e-Lisbeth e-Lisbeth komentáře u knih

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Trochu smolařský hlavní hrdina, mdlá policejní komisařka a jeden psychopat = celkem napínavé počtení.

18.07.2015 4 z 5

Chalupáři Chalupáři Miroslav Graclík

Známé i neznámé informace o natáčení stále oblíbeného seriálu. Větší část knihy tvoří medailonky herců a jeho tvůrců.
V knize jsou špatně vložené fotografie u profilu herečky Růženy Lysenkové, zaměněno s Boženou Böhmovou.

15.07.2015 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Neřadila bych vysloveně mezi detektivky, ale je to napínavé, děsivé a překvapivé. Kniha má spád. Postavy jsou dobře psychologicky popsané a můžeme sledovat jejich proměny.

28.06.2015 5 z 5

Jak pravdivé! ;-)

06.01.2015 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Jednoznačně superlativní mezi knihami!

03.12.2014

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Námět není špatný, ale je to tak hrozně upovídané a zbytečně rozvleklé. Snad se mi u detektivky nestalo, abych nudou přeskakovala stránky a dodávám... o nic zásadního nepřišla.

27.11.2014 3 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Námět dobrý, napsané nic moc :-/

12.07.2014 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Nebylo to špatné, ale na můj vkus dost prvoplánové a trochu málo propracované. Patrná snaha o tajemno, ale nakonec tam žádné překvapivé rozuzlení nenastalo.

25.06.2014 3 z 5

Velké holky nepláčou Velké holky nepláčou Ivana Ivančáková

Kniha není špatně napsaná. Ovšem hysterie hrdinky budí dojem, že si neodseděla deset měsíců ale deset let. Zcela mimo mé chápání je skutečnost, že je nadále schopná žít s člověkem, který jí v nejdůležitějším životním okamžiku nebyl oporou a zachoval se naprosto nesmyslně.

23.06.2014 3 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

První část skutečně napínavá, pak už šlo trochu předvídat, jak to bylo a jak to dopadne. Ale určitě stojí za přečtení.

14.06.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po dlouhé době kniha, která mne dokázala od srdce rozesmát.

26.03.2014 5 z 5

Tak už spi Tak už spi Helen Walsh

Nejsem žádná supermatka, ale hlavní hrdinka mi připadala jako ufňukaná holka, které se vlastně nic neděje, ale má pořád nějaký problém. Knihu bych ocenila asi jen jako popis rozjeté laktační psychózy.

31.12.2013 2 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

...Tolik bylo ztraceno, ale Annin hlas se už neztratí nikdy. Moje mladá přítelkyně zanechala světu významný odkaz. Avšak stále, každý den, jsem toužila po tom, aby to bylo jinak. Aby svět o Annin deník přišel a Anne i ostatní aby se zachránili. ...

05.10.2012 5 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Knihu mohu doporučit. Je to vtipné čtení a v určitých chvílích si člověk řekne, jestli autor nemá zkušenost z neviditelností :-).

29.09.2012 4 z 5

Eva Hrušínská vzpomíná... Eva Hrušínská vzpomíná... Marie Valtrová

Vzpomínky paní Hrušínské jsou pěkně napsané, mohly by ale být více podrobnější (např. co se týká její sestry, vztahu Rudolfa Hrušínského a Josefa Kemra ve stáří...)

31.07.2012 3 z 5

Dům na Tara Road Dům na Tara Road Maeve Binchy

Mám pocit, jakoby kniha byla rozdělena do dvou poměrně odlišných částí. První je spíše popisem a trochu zdlouhavým úvodem do samotného děje. Druhá část však má spád a zasloužila se o to, že jsem knihu se zájmem dočetla do konce.

23.06.2012 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

Kniha se mi celkem líbila, byla čtivá, místy napínavá... zvlášť pasáže popisující život a přežití v australské přírodě byly opravdu zajímavé. Na druhou stranu se nemohu zbavit dojmu, že celkový příběh je poněkud z červené knihovny.

18.04.2012 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Pro knihu jsem musela jít v knihovně do dětského oddělení :-). Opravdu se mi líbila, i když závěr byl na můj vkus příliš krutý.

10.10.2011 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

napínavý příběh, který mne skutečně "dostal". Oliver získal mé sympatie a knihu jsem nebyla schopná odložit, dokud jsem nezjistila, jak to všechno bylo. Oceňuji také přirozeně položenou otázku viny německého národa, představuji si to stejně, jak to asi vypadalo v generacích Němců 10-15let po válce.

14.09.2011 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

po čtyřech letech strávených v mateřských centrech, na webech pro maminky a miminka a s dalšími mamušenkami a mimísky musím konstatovat, že Biomanželka je skutečně kniha ze života... bohužel ;-))!

12.08.2011 3 z 5