ale nezahltí. Samotný příběh má dobrou zápletku a nepostrádá napětí.

24.11.2013 4 z 5

Podivuhodné setkání v džungli Podivuhodné setkání v džungli Jules Verne

Z hlediska Vernovy tvorby celkem ojedinělá záležitost, protože se soustředil spíše na technické obory. Tohle spadá spíše do oblasti soft sci-fi a já se nemohu ubránit srovnání s Wellsovým románem: Ostrov doktora Moreaua, který je lepší. I přes to se, ale jedná o dobře napsanou a čtivou záležitost.

18.11.2013 4 z 5

Černé Indie Černé Indie Jules Verne

Román je vcelku krátký a rychle uběhne. Zápletka, kterou nabízí je vcelku dobrá, ačkoliv jí nechybí obvyklá Verneovská naivita. Samotná myšlenka podzemního města a lidí, kteří nestojí o život na povrchu mě dost pobavila a připoměla my trpaslíky z fantasy příběhů. V rámci Vernovi tvorby je to průměr, napsal celou řadu lepších knih, ale i pár horších.

16.11.2013 4 z 5

Trosečník z Cynthie Trosečník z Cynthie Jules Verne

Tahle knížka mě dost příjemně překvapila, čekal jsem maximálně lepší průměr a ono se z toho nakonec vyklubalo dost povedené dílko.

13.11.2013 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Je to lepší než první díl, ale ten otevřený konec mě trochu zklamal.

08.10.2013 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Ačkoliv se jedná o výbornou knihu, kterou jsem opět přečetl jedním dechem, tak si tentokrát myslím, že Kulhánek přeci jen ujel o trochu víc než je zdrávo. Taky mě mrzí vybití mých oblíbených hrdinů z nočního klubu.

02.10.2013 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Kniha má spád od začátku do konce. Na rozdíl od prvních knih je prostor věnovaný jednotlivým postavám téměř rovnocenný a není tak zaměřený na ústřední dvojici, objevování jejich schopností a dračí historii. Také závěr je dobře zvládnutý, ačkoliv jsem čekal souboj na dracích ve vzduchu. Autor si místo krátkého doslovu dal práci s poměrně dlouhým popisem toho co bylo po konečném vítěství. Myslím, že Christopher Paolini a jeho spisovatelské schopnosti zrál stejně jako Eragon a Safira. Od nesmělého začátku v Eragonu, přes dlouhé a rozvláčný Eldest až do velmi dobře zpracovaným Brisingru a Inheritance.

21.09.2013 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Je to velmi dobrý a čtivý příběh, ale je vidět, že to psal sečtělý čtenář fantasy. Řada věcí je převzatých např. trpaslící a elfové, kteří odpovídají až na pár obměn bežnému fantasy standartu. Samotný příběh má řadu hluchých míst a občas se trochu vleče, ale to je u prvních dílů normální. Celkově vzato se mi kniha líbila, ale nechápu ten humbuk okolo ní, četl jsem lepší. Uvidíme co bude v dalších dílech...

11.09.2013 4 z 5

Doktor Ox & spol. Doktor Ox & spol. Jules Verne

Vydání, které jsem četl obsahovalo tři povídky:

Doktor Ox je vtipná a v rámci Verna originální povídka.

Drama ve vzduchu mě oslovilo asi nejméně. Na to jak je povídka krátká je zaplněna až neuvěřitelným množstvím historických údajů o létání v balonech, takže samotný děj má pouze minimální prostor. Tyto popisky jsou sice pro Verna typické, ale v knihách, nikoliv v povídkách.

Zajatci polárního moře mají velmi sympatický a dobrodružný příběh.

Doktor Ox byl poslední sbírka povídek, která mě zbývala přečíst. Pro tuto Vernovu tvorbu je typické, že se zabývá tématy, které v knihách opomíjí a řada z nich má tragický konec. Je zkrátka vidět, že to není jeho tradiční komerční tvorba, korigovaná jeho vydavatelem Hetzelem. Povídky také ukazují Vernovi autorské začátky.

08.09.2013 4 z 5

Cestovní stipendia Cestovní stipendia Jules Verne

Na Verna vcelku dost průměrná záležitost. Bohužel geografické popisy tvoří vetšinu knihy. Samotná zápletka, ve které skupina pirátů pobije původní posádku, nahradí ji a chce se zmocnit vyhraných peněz, nedostává zasloužený prostor, ale i tak zvedá atraktivitu knihy.

02.09.2013 3 z 5

Dobrodružná závěť Dobrodružná závěť Jules Verne

Velice příjemné a vtipné počtení s perfektním závěrem.

27.08.2013 4 z 5

Rok jednorožce Rok jednorožce Andre Norton

Autorka má dobré nápady, ale nedokáže je dotáhnout do konce. Asi nejvíce mi vadil jednostranný pohled. Celý příběh byl líčen očima hlavní hrdinky, takže pasáží, kterých se nezúčastnila jsou podány z druhé ruky nebo chybí úplně. Závěr knihy je navíc zazděn úplně. To bloudění se sem podle mě nehodí.

26.08.2013 3 z 5