deniha deniha komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Od téhle knížky jsem očekávala sbírku neuvěřitelných povídek s malým poučením na konci, přeci jen od čeho bajky jsou. Ale bohužel dočkala jsem se jen krátkých nepropracovaných pohádek s příliš dlouhými poznámkami Albuse Brumbála, jenž musel až do zbytečných detailů dovysvětlit zcela očividnou pointu vycházející z oné povídky. Zkrátka z celé knížky mám pocit, že ji J.K. Rowlingová napsala během jedné bezesné noci a místo toho aby si ráno přečetla co za bláboly to napsala, tak ji nechala rovnou vydat. V rámci tohoto žánru vřele doporučuji Povídky podivných od Ransoma Riggse.

16.12.2018 odpad!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Přísloví: "není všechno zlato, co se třpytí" asi nejlépe vystihuje příběh knihy Sedmilhářky. Jediné co musím vytknout a co mi lezlo po celou dobu značně na nervy, bylo neustálé vypichování charakterových rysů hlavních postav, kdykoliv o nich byla zmínka. Přitom všichni jsme pochopili, že Celest je krásná, ale plachá, že Jane je zakřiknutá a nese si tíhu z minulosti, a že Madellaine je bezstarostná a výbušná atd. Opravdu není třeba to neustále omílat dokola.

10.11.2018 3 z 5

Příběh stoletého Allana Karlssona by vydal snad na sto životů. Asi nemá cenu knihu nikterak hodnotit, protože je jedním slovem DOKONALÁ. Je super vtipná, akční, má rychlý spád a střídání minulosti s přítomností akorát stupňuje čtenářovu dychtivost po příběhu. Měla jsem problém odložit knížku z ruky a věnovat se i něčemu jinému, takže vřele doporučuji.

09.11.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Malý pražský erotikon je pro mě již druhá přečtená kniha od Patrika Hartla a troufám si říct, že si autor velmi libuje v tragikomedii. Ačkoliv by se mělo jednat o humoristický román, pro mě to byla spíš smutná ukázka toho, čeho všeho jsou lidé schopni si navzájem udělat i v reálném životě, ovšem zaobalená do humoru a nadsázky. Díky autorova talentu neskutečně krásně vybarvit a popsat postavy či situace, ve kterých se nacházeli se kniha četla velmi lehce a celý příběh je neuvěřitelně lidský a hlavně mi dal pocit blízkosti, jako bych v tom příběhu sama žila.

05.11.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Stejně tak jako v životě vidíme vše jen z jednoho pohledu, a to z toho našeho, tak i tato kniha je psaná buď z pohledu Jáchyma nebo Veroniky a až po dočtení obou příběhů tvoří dohromady jedinečný osud dvou sourozenců zmítaných osudem života. Kniha je vtipná ovšem zároveň v určitých aspektech smutná a hlavně je velmi dobře čtivá. Pro letní čtení u vody ideální.

31.07.2018 4 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Ohodnotit tuto knihu je celkem těžké. Jelikož ze světa námořníků vím asi to, že loď pluje po moři, tak přemíra detailních informací o tom jak se loví velryby, jaký je život a práce na lodi či čtení "encyklopedie" druhů velryb bylo pro mě ze začátku velmi těžkopádné až nesnesitelně dlouhé. Škoda jen, že autor se sem tam zamotává do vlastních myšlenek, čímž čtenáři zamotá hlavu a předčasně ho tím odradí od pokračování ve čtení. Ale postupně čím hlouběji jsem pronikala do tohoto jedinečného řemesla, postupně chápala jednání hlavních postav a stejně tak jako autor jsem začala obdivovat krásu velryb, tím víc se mi knížka líp četla a její závěr ve mě zanechal hluboký dojem.

31.07.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na Bábovkách se mi líbilo snad jen propletení osudů jednotlivých postav jenž se lehce navzájem ovlivňovaly a bavilo mě utnutí dějové linky v tom nejzajímavějším a jeho pokračování v některé další kapitole. Ale co se týče obsahu, tak všechny hlavní hrdinky mi přišly nesympatické, samolibé a sobecké (vyjímkou byla snad jen Miluška). Ačkoliv se mnohým kniha zdá až moc depresivní, tak dle mého hlavní postavy nedostaly ani z daleka po zásluze potrestáno.

19.08.2017 1 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Pro mě asi druhá kniha, kterou jsem četla hodně dlouho. Nebylo to však kvůli počtu stránek, nebo velikostí písma, ale samotným obsahem. Ostrost vyjadřování, kontroverzní myšlenky a povídky ukryté v knize, mi nedovolily knihu přečíst jedním dechem, ale naopak musela jsem ji párkrát odložit a nechat se přesvědčovat mou zvědavostí, jak asi dopadne osud T. S. Garpa, abych knihu znovu otevřela. Ale i přes všechny peripetie nelituji, že jsem ji dočetla do posledního řádku.

29.10.2013 3 z 5

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

Kniha pro mě byla jedním velkým utrpením, jenž musel zažívat i ubohý rytíř des Grieux, když se bohužel zamiloval do nestálé, marnivé a vypočítavé Manon.

26.07.2013 1 z 5

Don Juan Don Juan Josef Toman

Tomanův román představuje zcela odlišný pohled na Dona Juana. Není zobrazován jako milovník žen, nýbrž jako člověk, který neustále hledá pravou lásku, cit jenž by uspokojil jeho touhy a dal mu smysl života. Bohužel toto hledání jej přivádí do stále větší temnoty a do situací, kdy ženy jsou připraveny o svou čest, jejich muži jsou kordem Dona Juana připraveni o svůj život a Don Juan každým svým činem ztrácí sám sebe.

26.07.2013 5 z 5