Cesta do Francie

Cesta do Francie

Román se odehrává v období Velké francouzská revoluce. Vypravěčem je Natalis Delpierre, kapitán francouzské armády, který popisuje průběh své návštěvy v Prusku v létě roku 1792. Delpierre jel do Pruska navštívit svou sestru Irmu, která tam pracovala u Madam Kellerové a jejího syna Jeana Kellera. Během Delpierrovy návštěvy však vypukne po sesazení francouzského krále Ludvíka XVI. a vyhlášení republiky mezi oběma zeměmi válka. Po zahájení bojů je Jean Keller přinucen vstoupit do pruské armády a sloužit tam pod mužem, který je jeho sokem v lásce k Martě de Lauranay a se kterým měl naplánováno utkat se v souboji. Marta, její otec, Irma i Natalis jsou přinuceni opustit Prusko. Madam Kellerová, která miluje svého syna, jej následuje všude, kde je jeho jednotka umístěna. Po nějaké době musí ale Jean dezertovat, protože udeřil svého soka v lásce (a zároveň svého nadřízeného důstojníka) a uprchnout se svou matkou rovněž do Francie. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/927/cesta-do-francie-927.jpg 3.611

Le chemin de France (1887)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat

Eigis
24.11.2013

Děj knihy je vhodně zasazen na pozadí historických událostí, které autor popisuje ve vhodné míře, takže zaujmou, ale nezahltí. Samotný příběh má dobrou zápletku a nepostrádá napětí.

Eri
16.02.2013

Od Verna je to moje první knížka ostatní mě nezaujaly, ale tahle se mi moc líbila

vitavita
05.04.2012