Za mrakmi je moje milované slnko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopis sestry Zdenky Schelingové, která zemřela v padesátých letech na následky mučení a věznění během pronásledování církve komunistickým režimem. V roce 2003 byla v Bratislavě beatifikována papežem Janem Pavlem II.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288262/za-mrakmi-je-moje-milovane-slnko-Ard-288262.jpg 52
Žánr
Náboženství, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Vydavateľstvo Nové mesto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Za mrakmi je moje milované slnko

Přidat komentář
Jana512
06.08.2019

Název knížky vyjadřuje citát bl. sestry Zdenky, mučednice totalitního režimu. Zatčena vězněna byla kvůli tomu, že pomohla utéci katolickému knězi, který se léčil v nemocnici, kde ona sloužila jako řeholní sestra, zdravotnice. Pro tento čin byla mučena tak, že utrpěla onkologické onemocnění, které, podle svědectví spoluvězenkyně, statečně nesla a během tří let na následky zemřela. I ve své nemoci věřila, že tak jako je za mraky skryto slunce, tak i Dobro zvítězí a její oběť nebude marná.

deshalb
07.03.2017

Tak pri tejto knihe si pri niektorých kapitolách aj poplačete. V knihe je vykreslený život sestry Zdenky a neľudské zaobchádzanie s väzňami, ktorý boli prenasledovaní komunistickým režimom. Každopádne je dobré, že vychádzajú aj takéto knihy aby sa nezabúdalo na praktiky režimu, ktoré nie sú až tak veľmi dávnou minulosťou.


Autor a jeho další knihy

Anton Habovštiak
slovenská, 1924 - 2004

všech 37 knih autora

Kniha Za mrakmi je moje milované slnko je v

Přečtených3x
Doporučených1x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x