deshalb deshalb komentáře u knih

Lásky Žofie Bosniakovej Lásky Žofie Bosniakovej Jožo Nižnánsky

Pekná knižka, dobre sa číta a je oddychová. Avšak niektoré fakty o hlavných postavách sú skreslené a historici ich opisujú inak, ale kto si nepotrpí na takéto detaily, tak sa môže tešiť na príjemné čítanie :)

Dáma a zbojník Dáma a zbojník Barbara Cartland

Príjemná romantická, oddychová kniha pre milovníčky rozprávok pre dospelých :)

Ohrozená láska Ohrozená láska Barbara Cartland

Mám rada knihy Barbary Cartlandovej. Je to príjemné oddychové čítanie a rozprávka pre dospelých lebo jej knihy sa vždy skončia zaručene dobre :) Táto kniha bola aj sfilmovaná. Kto má chuť na veľkú dávku romantiky , tak je to presne to čo hľadá :)

Sisi - Malá divoška Sisi - Malá divoška Marieluise von Ingenheim

pekné oddychové čítanie pre dospelé žený aj násťročné:)

Sisi. Mladá cisárovná Sisi. Mladá cisárovná Marieluise von Ingenheim

pekné a oddychové čítanie pre dospelé ženy ale aj pre násťročné:)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Veľmi pekná kniha pre milovníkov romantiky, ktorá sa číta na jeden dych. Mňa zaujali aj kapitoly o detstve Jany a o surovosti voči nevinnej sirote, pretože sú údajne autentické.

Rozhovor Rozhovor Bára Basiková

Kniha sa mi páčila, kto má rád knihy o známych osobnostiacha o ich živote a autobiografie určite ho kniha zaujme

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Pekná kniha, ale na Pýchu a predsudok nemá :)

Pýcha a predsudok Pýcha a predsudok Jane Austen

Krásna knižka s trošku zložitejším dejom na začiatku knihy, čo sa týka postáv. Inak veľmi príjemné, oddychové a romantické čítanie a zároveň vykreslenie postavenia ženy v spoločnosti z čias Jane Austenovej. Prevedenie celovečerného filmu tohto románu sa mi nepáčilo, ale seriál, kde stvárnil postavu pána Darcyho herec Colin Firth, bol veľmi pekný :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Perfektná kniha pre deti aj dospelých, s krásnymi myšlienkami. Najčarovnejšia kniha akú poznám, keď beriem do úvahy že inak ju vnímajú oči dospeláka a inak oči dieťaťa :)

Slzy mocných Slzy mocných Jaroslav Perniš

Kto ma rád literatúru faktu bez zbytočných dátumov, ktoré si aj tak nezapamätá, a viac menej prerozprávaný príbeh zo života významných historických osobností, tak si určite príde pri čitaní tejto knihy na svoje :)

Jediná správná věc Jediná správná věc Anna Quindlen

Krásna, ale smutná a dojímavá kniha. Kniha o milujúcej matke, ktorá okrem svojho vážneho zdravotého stavu, musí znášať aj neveru manžela, o ktorej jej dcéra nemá ani tušenia a preto vníma svojho otca ako najdokonalejšieho a najrozumnejšieho tvora na svete a svoju matku viac menej zatracuje. O to krutejšie je zistenie, keď sa dozvedá pravdu a zistí aký je jej otec egoista a kto je vlastne najhodnotnejší človek v jej živote, aj keď spoločného času už zostáva tak málo...kniha samozrejme obsahuje oveľa viac, určite sa oplatí prečítať si ju .

Jiřina Švorcová osobně Jiřina Švorcová osobně Miroslav Graclík

Myslím si, že Jiřina Švorcová bola neprávom zatracovaná a pošpiňovná ako osoba. Bola to kvalitná herečka a jej politické presvedčenie vôbec nesúviselo s jej talentom. Aj napriek tomu, že nesúhlasím s komunistickým režimom, si myslím, že ako človeka ju ctilo, že neprevrátila kabát po roku 1989 ako väčšina jej straníckych kolegov. Kniha je zodpovedaná úprimne, dokonca si myslím, že v nej boli položené otázky, na ktoré by sa autor, ženy v jej veku pýtať nemal. Jiřina napriek tomu odpovedala úprimne.

07.03.2017 3 z 5

Dve ženy Dve ženy Beate Hellmann

Kniha má krásne myšlienky . Aj napriek tomu, že dej je veľmi smutný, po jej prečítaní máte obrovskú chuť žiť a ste vďační za všetko čo máte.

07.03.2017 5 z 5

Niekedy spávam v okuliaroch, aby som lepšie videla na sen Niekedy spávam v okuliaroch, aby som lepšie videla na sen Oľga Feldeková

Vtipná a oddychová knižka s charakteristickým humorom pani Oľgy Feldekovej. Kto má rad jej humor určite sa pri jej čítaní veľa nasmeje:)

07.03.2017 4 z 5

Žena na pokraji nervového zrútenia Žena na pokraji nervového zrútenia Lorna Martin

Kniha ma vynikajúce myšlienky z ktorých sa dá čerpať, ale na mňa pôsobila v istých kapitolách depresívnym dojmom. Autorka sa mohla ešte trošku viac vyhrať s obsahom a rozhodne by som knihu neprirovnávala k Denníku Bridget Jonesovej ako je uvedené na obale knihy.

Anjeli v mojich vlasoch Anjeli v mojich vlasoch Lorna Byrne

Vynikajúca knižka, ktorá len potvrdzuje, že medzi nebom a zemou naozaj niečo je. Je to kniha, ktorá nemusí každého zaujať svojim obsahom, ale kto správne pochopí jej posolstvo, pre toho môže byť veľmi prínosná.

07.03.2017

Moara - O čom všetkom je láska... Moara - O čom všetkom je láska... Vlastina Svátková

Veľmi pekná, úprimná kniha, miestami aj dojímavá. Obdivujem Vlastinu Svátkovú, že šla s kožou na trh a odhalila v knihe kúsok súkromia a aká v skutočnosti je.

Naučte se plavat v moři emocí Naučte se plavat v moři emocí Doris Dahlin

Zaujímavá kniha.

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Veľmi dobrá kniha, z ktorej by si všetky ženy mali zobrať ponaučenie a vážiť si samu seba.