Zázrak flamendrů

Zázrak flamendrů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42295/zazrak-flamendru-42295.jpg 4 21 4

Jedna ze tří důležitých Havlíčkových sbírek obsahující povídky z dětství a domova, kriminální a detektivní povídky a dále i povídky čertovské a flamendrovské. Kniha představuje kritický výběr povídek z mladých let autorovy tvorby. Zaujme vypravěčským uměním, nezvyklostí ostře vyhrocených situací, dynamikou dějů a pestrostí námětů.... celý text

druzickaster
25.10.2021 5 z 5

Ač nejsem velký fanda povídkových knih, tato je prostě dokonalost sama. Jaroslav Havlíček pomocí krásného jazyka vypráví příběhy obyčejných lidí, vesměs neveselé, ale přesto zajímavé a dechberoucí. Ostatně netřeba více popisovat, stači prostě číst.

opic 12
22.04.2021 4 z 5

Málokdy se v naší literatuře dvacátého století setkáte s takovým mámětovým bohatstvím jako v této sotva pětileté žni tehdy ještě mladého,ale prudce vyzrávajícího autora.
Na počátku jsou příběhy v nichž se dětská fantazie vyrovnává s představou smrti.Záhy však dochází k přímému setkání s ní - to se lidské loutky stávají potravou pro děla první světové války ...

DivnýJanko
07.06.2017 4 z 5

V Hrabalových textoch cítim silný obdiv a vplyv Jaroslava Havlíčka. Silná osobnosť, prekrásne slovné spojenia a zvraty. Vábivý jazyk, ľahko a s pôžitkom tráviteľný, pestrý a ľudský. Trochu zabudnutý, ale po nájdení hneď uprimne objímajúci.

topipig
14.02.2016 5 z 5

Jaroslav Havlíček si mě tímto souborem povídek opět dostal. Neexistuje podobný náš spisovatel. Havlíčkovo temné vidění, přítomnost smrti, naturalismus nebo poetika, návrat do dětství, kriminální zápletky, způsob vyprávění povídek - to vše je jeho jasný rozpoznatelný rukopis. Je obrovská škoda, že zemřel tak záhy, myslím, že by ještě napsal stěžejní díla.

povídky

Jaroslav Havlíček