Sisi - Malá divoška

Na Štědrý večer roku 1837 přichází v paláci Wittelsbachů v Mnichově na svět princezna Alžběta. Dcera vévody Maxe a jeho manželky Ludoviky vyrůstá s četnými sourozenci na rodném zámku Possenhofen, v překrásné krajině daleko od svazující dvorské etikety. Veselá a rozpustilá Sissi, spíš malá divoška než princezna, prožívá nádherné dny bezstarostného dětství v milující rodině a nikdo netuší, že toto citlivé děvčátko, nadevše milující svobodu, se stane jednou císařovnou Rakouskou. V jedenácti letech se Sissi v Innsbrucku poprvé setkává se svým bratrancem Františkem Josefem a jeho bratrem - a okamžitě se zamiluje do mladšího Karla Ludvíka. František Josef má v té době oči pouze pro Sissinu sestřenici Annu, dceru pruského krále. Uplyne však několik let a František Josef je na cestě k Alžbětině sestře Heleně, kterou pro něj vybrali za manželku.... Na pozadí neklidné epochy, kdy důležitou roli hrála ne láska, ale sňatková politika, dochází v romantických lázní Bad Ischlu k rozuzlení, které je naprosto nečekané pro všechny zúčastněné a zcela změní život mladičké Sissi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127036/sisi-mala-divoska-127036.jpg 4.361

Sissi (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Media klub (SK)

Sissy. Der kleine Wildfang (1992)

Kniha Sisi - Malá divoška

Darling89
20.09.2018

Zajímavě zpracované čtení o životě rakouské císařovny, které je zpracováním vhodné i pro mladší čtenáře. Kniha nabízí i pohledy na politickou situaci tehdejší doby, mravní zásady různých vrstev společnosti, ale také tajné intriky. Možná není v některých bodech úplně přesná dle historie, jako poutavé a příjemné čtení rozhodně nezklame.

silvinka12
19.09.2018

Hezká kniha, určitě budu v této sérii pokračovat. Bylo to příjemné čtení, jsem spokojená, ale ta poslední kapitola přeci jen mohla být o trošku delší.

MOu598
05.10.2017

Četla jsem v květnu 2002. Podle mých poznámek:
Psáno strašně jednoduchým jazykem. Dá se rychle přečíst.
Ale zajímavé.

TamaraKrejčí
16.07.2017

Mám v knihovně snad všechny díly. Krásné čtení, všechny díly jsem si vychutnala. A musím i pochválit ilustrace obálek, opravdu škoda, že nejsou ilustrované i uvnitř.

deshalb
07.03.2017

pekné oddychové čítanie pre dospelé žený aj násťročné:)

kamila234
15.06.2016

Jé to krásná lepší kniha už být nemůže ale škoda ze tam nejsou obrázky obal je moc krásný těm dvou to moc sluší.

Zuza93
15.01.2016

Krásné počtení o krásné císařovně Sissi. Přečetla jsem celou sérii, náramně jsem si to užila :)

lalaserka
22.06.2015

Ahoj, všechny díly jsem přečetla ale asi nejmíň mě nadchnul díl o Straussovi. Jinak klidné a zajímavé čtění