Trosečník z Cynthie

Trosečník z Cynthie

Kniha vypráví příběh chlapce Erika, který byl jako osmiměsíční nalezen u norských břehů v kolébce připevněné k záchrannému kruhu ze ztroskotané lodi Cynthia. Když dospěl, podnikl pátrání po svém původu a shodou okolností při něm jako první vykonal okružní cestu kolem severního pólu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/936/trosecnik-z-cynthie-936.jpg 3.733

L´épave du Cynthia (1885)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

pajonek
13.11.2013

....jenom poznámka
Trosečník z Cynthie (1885, L’Épave du Cynthia) je dobrodružný román francouzských spisovatelů Andrého Laurieho a Julesa Verna. Vernovo spoluautorství je však dosti problematické. Knihu napsal André Laurie, Jules Verne provedl pouze kontrolní práce a jeho jméno bylo přidáno především z komerčních důvodů. Román nebyl původně ani zařazen do Vernova cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires), i když se dnes v rámci tohoto cyklu mnohdy vydává.

Eigis
13.11.2013

Tahle knížka mě dost příjemně překvapila, čekal jsem maximálně lepší průměr a ono se z toho nakonec vyklubalo dost povedené dílko.

tenax
10.08.2013

To je taková klasika, že snad ani nemá cenu komentovat. 90 % kluků na tom vyrůstala (než přišly počítače a přestalo se číst).

polární kraje

Autoři knihy