deshalb deshalb komentáře u knih

Kazateľnica život Kazateľnica život Marián Kuffa

Marián Kuffa je fenomén akému niet na Slovensku páru...písala som už komentár na jeho osobu pri knihe Maturita z lásky, takže by som sa v superlatívoch len opakovala. Čo sa týka knihy Kazateľnica život, vydavateľ sa už lepšie vyhral so spracovaním a úpravou ako v predošlej knihe Maturita z lásky. Kázne sú podchytené autentickejšie. Zároveň chcem ešte reagovať na komentár používateľa "tlllk", pretože tu podáva skreslené informácie a citácie o knihe. Každý kto si knihu prečítal vie, že citácie nesedia ani, čo sa týka vyjadrení Mariána Kuffu v knihe a ani obsahom, ktoré používateľ "tlllk" uvádza na stranách 75 a 80 a strana 15-17 sú čiastočne prekrútené. Tak neviem, čo vlastne tento používateľ čítal, ale určite to nebol originál knihy.

19.06.2017 5 z 5

Maturita z lásky Maturita z lásky Marián Kuffa

"Celý náš život je maturita: Maturita z lásky. Existujú len dve známky: zmaturoval a nezmaturoval. A existuje len jeden predmet: láska. Dal by Pán Boh, aby som čo najlepšie zmaturoval. Najdôležitejší nie je výsledok, ale zápas. Hodnotí sa láska a snaha."...toto je motto Máriana Kuffu....Je to výnimočný chlap, človek aj kňaz. Dovoľujem si tvrdiť, že lepšieho verejne pôsobiaceho farára na Slovensku ani nemáme. Pretože on iba nerozpráva o tom ako by sa čo malo robiť alebo nemalo robiť. On to to dennodenne žije na svojej fare v Žakovciach pri Poprade, kde sa aj so svojimi spolupracovníkmi stará o vrahov, prostitútky, alkoholikov a nevládnych. Je to ťažká práca, ktorú by si s ním vymenil len málokto pretože nejakej vďaky sa Vám od tých ľudí málokedy dostane. Napriek tomu k nim pristupuje otcovsky s láskou, ale aj výchovne a ako kamarát. Je to človek, ktorý nemá problém priznať si aj svoje prehrešky pred veriacimi a netvári sa dokonalo, a to je na ňom strašne sympatické, lebo ľudia ho vnímajú ako jedného z nich, a nie ako niekoho kto chce iba poučovať. Mám rada jeho múdre kázne sprevádzané aj štipkou humoru a skúsenosťami zo života. Vyjadruje sa veľmi jednoducho a nezaťažuje poslucháča teologickými výrazmi, ktorým podľa mňa aj tak väčšina ľudí nerozumie. Keď počúvate jeho kázne máte chuť ho spoznať osobne alebo aspoň mať takého kňaza u Vás v obci alebo v meste. Keby bolo takých farárov viac, ľudia by nadobudli väčšiu dôveru voči cirkvi. Ja osobne odporúčam nájsť si jeho kázne niekde na internete, pretože je to také živšie a dá Vám to viac ako kázne spracované v tejto knižke. Myslím, že vydavateľ to trošku nedotiahol s textovou úpravou a ubralo to na čare a autentickosti kázní. Ja som si knihu kúpila preto, aby som mala Kuffove myšlienky pre rýchle nahliadnutie aj písomnej forme. Ale určite odporúčam.

14.06.2017 5 z 5

Studnička Studnička Milan Rúfus

Tomuto básnikovi sa podľa mňa nedostalo dostatočného uznania. Bol naozaj výnimočný nielen ako spisovateľ, ale aj osobnostne ako človek. Napriek tomu, že na Slovensku získal mnohé ocenenia vydavateľstiev, dovoľujem si tvrdiť, ze jeho tvorbu bolo adekvátne ohodnotiť aj Nobelovou cenou za literatúru. Dnes sa o ňom učia len žiaci v škole a jeho tvorba pomaly zapadá prachom. Nie každý má rád poéziu a na jej čítanie, a zvlášť na čítanie Rúfusových básní treba dozrieť. Čo sa týka rozsahu sú veľmi krátke ale obsahovo veľmi bohaté s hlbokou myšlienkou. Keby som mala opis jeho básní zhrnúť do jednej vety, tak by som napísala, že sa jedná o veľmi láskavú poéziu, ktorá vám pohladí dušu, srdce a občas aj vtisne malú nenápdnú slzu do oka :) V zbierke Studnička si určite nájdu veľa dospelí aj deti ocenujúci múdru básnickú tvorbu písanú srdcom. Odporúčam aj ako oddychové čítanie pred spaním :) Krásna je aj zbierka Pamätníček, ktorú zostavil podľa kresieb svojej dcérky Zuzanky. Tá sa na tejto stránke však na zrecenzovanie zatiaľ nenachádza.

14.06.2017 5 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Po prečítaní tejto knihy som úplne zmenila názor na pani Chantal. Vždy som ju vnímala hlavne cez bulvár, ktorý evidentne o nej podáva nepravdivé informácie alebo len polopravdy. Je to výnimočná, silná, pozitívna a obdivuhodná žena. Kniha je plná lásky k životu a ľudom, ktorá zo Chantal doslova srší. Myslím si, že by si bola zasúžila lepšieho životného partnera ako bol Bolek Polívka, pretože obetovala veľmi veľa. To je však len môj osobný názor. Napriek všetkému sa o svojom bývalom manželovi v knihe vyjadruje s veľkou láskou a úctou. Kniha je pretkaná krásnymi myšlienkami a fotografiami zo života Chantal. Jediné, čo by som vytkla vydavateľovi, je formát knihy, ktorá je trošku väčšia ako sme zvyknutí pri väčšine kníh podobného charakteru. Veľmi pekným gestom je aj to, že pokial si túto knihu zakúpite prispejete na dobrú vec a podporíte projekty Nadácie Archa Chantal, cez ktoré sa realizuje pomoc nemocniciam v Českej republike.

20.04.2017 4 z 5

Ženská záležitosť Ženská záležitosť Anton Rákay

Dej knihy by bol býval zaujímavý, keby ho spracuje žena. Tým, že knihu, v ktorej je hlavná postava žena, písal muž, pôsobil dej na mňa veľmi neosobne, chladne a neprecítene.

14.03.2017 1 z 5

Anjeli nespia Anjeli nespia Barbora Kardošová

Od tejto knihy som čakala trochu viac, ako je v popise :) Povedala by som, že popis knihy je lepší ako jej obsah.

07.03.2017 odpad!

Všetko alebo nič Všetko alebo nič Eva Urbaníková

Aj keď je kniha teraz veľmi populárna, mňa nezaujala. Je to totálny brak a obrovská škoda vyhodiť sa takú knihu 7 eur. Náročnejšiemu čitateľovi absolútne nič nedá a ani ho nijako neobohatí.

07.03.2017 odpad!

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jedna z najkrajších knižiek pre mládež, aké som kedy čítala. Dá sa čítať v každom veku a pocit z nej je stále rovnaký :)

07.03.2017

Žofia Bosniaková (Krásavica zo Šurian - svätica zo Strečna) Žofia Bosniaková (Krásavica zo Šurian - svätica zo Strečna) Laco Zrubec

Knižôčka je veľmi útla, rýchlo sa číta. Fakty o živote Žofie Bosniakovej však nie sú úplne presné v porovnaní s inými knihami.

Gýmešský hárem Gýmešský hárem Laco Zrubec

Jedna z najlepšie napísaných kníh Laca Zrubca, číta sa veľmi ľahko. Trošku na zamyslenie, čoho všetkého bolo panstvo schopné voči mladým chudobným dievčatám vtedajšej doby.

Stařenka vypravuje Stařenka vypravuje Mária Jančová

Krásna knižôčka s nadhernými obrázkami, ktorej príbehy nepotešia len malého čitate,ale aj dospeláka. Takúto hodnotnú knihu pre deti, už rozhodne dnes nikto nenápíše.

Svět bez nás Svět bez nás Alan Weisman

Veľmi dobrá kniha pre náročnejšieho čitateľa, s množstvom zaujímavostí z prírody z celého sveta. Kto má rád enviromentalistiku, rád sa zamýšľa nad problémami tejto planéty a kto miluje knihy s imaginatívnymi zápletkami, ten sa má na čo tešiť :)

07.03.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Najsurovejšia kniha, akú som kedy čítala, ktorá vo vás zanechá veľa otázok, smútku, ľútosti k tým, ktorý prežili útrapy gulagu, ale zároveň aj veľký obdiv voči pani Vere Sosnarovej, o ktorej je kniha napísaná. Je to neskutočne silná žena, keď sa po tom všetkom dokázala normálne zaradiť do života a fungovať. Osud bol voči nej veľmi krutý a veľmi nespravodlivý. Verím tomu, že väčšina z nás by z toho, čo prežila ona nevyšla so zdravým rozumom, ak by sme vôbec v takých okolnostiach, v akých sa ocitla ona, dokázali prežiť. Zároveň nemám slov na to, že napriek tomu, že o nej vyšla kniha a jej problém, je dôverne známy, nikto z popredných predstaviteľov Českej republiky, tejto žene nepomôže aby si mohla nárokovať odškodné po všetkom, čo prežila, ale všetci klopia oči a situáciu ignorujú. Je to HANBA!!!...

07.03.2017

Za mrakmi je moje milované slnko Za mrakmi je moje milované slnko Anton Habovštiak

Tak pri tejto knihe si pri niektorých kapitolách aj poplačete. V knihe je vykreslený život sestry Zdenky a neľudské zaobchádzanie s väzňami, ktorý boli prenasledovaní komunistickým režimom. Každopádne je dobré, že vychádzajú aj takéto knihy aby sa nezabúdalo na praktiky režimu, ktoré nie sú až tak veľmi dávnou minulosťou.

Hledám impotentního muže Hledám impotentního muže Gaby Hauptmann

Kniha je príjemná a oddychová s rôznymi zápletkami a svojským humorom spisovateľky.

Patrick Swayze Patrick Swayze Mitchell Krugel

Kto má rád herca Patricka Swayzeho, tak sa v knihe o ňom dozvie veľa informácií. Kniha je už staršieho vydania a existujú už aj lepšie. Mňa však zaujala hlavne kapitola o natáčani filmu Hriešny tanec a o rôznych pikoškách z natáčania.

Dievča s perlovou náušnicou Dievča s perlovou náušnicou Tracy Chevalier

Kniha sa mi veľmi páčila. Autorka sa majstrovsky pohrala s jedným so známych Vermeerových obrazov a dej vymyslela tak perfektne, že som jej chcela uveriť, že to naozaj tak bolo :)

07.03.2017

Korunu skladám z unavenej hlavy - súkromný život kráľovnej Sissi Korunu skladám z unavenej hlavy - súkromný život kráľovnej Sissi Gabriele Praschl-Bichler

Kniha je fajn, páčila sa mi. Dozviete sa v nej rôzne pikošky o úprave vlasov a návykoch cisárovnej Sisi a mnoho iného...

V podzemí Čachtického  hradu V podzemí Čachtického hradu Andrej Štiavnický

Kniha sa mi páčila, rovnako, ako aj Čachtická pani od Joža Nižňanského, na ktorú naväzuje.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Kniha je zaujímavá a napínavá, a má niečo do seba pretože téma Alžbety Bátoriovej je stále, aj po rokoch a storočiach zahalená rúškom tajomstva.