Ta třetí

kniha od:


Koupit

Příběh drobného úředníka z konce 1. republiky, který kličkuje mezi dvěma láskami, ztrácí obě a vše končí téměř karikaturně trapnou sebevraždou. K mladé, vášnivé krasavici zcela nezávislé na poutech měšťácké a společenské konvence na jedné straně a na druhé straně ke skromné, důvěřivé a obětavé sestřenici. Hrdina, slaboch a pokrytec nemá ve skutečnosti nikoho rád kromě sebe. Svou sobeckou váhavostí zkomplikuje život oběma ženám, obě ztrácí a svou situaci řeší neplodnou sebevraždou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59573/ta-treti-59573.jpg 458
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Josef R. Vilímek
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ta třetí

Přidat komentář
vejnar
18.10.2018

Když překousnete první kapitolu o pohřbu, budete překvapeni postupně se rozjíždějící dynamikou a čtivostí příběhu! Zamilovanost je lektvar mnoha ingrediencí a pokud se nám něčeho nedostává začneme pochybovat. A z pochyb vznikají další problémy, nejistoty a vztahové spekulace..

iva23
17.08.2016

Překvapuje mě to nízké hodnocení, mně se moc líbilo.

Diorissimmo
22.09.2013

Námět knihy bezesporu zajímavý, ale nečetla se mi zrovna lehce. Musela jsem se prokousat spoustou únavných pasáží a film s V. Dlouhým a Lucií Vondráčkovou byl v tomto případě mnohem lepší než kniha. Téma vynikající, film skvělý, jen v knižní podobě se to hůře četlo, nemělo to takovou jiskru jako film.

Graine
16.08.2012

Kniha mě velice zaujala, po přečtení jsem zhlédla i film s Lucií Vondráčkovou a vladimírem Dlouhým a byla nadšená!


Autor a jeho další knihy

Jaroslav Havlíček

Jaroslav Havlíček
česká, 1896 - 1943

všechny knihy autora

Kniha Ta třetí je:

v Přečtených97x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených2x
v Knihotéce31x
v Chystám se číst18x