DivnýJanko DivnýJanko komentáře u knih

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Trošku iný pohľad na Šalamúna, Dávida a vôbec.. akoby som naznačil? zo zákulisia jedákov macesu?

27.02.2018 4 z 5

Křižovatka Křižovatka Anastasia Novych

teším sa každej knihy z dielne Anastasie Novych a ani táto nesklamala, aj keď je žánrovo trochu akčnejšia...

26.02.2018

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

treba si uvedomiť, že titul vznikol v roku 1991, film ako Matrix by bez tohto titulu nevznikol ;) to len tak naokraj pre mudrlantov čo si neuvedomujú že má 26rokov, kto z Vás pred 26 rokmi /ak vôbec žil/ by si tipol takúto líniu evolúcie, takže mám v rukách kultovú vec-príbeh, ktorý predbehol dobu a ani veľa z nás dosť dobre nechápe hĺbku diela, hlavne preto, že nechápeme japonské myslenie a sme plný pýchy, príbeh je o pokore, je mrazivý, ale vždy vykúka z textu /aj toho pod čiarou/ človek budúcnosti, ktorému chcú korporácie vytrhnúť ľudskosť z tela, ale či sa im to podarí...

14.02.2018 5 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

Vyzretý Terry, myslím že dotlač tejto knihy tak skoro nebude, ak bude vôbec. Vrelo odporúčam, ako vždy je tam humor, oddych ale aj hĺbka a ľudskosť zašitá tak sofistikovane, až človek žasne.

19.01.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

trápenie ale slučky sú stále prudko zaujímavý nápad

12.10.2017 2 z 5

Maigretovo rozprávanie Maigretovo rozprávanie Georges Simenon

výborné, nebudem porovnávať s inými Maigretovými príbehmi, lebo ako každý vie, práca vyšetrovateľa nieje paušálne natiahnutá do dychberúcich prípadov, Maigret je atmosféra, je to tím spolupracovníkov, Maigret je pre mňa aj jeho múdra a trpezlivá žena, Maigret to je samozrejme aj fajka, je to vôňa knihy a svetlo príbehu...

12.10.2017 5 z 5

S Rozárkou S Rozárkou Vincent Šikula

Šikula a skutočný príbeh cez okuliare spisovateľa, jedna krása. Mrazivá, nežná, zlá, naivná ale krása. Nie každému kto vie čítať sa otvárajú medziriadkové nektárom naplnené krčiažky. Odporúčam.

04.09.2017 5 z 5

Lord z planety Země Lord z planety Země Sergej Lukjaněnko

môžete túto knihu brať ako prvotinu, pero ranného autora, no potom treba povedať, že tu zo seba dostal také priehrštie nápadov, čo iných autorov nenapadne za celý život, ale samozrejme nazabrúsené pero nežne cítiť, ale v tom istom okamihu odpúšťate lebo ďalšia strana nám otvorí oči dokorán a napätie stúpa ako v tlakovom hrnci, dejová linka nech sa zdá akokoľvek naivná /hrdina, žena, dub, stroj/ poskočí vždy ďalej a ten komu Lukianenko "sedí" si nájde, veľkú a mocnú hĺbku fantastiky a poteší sa, že cenzor /rusofóbny/ povolil aspoň akú takú ochutnávku ruskej veľkej duše a bystrého pera /pre mňa bolo ruské sci-fi vždy vysoko!/ tak toľko priatelia, nechajte si chutnať

31.08.2017 4 z 5

Jedna žena Jedna žena Péter Esterházy

úbohé, ujo čo má šľachtické korene a opisuje dámy, ktoré by mu bez jeho rodokmeňa a peňazí, nedali ani vysypať ostrihané nechty do smetí, alebo sa ich dotknúť, knihu písal macho, ktorý vie reálnom živote asi toľko, ako Ferdo mravec o gynekológii, je to kniha smutná, skôr kniha pre plesnivú smotánku ako pre zdravé oči krásnych obyčajných ľudí

04.07.2017 1 z 5

Rudý zákon Rudý zákon Bill Browder

odpad!

27.06.2017 odpad!

Posledný let generála Štefánika Posledný let generála Štefánika Milan Vároš

Je nám všetkým jasné, že lietadlá významných štátnikov nepadajú len tak. Že? Raz sa táto vražda dorieši a opäť sa ukáže, že Pravda sa nedá dlho, rovnako ako Slnko a Mesiac, skrývať.

Zázrak flamendrů Zázrak flamendrů Jaroslav Havlíček

V Hrabalových textoch cítim silný obdiv a vplyv Jaroslava Havlíčka. Silná osobnosť, prekrásne slovné spojenia a zvraty. Vábivý jazyk, ľahko a s pôžitkom tráviteľný, pestrý a ľudský. Trochu zabudnutý, ale po nájdení hneď uprimne objímajúci.

Kamenná sekera Kamenná sekera Eduard Tomáš

Ťažšie zohnateľné ale výborné.

Sensei ze Šambaly IV Sensei ze Šambaly IV Anastasia Novych

viac ako kniha

07.06.2017 5 z 5

Filokalia – Duchovní texty křesťanského Východu Filokalia – Duchovní texty křesťanského Východu neznámý - neuveden

126 strán? toto bol prvý diel: http://www.zachej.sk/produkt/3754/filokalia/ 590 strán, som jeho vlastníkom. Poopravím a pomôžem si slovenským opisom knihy: Píše sa v nej o honobení majetku, pýche, márnomyseľnosti a ctibažnosti, o všetkom, čo okolo seba vidíme. Je to kniha ktorá je protiváhou voči súčasnému relativizmu, liberalizmu, pôžitkárstvu a sekularizmu konzumnej spoločnosti. Hovorí o pokornej múdrosti a tom, že múdrosť bez sebareflexie je bezcenná... takže skrátiť 5 kníh na toto úbohé niečo a nazvať to Filokalia je urážka. A aj na tomto prístupe vidno ako sa s múdrosťou predkov u nás nakladá. Povrchné knihy tvoria povrchných čitateľov a spoločnosť je odrazu plná slepcov, ktorých vedie jednooký. IC XC NI KA!

23.05.2017 1 z 5

Hvězdy, ty studené hračky Hvězdy, ty studené hračky Sergej Lukjaněnko

ako fanúšik Lukjanenka som mal z textu radosť a pôžitok, len ten koniec bol prišitý akousi pre mňa horúcou ihlou, naviac z celého načrtnutého sveta sa dalo vytlačiť oveľa viac, no aj tak je to nadpriemer, je veľká škoda že sa od neho nepreloží všetko čo napísal, je to veľký talent

13.04.2017 4 z 5

Sensei ze Šambaly II Sensei ze Šambaly II Anastasia Novych

ďakujem za túto knihu a vpodstate za celú sériu, ak mám niečo rád, tak je to Pravda a Láska, a tie sú hojne zastúpené v tejto knihe, samozrejme so štipkou humoru

11.04.2017 5 z 5

Totálne opojenie - Drogy v tretej ríši Totálne opojenie - Drogy v tretej ríši Norman Ohler

kniha ktorá zásadným spôsobom mení pohľad na priebeh 2.sv. vojny. dalo by sa to maximalizovať až na tvrdenie, že bez tejto knihy vlastne ani neviete čo sa na strane Nemecka a jeho jednotiek Wermachtu vôbec dialo. silné informácie okorenené číslami. a farmabusiness mafia v rozkvete. po tejto knihe budete rozumieť vtipu: žuvačka zo 44´;) len tak ďalej

07.02.2017 5 z 5

Ezoosmóza Ezoosmóza Anastasia Novych

Sila. Odporúčam hľadačom a všetkým spiacim Geliarom.

31.08.2016 4 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Vrelo odporúčam. A pobyt v tme skúsim. Skvelý Dušek, hlboký a vtipný, slovohravý. A aj chlapci z kmeňa Kogi ;)

22.08.2016 5 z 5