dencuska dencuska komentáře u knih

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Toto bola moja tretia "dánovka", nehovorím, že bola zlá, ale asi v porovnaní s ostatnými, ktoré mám už prečítané, mi prišla troška slabšia...Preto 3 hviezdičky. Myslím si však, že autor si stále zachová ten svoj štandard, vždy si ho rada prečítam. Je to pre mňa oddychovka, trocha krimi a humor v jednej knižke :)

27.03.2016 3 z 5

Drsná neha Drsná neha Silvia Koscelanská-Hajdučeková

V poslednej dobe som si celkom obľúbila tieto "mini" knižky zo série Mamtalent.sk. Mňa táto kniha nesklamala, čítala sa mi dobre, ľahko, príbeh, ktorý by kľudne mohol byť inšpirovaný aj samotným životom, dávam 4 hviezdičky :) Pre mňa fajn čítanie.

21.03.2016 4 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Moja druhá "dánovka" a musím povedať, že ma celkom milo prekvapila...Dej bol premyslený do poslednej strany, napätie, humor v dialógoch starých známych policajtov...dobrá krimi :) môžem odporučiť, určite ešte siahnem aj po ďalších knižkách tohto autora.

17.02.2016 4 z 5

Chyť ma Chyť ma Lisa Gardner

Výborná kniha plná napätia...Osobitne sa mi páčila zápletka, ako aj samotný dej a myšlienka. Až do konca knihy som nečakala taký záver, takže rozuzlenie bolo pre mňa prekvapením. Odporúčam pre milovníkov krimitrillerov :) Určtite ešte siahnem aj po ďalšej knihe autorky.

09.01.2016 5 z 5

Žiť, a pritom neumierať Žiť, a pritom neumierať Mária Hamzová

Výborná kniha, zo života, ktorá vás núti obracať stránku za stránkou...Ani na chvíľu som sa pri nej nenudila. Odporúčam :)

09.01.2016 5 z 5

Vône života Vône života Táňa Keleová-Vasilková

Napriek dosť rozsiahlej kritike, ktorú som na internete čítala, mne sa táto knižka vcelku páčila :) Bola to moja druhá kniha od tejto autorky, nemala som nejaké veľké očakávania, knihu som vzala do rúk z dôvodu, že som si chcela prečítať niečo nenáročné, oddychové a zo života. Tieto atribúty kniha splnila, takže ju hodnotím ako nadpriemer. Jediné, čo mi časom už trošku vadilo, boli neustále rovnaké myšlienky, ktoré sa krútili okolo toho, ako hlavná hrdinka túži po dieťati. Koniec bol pre mňa dojímavý, myslím, že v konečnom dôsledku ide o knihu zo života. Ja som sklamaná nebola :)

29.12.2015 4 z 5

Nechcela som ťa stretnúť Nechcela som ťa stretnúť Mária Hamzová

Po prvých 100 stranách tejto knihy som si myslela, že za ňu dám ledva dve hviezdičky, ale druhá polovica knihy to trošku vylepšila :) Začiatok mi prišiel ako neskutočne naivný, dej a opisy daných situácií nezáživné. Druhá polovica knihy bola zaujímavejšia, mala rýchlejší spád, ktorý dotvorila kriminálna zápletka. Knihu som inak na svoje pomery prečítala dosť rýchlo, ľahko sa čítala, nejde o žiadne náročné čítanie. Avšak pre mňa je to kniha na jedno prečítanie, myšlienka dobrá, ale niečo mi tam proste chýbalo, možno mi nesadol práve autorkin štýl písania :) A napokon súhlasím s predchádzajúcim hodnotením, že niekedy som mala pocit, akoby kniha ani neprešla rukami editora, dosť veľa preklepov a chýb. V konečnom dôsledku ju však hodnotím ako priemernú oddychovku :)

27.12.2015 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Táto kniha bola mojou druhou od tohto autora a musím povedať, že ma nesklamal, dej bol pútavo napísaný, ale i napriek tomu, jeho kniha Šesť rokov ma asi bavila a chytila viac :) Je to vec názoru, porovnania, ale určite by som siahla ešte aj po ďalších knihách od tohto autora. Koniec bol naozaj dosť prekvapivý, aj keď som možno mala trocha pocit, akoby to autor už chcel narýchlo ukončiť...Ale pre milovníkov trillerov určite odporúčam siahnuť aj po tomto autorovi :)

06.12.2015 4 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Knižku som práve dočítala a musím povedať, že bola naozaj zaujímavá a napínavá. Niekedy v strede čítania som si už síce hovorila, že mi to príde akoby umelo naťahované, ale oplatilo sa vydržať až do konca, ktorý bol naozaj prekvapivý. Ja trillery veľmi môžem a tento možno určite zaradiť za jeden z tých kvalitnejších. Odporúčam pre milovníkov napätia :)

01.11.2015 5 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Bola to moja prvá "Dánovka", na ktorú som sa už dlho chystala. Nemôžem povedať, že sklamala, ale ani, že som z knižky bola úplne hotová :) Určite však siahnem aj po ďalších knihách tohto autora. Najviac sa mi asi páčil štýl písania, ktorý bol výnimočný častými úsmevnými pasážami a tak išlo o detektívku s celkom schopnou úrovňou humoru :)

07.10.2015 4 z 5

Smrť na zájazde Smrť na zájazde Janice Hamricková

Knižku hodnotím ako veľmi dobrú, čítala sa rýchlo a ľahko..jediné čo mi niekedy chýbalo bolo napätie, nakoľko malo ísť o detektívny román, miestami som sa trochu nudila.

30.07.2015 4 z 5

Až po uši Až po uši Jana Benková

Knihu som prečítala asi za 2 dni, dosť rýchlo na svoje pomery :)), z môjho pohľadu ide o nenáročné čítanie zo života, mnohokrát aj úsmevné, kniha sa mi čítala dobre, niekedy mi len liezla na nervy hlavná hrdinka svojim vystatovaním :) inak určite ešte siahnem aj po ďalších knihách tejto autorky.

18.07.2015 4 z 5

Nezvestný Nezvestný Ivana Ondriová

Výborná kniha, zo života, vyskytlo sa aj napätie, určite odporúčam :)

11.07.2015 5 z 5

Hodvábnik Hodvábnik Robert Galbraith (p)

Túto knižku hodnotím ako priemer, hoci spočiatku som ju chcela označiť za veľmi slabú. Zachránili to vcelku vtipné dialógy a vzťah medzi Robin a Strikeom. Inak súhlasím s názormi, že kniha bola písaná zbytočne "rozťahane", pokojne by jej stačilo aj 300 strán. Na môj vkus, na detektívku mi to prišlo miestami trocha nudné, prekombinované, pristihla som sa, že pri niektorých pasážach mi je dlho, čo si myslím, žeby sa mi pri detektívkach stávať nemalo :) Som rada, že som ju dočítala do konca, ale z tohto žánru som už určite čítala aj lepšie knihy :) Keďže som od nej očakávala dosť veľa (aj vzhľadom na ohlasy) ostala som trochu sklamaná.

11.07.2015 3 z 5

Teraz alebo nikdy Teraz alebo nikdy Darina Mikolášová

Knižka je písaná pútavo od začiatku až po koniec príbehu, a to, že ide o skutočný príbeh tomu len pridáva na zaujímavosti :) Môžem odporučiť hlavne milovníkom skutočných príbehov zo života.

01.05.2015 4 z 5

Nepoznaný Nepoznaný René Unischewski

Výborná kniha plná napätia a zaujímavých zvratov. Môžem len odporučiť :)

27.04.2015 5 z 5

Konečne sa rozhodni Konečne sa rozhodni Katarína Gillerová

Od tejto autorky mám prečítané už takmer všetky knižky a na začiatku čítania tejto knižky som mala pocit, že je bude jedna z tých slabších. Postupne som si však napravila názor, keďže som sa od knihy len ťažko odtŕhala. Autorka opäť nesklamala, čítanie zo života a oddychové :) Odporúčam.

09.03.2015 4 z 5

Joyland Joyland Stephen King

Táto kniha bola prvou, ktorú som od Kinga čítala. Zo začiatku som mala trošku problém ju úplne neodložiť, trošku ma nudili dlhé opisy. Ale povedala som si, že ju dočítam a nakoniec som neľutovala. Koniec som už čítala so zatajený dychom, a hlavne kvôli nemu sa to oplatilo dočítať :)

17.02.2015 3 z 5

Šesť rokov Šesť rokov Harlan Coben

K tejto knihe som sa dlho nevedela dostať, nakoniec sa mi podarilo na ňu natrafiť v knižnici a neľutujem. Až na pár miest, kde autor podľa mňa zbytočne opisoval situáciu, okolie a pod. sa mi dej veľmi páčil, udržiava čitateľa v napätí, nájdu sa tam aj nečakané zvraty. Možno koniec nemusel byť na tento žáner až taký presladený, ale inak hodnotím knihu veľmi pozitívne :)

09.02.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

I napriek tomu, že nejde o knihu, od ktorej by som sa nevedela odtrhnúť, dávam najvyššie hodnotenie pre príbeh, jeho výnimočnosť, ako aj vtipné úseky, pri ktorých sa človek naozaj musí pousmiať :) Štýl písania je zvláštny, ale myslím, že po čase si naň čitateľ zvykne a zahĺbi sa do príbehu. K negatívam, trošku mi vadilo niekedy akoby "umelé naťahovanie" príbehu, stále sa niečo postavilo do cesty láske dvoch ľudí, niekedy až neuveriteľné :) Aj tak odporúčam, kniha zanechá v človeku niečo, nad čím sa musí po prečítaní knihy zamyslieť a to sa mne osobne už dávno nestalo.

04.01.2015 5 z 5