Duspic Duspic komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Toto by měl být učební text (samozřejmě nejen toto) pro studenty lesnictví a vůbec pro všechny lesníky. Měli bychom naše hospodaření v lesích změnit, protože si myslím, že tak, jak je to dnes, tak to prostě nefunguje.

02.02.2021 5 z 5

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Velice zajímavý námět a povedená první polovina knihy, avšak druhá polovina je z mého pohledu slabá a celkový dojem rozpačitý...

24.09.2018 2 z 5

Pěší vandr po lesích a lidech Pěší vandr po lesích a lidech Daniela Vacková

Příjemný náhled do světa trampů. Milé čtení na jedno odpoledne. :-)

29.04.2016 4 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Kniha, na kterou se dá nahlížet jako na životopis, i jako na příběh, jenž je bezesporu zajímavý, a proto je dobré se o něm dozvědět. Roman Cílek seskládal dohromady asi všechny dostupné informace na téma Olga Hepnarová a myslím, že vytvořil dobré dílo. Jako jiné, i mne nenechala tato kniha chladným.

04.04.2016 5 z 5

Jak naštěpit třešeň Jak naštěpit třešeň Jeanette Winterson

Opravdu velice zajímavý literární počin, který si budu muset přečíst ještě jednou, i tak ho chci ale ohodnotit, jelikož to bylo úžasné čtení, které ani na chvíli nenudilo. Skvěle napsané a jazykově nesmírně bohaté dílo, mistrně přeložené do češtiny Lenkou Urbanovou. Hlavní postava je neobyčejně úžasná a závěr úchvatný.

02.01.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Krásně napsáno, jedním dechem přečteno.

28.12.2015 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Jedna z nejlepších básní, která byla kdy napsána.

22.12.2015 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mistrovské dílo Paula Coelha. Krásný symbolizující příběh. Útlý román, poměrně skoupý na jazyk, zároveň však mocný a obrovsky bohatý, obsahující spoustu úžasných a pravdivých myšlenek.

22.12.2015 5 z 5

Čím jdu rychleji, tím jsem menší Čím jdu rychleji, tím jsem menší Kjersti Annesdatter Skomsvold

Úžasná kniha o člověku, který se neobjevuje mezi lidmi, o strachu ze života a vyhýbání se mu. Útlé dílo, které má větší hloubku, než kde který mohutný a mnohovrstevný román. Krásné. Moc doporučuji.

17.12.2015 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Krásná kniha.

02.02.2014 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Krásná knížka, skvěle napsaná, optimisticky naladěná, knížka která člověka pohladí po duši. V budoucnu si budu chtít určitě přečíst další Saroyanova díla.

06.01.2014 5 z 5