Sisi - Malá divoška

Sisi - Malá divoška https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127036/bmid_sisi-mala-divoska-127036.jpg 4 83 24

Sissi série

Na Štědrý večer roku 1837 přichází v paláci Wittelsbachů v Mnichově na svět princezna Alžběta. Dcera vévody Maxe a jeho manželky Ludoviky vyrůstá s četnými sourozenci na rodném zámku Possenhofen, v překrásné krajině daleko od svazující dvorské etikety. Veselá a rozpustilá Sissi, spíš malá divoška než princezna, prožívá nádherné dny bezstarostného dětství v milující rodině a nikdo netuší, že toto citlivé děvčátko, nadevše milující svobodu, se stane jednou císařovnou Rakouskou. V jedenácti letech se Sissi v Innsbrucku poprvé setkává se svým bratrancem Františkem Josefem a jeho bratrem - a okamžitě se zamiluje do mladšího Karla Ludvíka. František Josef má v té době oči pouze pro Sissinu sestřenici Annu, dceru pruského krále. Uplyne však několik let a František Josef je na cestě k Alžbětině sestře Heleně, kterou pro něj vybrali za manželku.... Na pozadí neklidné epochy, kdy důležitou roli hrála ne láska, ale sňatková politika, dochází v romantických lázní Bad Ischlu k rozuzlení, které je naprosto nečekané pro všechny zúčastněné a zcela změní život mladičké Sissi.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Media klub (SK)

Sissy. Der kleine Wildfang , 1992

Mandy412
18.03.2024 3 z 5

Mile popsané mládí mladé císařovny. Alžbětu mám ráda jako osobnost, ovšem jak tyto knihy, tak slavné filmy ukazují život císařovny spíše jako pohádku.

gabis98
20.10.2023 5 z 5

Všechny Sissi jsem přečetla, tenhle díl je ale moje srdcovka.

Booky84
26.01.2023 5 z 5

Krásné čtení o jedné z mých oblíbených historických postav, která prostě chtěla žít podle svého. Škoda jen toho uspěchaného konce.

marieskalic
04.10.2022 5 z 5

Je to již hodně dávno kdy jsem knihu četla naposledy ale byla perfektní

michaella03
13.09.2022 4 z 5

První polovina byla trochu víc natahovaná, druhá to ale vynahradila společnou přítomností Sissi, Karla Ludvíka a samozřejmě Franze Josefa. A moc se mi líbila historka o řízku :D.

georginaa
28.06.2022 3 z 5

Příjemné čtení, dnes již z pohledu naivního chování. Jenže to byla jiná doba a dívka byla vychovávána pro urozenost, poslušnost a v žádném případě divokost. Manželství bylo domlouváno a muselo se žít dle určitých pravidel. To se SISI moc nelíbilo, chtěla žít svobodně a bez pravidel.

Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Pamatuju si, že jako dospívající holce mi o těchto knihách vyprávěla moje máma. Potom jsem ji o dost let později objevila v knihovně a hned ji celou půjčila domů. Historicky se některé věci trochu odlišují, ale snad každá kniha ze série je čtivá a dá se přečíst na jeden zátah. Pokud hledáte čtení, u kterého se zabalíte do deky s hrnkem voňavé kávy nebo prostě jen tak uvelebíte na svém oblíbeném místě, je toto kniha právě pro vás.

jalca
26.07.2021 5 z 5

Moc hezké čtení. Knížka je psána velice jednoduše, takže čtení rychle ubíhá. Také se mi moc líbí obal knihy. Jak se již píše v předešlých komentářích, tak je opravdu škoda, že ilustrace nejsou i uvnitř.

Darling89
20.09.2018 5 z 5

Zajímavě zpracované čtení o životě rakouské císařovny, které je zpracováním vhodné i pro mladší čtenáře. Kniha nabízí i pohledy na politickou situaci tehdejší doby, mravní zásady různých vrstev společnosti, ale také tajné intriky. Možná není v některých bodech úplně přesná dle historie, jako poutavé a příjemné čtení rozhodně nezklame.

silvinka12
19.09.2018 5 z 5

Hezká kniha, určitě budu v této sérii pokračovat. Bylo to příjemné čtení, jsem spokojená, ale ta poslední kapitola přeci jen mohla být o trošku delší.

MOu598
05.10.2017 4 z 5

Četla jsem v květnu 2002. Podle mých poznámek:
Psáno strašně jednoduchým jazykem. Dá se rychle přečíst.
Ale zajímavé.

TamaraKrejčí
16.07.2017 5 z 5

Mám v knihovně snad všechny díly. Krásné čtení, všechny díly jsem si vychutnala. A musím i pochválit ilustrace obálek, opravdu škoda, že nejsou ilustrované i uvnitř.

deshalb
07.03.2017 4 z 5

pekné oddychové čítanie pre dospelé žený aj násťročné:)

kamila234
15.06.2016 5 z 5

Jé to krásná lepší kniha už být nemůže ale škoda ze tam nejsou obrázky obal je moc krásný těm dvou to moc sluší.

Zuza93
15.01.2016 4 z 5

Krásné počtení o krásné císařovně Sissi. Přečetla jsem celou sérii, náramně jsem si to užila :)

lalaserka
22.06.2015 5 z 5

Ahoj, všechny díly jsem přečetla ale asi nejmíň mě nadchnul díl o Straussovi. Jinak klidné a zajímavé čtění

Markett
14.12.2013 5 z 5

Pro mě to bylo oddechové čtení. Hrozně moc se mi kniha líbila a občas jsem se i smála. Je to hrozně hezky napsané a nehorázně čtivé. :) Aspoň jsem se o císařovně Sissi dozvěděla něco víc ;)

JeKa
18.07.2013 4 z 5

Eh, ano, jsem si vědoma, že tyhle knihy nedosahují kvalit renomovaných autorů a nositelů nobelových cen, ale ať hodí kamenem, kdo ve svých náctiletech neměl podobnou obsesi :)

77fifi
27.06.2013 5 z 5

díky 1-4 super... pak jsem četla 5 a 6 a dál jsem nepokračovala i když jsou v knihovně.... 1-4 napínavé, rychlý děj a čtivě psané.... vše co je dál se jen a jen vrací a pitvá události děje 1-4 ..... myslím že 1-4 měl být celek...a další díly jsou pouze nadstavená kaše.

lusila
26.06.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.