Dymen Dymen komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Nemůžu si pomoct, ale knížka se mi vůbec nelíbila. Samotný nápad je dobrý, chválím i konec, který není tak jednotvárný jako u jiných knížek, ale samotné zpracování mi nesedlo. Je to sice čtivé, ale myslím si, že samotný příběh by se dal jednoduše shrnout na 50 stránek a strašně mě nebavilo číst jednu scénu ze dvou pohledů. Bohužel je to moje první kniha od Kinga a nemám teď chuť se pouštět do žádné jeho další knížky.
Kdyby to bylo napsáno kratší, třeba jako povídka, věřím, že moje hodnocení by bylo určitě lepší.

16.02.2015 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Označení "jen pro silné povahy" je třeba brát trochu s rezervou. Všichni si totiž myslí, že je to varování před hektolitrama krve a bůhvíčím.. Ale po přečtení musím říct, že je to varování namístě, ačkoli před něčím jiným - ne každý má žaludek na tematiku pedofilů, znásilňování, mučení dětí apod.
Mně osobně se knížka líbila hodně, nepřipadala jsem si v ní ztracená, a pokud člověk dává pozor a přečte si, jestli se příběh odehrává v přítomnosti nebo minulosti a na jakém místě se odehrává, tak nemůže být zmatený, podle mě je to jen zbrklost lidí a pak se ztrácí. Knížku jsem přečetla jedním dechem, okamžitě si mě získala postava Sofie i Jeanette a ocenila jsem propracování příběhu i do soukromé sféry postav. No a k samotnému zvratu se asi netřeba vyjadřovat.
Já nemůžu jinak, než dát autorům 5 hvězdiček a nedočkavě vyhlížet druhý díl.

13.09.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

První půlka mě moc nechytla. Druhá půlka byla skvělá, posledních x stránek jsem brečela jak želva, i když u jiných knížek nebrečím. Ove mi přirostl k srdci a jsem vážně ráda, že jsem těch několik posledních stránek přečetla doma a ne v MHD.
Klobouk dolů autorovi za vytvoření postavy, která mě neuvěřitelně rozčilovala, rozesmívala a rozbrečela.

28.02.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Tohle byla první knížka od Lisy Jackson, kterou jsem si přečetla. Vzhledem k té chvále, kterou jsem na ni zatím vždy slyšela, jsem možná čekala trochu víc toho mysteriozna a méně detektivky. Některé scény by v knížce ani nemusely být, příběh jako takový bych ohodnotila třemi hvězdičkami, ale za ten neuvěřitelně čtivý styl si Prokletí zaslouží přinejmenším ty čtyři. Těším se na další Lisiny knihy.

28.08.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Moc hezky a rychle se to čte, jako vlastně všechno od Greena. Ale k tomu, abych knihu hodnotila lépe, musel by se ten příběh aspoň trochu přiblížit tomu, co jsme zatím měli možnost od Johna číst... V každé knize bylo něco, co si člověk odnesl, každá kniha ve mně zanechala něco, nad čím jsem ještě dlouho přemýšlela, ale dneska se nic takového nekoná. V knížce o 240 stranách se toho vlastně moc nestane, dokola se opakuje zázračné dítě, Kateřiny a Teorém.
Možná byly Kateřiny cíleny na jinou věkovou kategorii... Nicméně kvůli tomu na Johna Greena nezanevřu a určitě si přečtu i další knihy, které se k nám dostanou, a budu doufat, že mě osloví stejně jako třeba Aljaška. :)

18.08.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Knížka si zaslouží pět hvězdiček. Oceňuji skloubení jednoduchého a čtivého stylu s napětím a (za mě) originálním příběhem. Celou dobu jsem netušila, kam autorka směřuje, o to víc jsem si užila závěr knížky. Tímto thrillerem mě Ursula Poznanski přesvědčila, že si chci přečíst další její knihy.

13.07.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tahle knížka mi prostě zlomila srdce. A je v ní něco, co vám nedá spát, nad čím musíte přemýšlet a je vám z toho tak nějak těžko.
Největší radost by mi John Green udělal, kdyby od strany 150 vymyslel nový "konec".

20.12.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Musím přiznat, že mě Selekce překvapila. Z "young adultovek" jsem už dávno vyrostla, ale skrz poměrně vysoké hodnocení tady na stránce jsem se rozhodla, že tomu dám šanci. Knížku jsem měla za pár hodin přečtenou a ačkoli me začátek moc nechytl, po sté stránce už jsem příběh hltala. Myslím, že si Selekce zaslouží 4 hvězdičky, protože na to, že se jedná o knížku pro mladší, tak i mě dokázala zaujmout a parádně jsem se u toho odreagovala. Zbytek série si určitě přečtu co nejdřív.

08.08.2015 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Za mě ano i ne. Ano v šestnácti, ne v dvaadvaceti. Většina scén mi přišla osekaná, některé postavy se tam objevovaly jen tak občas, ačkoli pro knížku byly docela důležité. Konec mě dost zklamal, přišlo mi to prostě až moc jednoduché a nereálné, jakoby autorka nevěděla, jak knížku uzavřít, a tak prostě splácala dohromady s prominutím blbosti.
Na druhou stranu námět je skvělý, ale jak říkám, před pár lety bych tu knížku zbožňovala, dnes už mi to nic moc neříká a kdybych si Past nepřečetla, tak asi o nic moc nepřijdu.

27.12.2014 3 z 5