Jak naštěpit třešeň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V pořadí třetí román přední současné britské prozaičky je přímo naditý podivuhodnými věcmi a ději. Splétá síť pronikavých a barvitých příběhů, které střídavě vypráví výstřední rabelaisovská obryně – Psí žena neboli Psářka – a její éterický nevlastní syn Jordán. Oba žijí na slizkém břehu Temže v Londýně 17. století. Wintersonová si však zasazením příběhu do historie pouze vytvořila jisté vakuum, v němž čtenář dojde osvobození od možných předsudků vůči dějům a postavám. Román samozřejmě vypovídá o naší době; postava Psí ženy je zrcadlem, v němž se zračí zoufalý stav světa a lidí – obryně vypráví o obecných nectnostech s ohromující otevřeností až brutalitou a často na sebe bere roli soudkyně a vykonavatelky trestu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28409/jak-nastepit-tresen-28409.jpg 4.321
Orig. název:

Sexing the Cherry (1989)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jak naštěpit třešeň

Přidat komentář
eva9749
18.11.2018

Nic podobného jsem ještě nečetla a rozhodně se ke knize ještě vrátím.

Duspic
02.01.2016

Opravdu velice zajímavý literární počin, který si budu muset přečíst ještě jednou, i tak ho chci ale ohodnotit, jelikož to bylo úžasné čtení, které ani na chvíli nenudilo. Skvěle napsané a jazykově nesmírně bohaté dílo, mistrně přeložené do češtiny Lenkou Urbanovou. Hlavní postava je neobyčejně úžasná a závěr úchvatný.

zuzulique
27.12.2011

Veľmi zvláštna kniha vyvolávajúca zmiešané pocity :-) Kto má odvahu a rád experimentuje na poli knižnom, nech skúsi a posúdi .-)

Štítky

17. století Anglie

Autor a jeho další knihy

Jeanette Winterson

Jeanette Winterson
britská, 1959

všechny knihy autora

Kniha Jak naštěpit třešeň je:

v Přečtených30x
v Doporučených3x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech4x