Kazateľnica život

alebo V nebi nájdeš prostitútky, vrahov aj zlodejov Príbehy, ktoré rozpráva farár Marián Kuffa, počúvajú všetci so zatajeným dychom. Netreba ich prikrášľovať ani vylepšovať. Sú zo života a sú pravdivé a reálne; také, aké sa stali. Často priame i tvrdé, no vždy láskavé. Naplnené mottom, ktoré si farár Kuffa napísal v roku 1992 a nájdete ho na žakovskej fare aj dnes: „Milujte ľudí takých, akí sú; čím menej si to zaslúžia, tým viac ich milujte. Nemilujte ich podľa veľkosti ich zásluh, ale podľa veľkosti ich potrieb!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260405/kazatelnica-zivot-u7V-260405.jpg 4.538

Kniha Kazateľnica život

Evikju
14.03.2019

Neskutečná kniha, neskutečný člověk. Díky za něj!

Chesterton
09.07.2018

Dostala jsem o víkendu od kamaráda co tyto knihy prodává. Zhruba jsem pročetla a úplně to není můj styl. Avšak k uživateli tillk musím podotknou, že víra bez instituce se rychle stává karikaturou nebo sektou. Víra osvobozuje avšak pevné obrysy potřebuje.
Otec Kufa je člověk, který zřejmě dokáže pracovat s lidmi na okraji. A písemná forma projevu vždy může být takto ošidná, záleží na osobnosti čtenáře jak si řádky vyloží.

nickym
30.03.2018

Krásná kniha psaná životem. Na nic si nehrající, pokorná a příkladná

Rehor72
24.02.2018

Knihu jsem se zájmem přečetl. Je znát, že autor hovoří ze své zkušenosti, která je mimořádná. Doporučuji.

Musvar
04.08.2017

Člověk nemusí se vším souhlasit, ale rozhodně inspirativní

deshalb
19.06.2017

Marián Kuffa je fenomén akému niet na Slovensku páru...písala som už komentár na jeho osobu pri knihe Maturita z lásky, takže by som sa v superlatívoch len opakovala. Čo sa týka knihy Kazateľnica život, vydavateľ sa už lepšie vyhral so spracovaním a úpravou ako v predošlej knihe Maturita z lásky. Kázne sú podchytené autentickejšie. Zároveň chcem ešte reagovať na komentár používateľa "tlllk", pretože tu podáva skreslené informácie a citácie o knihe. Každý kto si knihu prečítal vie, že citácie nesedia ani, čo sa týka vyjadrení Mariána Kuffu v knihe a ani obsahom, ktoré používateľ "tlllk" uvádza na stranách 75 a 80 a strana 15-17 sú čiastočne prekrútené. Tak neviem, čo vlastne tento používateľ čítal, ale určite to nebol originál knihy.

Dafra
18.06.2017

Dostala jsem knihu jako dárek a dlouho se mi do ní nechtělo. Pak jsem ji přečetla jedním dechem a vím, že se k ní budu vracet. Krátká zamyšlení nad lidskou morálkou, životem na okraji společnosti, nad životem a lidstvím obecně. Také nesouhlasím se vším, ale to je v pořádku. Každý jdeme svou cestou, máme jiné životní zkušenosti. Kniha mě velmi mile překvapila, rozhodně doporučuji přečíst, je pak o čem přemýšlet. Pana faráře jsem neznala, ale líbí se mi jeho přístup k lidem a k Životu.

honajz
19.01.2017

Mám s knihou problém, že ne vždy se vším bych osobně souhlasil. Pokud bude biskup dělat prostopášné věci, krást, lhát, propadne alkoholu, tak těžko nereptat a ctít v něm duchovní osobu. A podobných rozporů je v knize víc. Zase na druhou stranu nabízí P. Kuffa mnoho zajímavých a podnětných zamyšlení, často z jiného úhlu pohledu, než jsme běžně zvyklí, a tím je to o to zajímavější. Takže za mne tak půl napůl - něco výborné a fajn pro duchovní život, s něčím však asi nebudu moct souhlasit.

Bible Svatá
Bible Svatá