Druss

NoirNoirDavid Hine

Hodně temnej Spidey. Kosti se lámou, lidi umíraj a ideály se hroutí. Bez příkras a pozlátka.

21.04.2020

FrankFrankJason Aaron

Frank je v base, prochází krizí středního věku a hodnotí svůj dosavadní život. Má to všechno vůbec nějakej smysl nebo by bylo lepší se vzdát a umřít?
Málo akce, hodně vnitřních polemik.

16.04.2020

Cesta k nesvoboděCesta k nesvoboděTimothy Snyder

Pro dnešní dobu důležitá kniha. Nepřijde mi, že by byl Snyder jednostrannej, prostě popsal věci, tak jak jsou. Rusko je bezpochyby obrovská hrozba pro svobodu a demokracii a USA pod Trumpem jdou pomalu, ale jistě k šípku... Je to poměrně děsivý a budoucnost se mi nejeví růžově....

Díky Českému rozhlasu za kvalitní poslech

06.12.2019

Bombarda JoeBombarda JoeZdeněk Šmíd

Zábavná oddechovka. Takovej Kulhánek light...

21.08.2019

Průmysl lži: Propaganda, konspirace a dezinformační válkaPrůmysl lži: Propaganda, konspirace a dezinformační válkaAlexandra Alvarová

Pro naši dobu povinná četba! Propaganda, dezinformace, hoaxy a podobný šméčka budou v našich životech přítomny v čím dál větší a sofistikovanější míře. Pokud se v tom nechcete úplně ztratit, čtěte...

24.03.2018

100 hodin, kdy umírala republika100 hodin, kdy umírala republikaRoman Cílek

Tady sedí ten slavnej citát o triumfu zla a dobrejch lidech, kteří sedí se založenejma rukama, jako ta prdel na hrnec. Od Mnichova po události popsaný v knížce. A přitom stačilo tak málo...

08.09.2017

Punisher: Valley Forge, Valley ForgePunisher: Valley Forge, Valley ForgeGarth Ennis

Výborná protiválečná agitka a velmi důstojné rozloučení Ennise se sérií.

23.07.2017

Když bodá škorpionKdyž bodá škorpionPoul Anderson

Knížka není špatná, jen se občas hůř čte, protože její hlavní náplní je výčet situací kdy APC vozidla najela na minu. Časem to je docela ubíjející. Naštěstí to vyvažuje popis rozsáhlejších bojových operací. To knížka získá tempo a čtení příjemně odsýpá. Přesto bych "Když bodá škorpion" nedoporučil někomu koho válka ve Vietnamu vyloženě nezajímá ani někomu kdo s tímto tématem teprve začíná.

23.07.2017

Stíny paramského hvozduStíny paramského hvozduJan Kšanda

Dvakrát sem umřel, než sem došel na konec. Potřetí a naposled sem zařval ve finálním souboji! To prostě člověka nakrkne... Ale neva, dám si voraz a zkusím to znova! Jen se vydám lepší cestou. Snad...

29.06.2017

Black PantherBlack PantherStan Lee

Black Panther nikdy nepatřil mezi moje oblíbený hrdiny, tak jsem se trochu bál, že to mezi nama nebude klapat. Ale nakonec dost překvápko.
"Vidět Wakandu a zemřít" má jednoduchej, ale dobrej a hlavně ne úplně černobílej příběh. Sice sem furt fandil Wakanďanům, ale díky pohledu ze strany komandéra K'vvvra mi Srullové nepřišli úplně jako čirý zlo. Kresba super, správně drsná.
Starší příběh "Přichází Black Panther" mě moc nebavil. Nejlepší je na něm Thing, kterej furt hláškuje a rozdává rány. Jinak je to celý takový dost postavený na hlavu.

20.06.2017

Pražský tanec smrtiPražský tanec smrtiOlga Barényiová

Tahle kniha neobsahuje fakta. Je to smyšlený příběh prezentovaný jako vzpomínky na Květnové povstání. Párkrát jsem opravdu uvažoval, že přestanu číst. Například u pasáží, kde židovka uprchlá z Terezína naříká, že se k ní Češi chovají hůř jak esesáci v koncentráku. Tohle opravdu není pohled z druhé strany barikády, tohle je jenom ubohá snaha jak pošpinit nenáviděné Čechy.

12.05.2017

Punisher: Dlouhá chladná tmaPunisher: Dlouhá chladná tmaGarth Ennis

Punisher a Baracuda se utrhli z řetězů! Tohle je jak třetí světová i když v ní bojujou jenom dva chlápci. Sprostý, krvavý, nekompromisní.

Tak vítej zpátky Franku!

25.04.2017

Brnox. Průvodce brněnským BronxemBrnox. Průvodce brněnským BronxemAleš Palán

Vždycky když sem zavítal do Brnoxu, cítil sem se jak ve Stínadlech bez žlutýho špendlíku na klopě kabátu. Teď se tam, spolu s tímhle šikovným průvodcem, chystám na pár výprav a jsem zvědavej jestli budou mít nějakej vliv na moje pocity z týhle vyloučený lokality. Chci najít Číňanovo pole!

22.02.2017

X-MenX-MenChris Claremont

Premiéra je taková plytká a hloupoučká, zato Co bůh miloval, člověk zabil je asi nejsilnější příběh, co zatím v NHM vyšel.

30.01.2017

Válečné jizvyVálečné jizvyChris Yost

Tohle hodně vysvětluje! Paráda!

15.11.2016

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útokyZombie - příručka pro přežití: zaznamenané útokyMax Brooks

Jednotlivý příběhy jsou moc krátký na to aby mohly nějak víc zaujmout, takže ty tři hvězdy jsou jen za kresbu. Škoda, potenciál to mělo.

30.10.2016

Stínadla se bouříStínadla se bouříJaroslav Foglar

Foglarovy Stínadla jsou čtvrť, ve které bych chtěl vyrůstat!

19.10.2016

Konec punku v HelsinkáchKonec punku v HelsinkáchJaroslav Rudiš

A kdybysme se už nikdy neviděli, bylo to krásný.

23.05.2016

LunaparkLunaparkStephen King

Slaďák maskovanej za detektivku s duchem... A já mu to zase sežral aj s navijákem!

24.08.2015

John na konci umřeJohn na konci umřeDavid Wong

Naprosto typickej příklad knížky, u který se nemáš šanci bavit, pokud nepřistoupíš na její pravidla a zákony. A přesně tak jsem jí taky od začátku bral. Proto sem se taky v šalinách nahlas smál a zapomínal vystupovat, tam kde sem potřeboval. Takže za mě paráda! A až mi někdo brnkne skrz hot dog, absolutně mě to nevyvede z míry...

P. S. Zmínka o Češích a slivovici zahřála u srdíčka.

13.04.2015

Tenká červená linieTenká červená linieJames Jones

"Majetek. Majetek. Všechno pro pitomej majetek!" - Cvok Welsh, Rota C-jako-Charlie, Guadalcanal, 1942

18.11.2014

Obrazy válkyObrazy válkyRichard Holmes

Perfektní knížka, která mi sebrala poslední iluze a naivní představy o válce. Všechny válečný filmy ať jdou k čertu!

12.06.2014

Psi ve válcePsi ve válceLisa Rogak

Spousta zajímavých informací jak o psích vojácích, tak o psech obecně. Kdo by třeba tušil, že i psi trpí posttraumatickým syndromem?

06.04.2014

Ústup z hraniceÚstup z hraniceVladimír Pazourek

Podobných příběhů se tehdá na hranicích odehrály desítky, často bohužel s mnohem tragičtějšími následky. Je škoda, že tahle kniha dnes osloví asi jen ty co se o události roku 1938 zajímají.

06.12.2013

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Hlavní je nepřemýšlet a konzumovat, život je pak mnohem jednodušší a "šťastnější"... Až děsivě aktuální...

07.11.2013

Umění filmu: Úvod do studia formy a styluUmění filmu: Úvod do studia formy a styluDavid Bordwell

Četl jsem ji víc než deset měsíců a nakonec jsem se díky ní dostal na vejšku. Takže děkuju moc a přidávám hvězdu.

30.06.2013

Snad v pekle čepujouSnad v pekle čepujouTucker Max

Občas to byl opravdu humus (a to nejen z hlediska množství fekálií na stránku, ale i z hlediska lidského a morálního), přesto mě kniha neskutečně bavila a párkrát jsem se od srdce zasmál. Nedoporučoval bych to číst lidem s perfektní představivostí a slabým žaludkem.

05.03.2013