Denny456 Denny456 komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Já se přiznám, že vybočím z řady, protože mě se líbil i druhý díl. A ano uznávám, že je jiný, ale za mě taky dobrý. Není jednoduché psát něco po první knize s "wau efektem". Tady se to za mě povedlo.

20.08.2023 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Pratchett je prostě Pratchett. V rámci nostalgie jsem se rozhodl, že to přečtu celé znova. Barva kouzel by mohlo některé začínající čtenáře dnes odradit. Ale stojí to za to.

Slavné stavby Prahy 10 Slavné stavby Prahy 10 Petr Cincibuch

Psáno trochu podivně. Pro odborníky to bude velmi zkrácené a neúplné a pro aiky to bude neúměrně dborné. Není tam žádný zlatý střed. Pokud se na to připravíte, tak si knihu užijete.

20.08.2023 3 z 5

Tvoje slza, můj déšť Tvoje slza, můj déšť Eva Lustigová

Hovory, kde se spousta textů opakuje. Celkem nesourodý.

20.08.2023 2 z 5

Autobusy a trolejbusy pražské městské hromadné dopravy Autobusy a trolejbusy pražské městské hromadné dopravy Stanislav Linert

Trochu odbornější text, ale spousty fotek. Autor si dal dost práce. Stojí za projití.

20.08.2023 2 z 5

Šimek a Grossmann v divadle Semafor Šimek a Grossmann v divadle Semafor Lubomír Červený

Už při první knize jsem psal, že takle se mají dělat naučně-populární knihy. Tady je to možné je zopakovat. Plný počet.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Prostě klasika. Čapek se musí číst, aby každý čtenář věděl jak se správně pracuje s jazykem a jak se chrlí myšlenky.

Lockdown Lockdown * antologie

Za mě super antologie. Velmi rozdílné povídky a snad poprvé se mě stalo, že jsem se ani u jednoho kousku nenudil. Ne, že by všechny byly skvělé, ale i ty "méně povedené" byly pořád nadprůměrné. Takže jděte do toho.

20.06.2023 5 z 5

Šangri-La Šangri-La Mathieu Bablet

No byla to tedy jízda. Scénář zajímavý a kresba velmi dobrá. Musím přiznat, že po dlouhé době jsem vůbec netušil jak to skončí a byl jsem překvapen.

20.06.2023 4 z 5

Od Kriváňa  k Javorine Od Kriváňa k Javorine Aladár Marček

Krásné starší fotografie. Krátký a bohužel zastaralý text.

20.06.2023 3 z 5

Stínadelská trilogie Stínadelská trilogie Jaroslav Foglar

Asi se budu taky vymykat. Ano Foglara a knížky mám rád a dal bych plný počet. Ale komiksy se nepovedly. Myslel jsem si to jako starší teenager, když jsem první dva kousky četl poprvé a myslím si to i teď. Problém je jak ve scénářích, které jsou nekvalitní a bohužel bez znalosti knih i značně nepřehledné a zmatené. A problém je bohužel u prvních dvou dílů i v kresbě, která není nijak oslnivá a občas je vyloženě mizerná. Ještě štěstí, že Foglar většinu hrdinů dost odlišil, jinak fakt nevím. Třetí díl je kresebně o fous lepší, ale taky žádná sláva. Dvě hvězdy za nostalgii a doprovodné materiály.

13.06.2023 2 z 5

Ďáblický hřbitov Ďáblický hřbitov Michal Louč

Kniha je něco mezi studií a diplomovou prací. Je zde spousta nových informací a zároveň popsána spousta bílých míst, které by se měli zpracovávat. Přijde mi to jako jakési shrnutí toho co víme a položení desítek nových otázek z dotazem, zda se toho někdo nechopí. Co mě mrzelo, bylo, že kapitola o období protektorátu byla shrnuta na minimum, aby mohla být zvýrazněna kapitola po roce 1948. Bohužel to je typické pro USTR, který se věnuje převážně období po roce 1948 a období protektorátu jen z povinnosti.

13.06.2023 3 z 5

Mlsoun. Kniha třetí Mlsoun. Kniha třetí Jeff Lemire

Další komiksová bomba. Už po prvním díle jsem věděl, že tady se něco rodí. Akorát jsem se bál, že by se to mohlo zvrhnout jako často. (Třeba jako Ztraceni, kteří jsou v rozhovoru, na konci knihy, citováni). Ale to se nestalo. Tenhle třetí a tlustší díl než předchozí, byl nabitý skvělým dějem a ještě lepší kresbou. Do tohohle určitě jděte.

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Knížka je skvěle napsaná, má spoustu doprovodného materiálu, převážně s fotografií a samozřejmě v textu poodhaluje i řadu informací, které jsou ale vždy podávány s úctou a pokusem o pochopení. Paní Brejchová nebyla jednoduchá osoba, ale byla vždycky svá. Tohle stojí za to.

13.06.2023 4 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Tak tohle je jízda za všechny hvězdy. Silný scénář a výborná kresba. A navíc tisíce ujetin, které se na vás chrlí z každé stránky a z většiny obrázků. Tady se snad ani nedá nazančit děj. Čekejte prostě úplně všechno a dostanete ještě spoustu věcí navíc.

Nenávratno Nenávratno Cullen Bunn

Poslední dva díly Pochmurného kraje jsem přečetl najednou. Bylo to výborné vyvrcholení patrně nejlepší série co aktuálně Comics Centrum má. Byla to super drsná jízda, kde se umíralo ve velkém a probíhaly vizuální orgie v kresbě. Stojí to za to, ale musí se to číst celé. Vřele doporučuji.

Smrákání Smrákání Cullen Bunn

Vůle Vůle Vjačeslav Buhajov

Helejte kde nic není... ani smrt nebere. Jedna hvězda za kresbu a zbytek prostě nechcete. Je to obravská blbost na entou. Tohle fakt ne.

06.06.2023 1 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Můj absolutní komiksový oblíbenec. Ještě jsem od něj nečetl slabší komiks. Tohle má jedinou zásandí vadu a to, že to je krátké. Ale určitě musíte. Tohle je topka.

06.06.2023 5 z 5

Shi. Kniha 3 a 4 Shi. Kniha 3 a 4 Benoît Drousie

Ano tohle je důvod proč číst komiksy. Skvělá kresba, vyborný příběh a to celé dohromady vytváří super čtení. Nakladatelství Vybíral už dávno u mě předběhl Crew a přestože vydává menší počet věcí, tak kvalitativně v podstatě nešlápl vedle, zatímco crew.... No nic. Takže jestli máte rádi vyprávěni o viktoriánské Anglii, tak tohle je pro vás.

06.06.2023 5 z 5