Jak naštěpit třešeň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V pořadí třetí román přední současné britské prozaičky je přímo naditý podivuhodnými věcmi a ději. Splétá síť pronikavých a barvitých příběhů, které střídavě vypráví výstřední rabelaisovská obryně – Psí žena neboli Psářka – a její éterický nevlastní syn Jordán. Oba žijí na slizkém břehu Temže v Londýně 17. století. Wintersonová si však zasazením příběhu do historie pouze vytvořila jisté vakuum, v němž čtenář dojde osvobození od možných předsudků vůči dějům a postavám. Román samozřejmě vypovídá o naší době; postava Psí ženy je zrcadlem, v němž se zračí zoufalý stav světa a lidí – obryně vypráví o obecných nectnostech s ohromující otevřeností až brutalitou a často na sebe bere roli soudkyně a vykonavatelky trestu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28409/jak-nastepit-tresen-u8y-28409.jpg 3.827
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Sexing the Cherry, 1989

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Jak naštěpit třešeň

Přidat komentář
bob0985
04.10.2019

Některé části této knihy mě bavily víc, některé méně. Zpočátku jsem měl pocit, že se jedná o "náhodný" shluk slov, ale tím bych knize asi křivdil. Dá se říct, že druhá polovina knihy mě prostě bavila víc a zaujaly mě některé myšlenky. Možná, že prostě první část knihy byla víc magická a druhá část víc realismus, takže dohromady tzv. magický realismus.

eva9749
18.11.2018

Nic podobného jsem ještě nečetla a rozhodně se ke knize ještě vrátím.


Duspic
02.01.2016

Opravdu velice zajímavý literární počin, který si budu muset přečíst ještě jednou, i tak ho chci ale ohodnotit, jelikož to bylo úžasné čtení, které ani na chvíli nenudilo. Skvěle napsané a jazykově nesmírně bohaté dílo, mistrně přeložené do češtiny Lenkou Urbanovou. Hlavní postava je neobyčejně úžasná a závěr úchvatný.

zuzulique
27.12.2011

Veľmi zvláštna kniha vyvolávajúca zmiešané pocity :-) Kto má odvahu a rád experimentuje na poli knižnom, nech skúsi a posúdi .-)