Dr.Linus Dr.Linus komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Tento román je považovaný za najslabší od Dana Browna. Neprávom. Oproti jeho poslednému dielu je to brilantná kniha. Zaujali ma obidve dejové línie, no vadilo mi, že v tej španielskej je kopec zbytočných úmrtí, vzhľadom na to, že obete nemali podľa vlastných slov strojcu ich osudu, poňatia aký význam má mcguffin, ktorí sa k nim náhodou dostal. Román napriek tejto maličkosti sa čítal na jeden dych.

30.12.2018 5 z 5

Nový úsvit Nový úsvit John Jackson Miller

Celkom dobrá kniha, najviac vtipné boli pokusy Kanana zbaliť Heru. Jeho myšlienkové pochody boli napísané presne tak, ako uvažuje bežný muž o nejakej žene v reálnom svete.

08.11.2018 4 z 5

Poslední povel Poslední povel Timothy Zahn

Tento komentár bude patriť všetkým dielom tejto trilógie. Začal by som tým, že som po prečítaní príbehových liniek EU bol trochu skeptický voči tejto trilógii, napriek tomu, že Thrawn bol môj najobľúbenejší záporák v Rebels, samozrejme okrem Vadera. Dvojica Pellaeon-Thrawn nápadne pripomínala dvojicu Watson-Holmes, čo bolo veľmi dobrý nápad, ukázať, ako by asi pôsobil Sherlock keby sa dal dokopy s Moriartym. Paradoxne mali tieto knihy väčšmi atmosféru starých HZ ako mali prequelové filmy, čo veľmi oceňujem. Za to ako ma dokázali tieto knihy vtrhnúť do deja, nemôžem nedať iné hodnotenie, ako to najvyššie.

30.10.2018 5 z 5

Duch Duch Robert Harris

Strašne nudná kniha od prvých stránok, od autora som čítal knihu Impérium: boj o moc, a tá bola oproti tomu hodná nominácie na Nobelovu cenu.

28.09.2018 odpad!

Jara a podzimy Jara a podzimy * antologie

Veľmi zaujímavé čítanie, títo čínski básnici boli omnoho lepší ako väčšina západných básnikov modernej doby.

21.08.2018 5 z 5

Džbán žízně Džbán žízně neznámý - neuveden

Dobrá kniha, napriek tomu som mal pocit, že všetky básne pochádzali od jedného autora.

21.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Najslabšia Brownovka so šokujúco banálnym a otrepaným posolstvom.

02.04.2018 2 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Chris Ryan (p)

Dobrá kniha, napriek miestami mrazivému opisu mučenia.

02.04.2018 4 z 5

Ovocie hnevu Ovocie hnevu John Steinbeck

Timšel!

06.12.2017 5 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Najlepší Forsyth od Pomstiteľa.

06.12.2017 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Slabá kniha, pre znalca 2 sv. vojny bol dej strašne predvídateľný.Opisy z denníka mi však ukázali realitu omnoho desivejšie ako reálne zábery obetí, a to je už čo povedať.

06.12.2017 3 z 5

Nulová šance Nulová šance Chris Ryan (p)

Lepšia kniha ako Vydržať, i keď mi nedával ten citát z Písma na začiatku knihy zmysel.

06.12.2017 4 z 5

Vydržet Vydržet Chris Ryan (p)

Dobrá kniha, ale príliš skratkovitá, no i napriek tomu si Vás charaktery získajú od prvej stránky. 75%.

06.12.2017 3 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Čakal som, že to bude lepšie, ale to ustavičné pomrkávanie na slovenského čiateľa, ktorý má plné zuby diania na Slovensku, je na nezaplatenie.

06.12.2017 2 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Asi najlepšia od Forsytha, ak nerátam Šakala.

02.07.2017 5 z 5

Mossad - Izraelské tajné války Mossad - Izraelské tajné války Ian Black

Kniha s názvom Mossad by sa mala volať skôr Izraelské tajné služby-Izraelské tajné války, pretože bola viac o zvyšných tajných službách štátu Izrael.

10.02.2016 5 z 5

Mŕtve Bruggy Mŕtve Bruggy Georges Rodenbach