Vône života

Vône života https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267800/v-ne-zivota-267800.jpg 4 173 48

Vône v našich životoch sú premenlivé ako dni striedajúce sa s nocou. Zároveň majú v sebe čosi krásne nemenné. Vôňu domova... a lásky. Takmer všetky po nej túžime. Po istote, ktorá nás zahrieva a poskytuje pocit bezpečia. Ktorá nám dovoľuje dýchať a plniť si sny, menšie či väčšie životné plány. Magda a Lenka, hrdinky príbehu, nie sú výnimkou. Túžia po istote a láske ako milióny iných žien na celom svete. Inak je to s Alicou. Sníva o práci v zahraničí, o slobode a manžela ani deti k svojmu šťastiu nepotrebuje. No možno je to celkom inak.... celý text

malen
20.01.2023 4 z 5

Já taky asi brzy na děj zapomenu, ale mně se knížka líbila. Velice čtivé, i když místy neuvěřitelné. Ale protože jsem si ji jako sladší oddychovku kupovala, za mne spokojenost. Jsem ráda, že ten konec byl trošku jiný, než by se dalo očekávat.

Lenka339
11.11.2022 4 z 5

Příběh ze života, pohodové čtení, ani otevřený konec tolik nevadí, možná nutí k zamyšlení...

Dáduše
30.10.2022 2 z 5

Souhlasím s komentárem, že asi na knihu velmi rychle zapomenu. Moc se mi nelíbila, ale možná jen nebyla ta pravá pro me. Jsem také na materske, ale ani do Lenky jsem se nedokazala vzit. Vsichni mi prisli nejak bezvyrazni, proplouvajici zivotem bez vecich emocí. Taky me nebaví knihy, kde je hodne vareni. Nedej boze jeste recepty. Takze jsem se nudila i s Magdou. Musim ale priznat, ze to byl uveritelny popis obycejneho zivota. Take me rusilo temer zadné rozdeleni na kapitoly a malo odstavcu.

Hakl54
01.07.2022 3 z 5

Knihy paní Keleové-Vasilkové se dobře čtou, jsou to obyčejné příběhy ze života, ale jinak vám nic nedají a brzy na ně zapomenete. Je to taková odpočinková literatura.

bosorka78
27.09.2021 5 z 5

Za mě krásné, moc se mi to libilo.

Allla9
25.07.2021 5 z 5

Mám ráda knížky, kde se řeší každodenní radosti i starosti. A kde převládá láska.

m.valova
25.05.2021 4 z 5

Tak jako vždy se mi kniha líbila,ale přece jen mi tak trochu něco chybělo...musím souhlasit s ostatními,proč ten otevřený konec?Možná to přece jen chtělo pár stran navíc a nebo byl spíše záměr autorky ať si každý udělá svůj vlastní závěr.Každopádně, když začne váznout komunikace,je problém na světě a takovéto chyby se dopouští nejedna postava v tomto příběhu.

Janaves
17.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Já mám tyhle příběhy ráda. Jsou že života a je to odpočinkové čtení. U téhle knihy si konec domýšlím, protože chci, aby to tak bylo. Magda se děcka dočká s Adamem, sice adopcí, ale splní se jí sen. Alice zavolá Dušanovi, řekne mu o dceři a vrátí se k sobě. A Lenka bude mít šťastnou rodinu a dvě šťastné kamarádky.

LeSk
19.05.2020 3 z 5

Kniha, kterou po odložení ihned zapomenu. Nemastná, neslaná, bez nápadu, ačkoliv tuto autorku mám ráda, tato kniha mě moc nezaujala.

marketa9252
25.04.2020 5 z 5

Vůně života. Velmi vystihující mou osobnost či náladu, hlavně nyní, když si sundám roušku.

Ksyu
19.01.2020 5 z 5

Pěkný příběh. Pohodové čtení. Ale otevřený konec.

Katerina015
16.01.2020 5 z 5

Klkniha se mic hezky cetla, ale co ten otevreny konec? :-)

tess.de.veles
10.01.2020 3 z 5

Hezká knížka o životě. Užívejte si, to co máte, protože nikdy nevíte, kdy se to může změnit....ať v dobrém, nebo ve zlém....Nic není navěky....Bohužel? Bohudík? Kdo ví.....?!

clairegoon
21.09.2019 4 z 5

Jedna z knih, které bych bez váhání přibalila s sebou na dovolenou. Čte se lehce, příběh je sice o každodenních problémech vztahů - ať už partnerských či kamarádských a o nespravedlnosti života. Přestože se nedá říci, že kniha oplývá optimismem, přečíst se dá poklidně a nemáte z toho zamotanou hlavu na měsíc, jako se stává po přečtení nějakého psychologického románu. Zkrátka akorát na letní večer.

Aleh
27.04.2019 3 z 5

Lenka, Alice a Magda. Tři přítelkyně, tři životy, tří osudy. Autorku zajímá jejich osobní život, pracovní aktivity, jejich přání a tužby.Každá z žen prožívá jinou životní etapu, má jiné problémy. Táňa Keleová Vasilková svým typickým způsobem komentuje jejich životy a vyvolává spousty otázek i u svých čtenářek. Kdyby tak všichni měli to, co chtějí...

cori
14.04.2019 3 z 5

Autorka předkládá příběh tří přítelkyň, z nichž každá řeší jiný problém. Magda touží po dítěti, ale manžel odmítá adopci, Lenka na mateřské dovolené má čtyři dcery a touží po chvilce oddechu a návratu do zaměstnání, Alice touží po práci v zahraničí. Nenáročná oddechovka.

cukrovka
10.04.2019 4 z 5

Příjemné, čtivé, ze života.

Vatter83
18.02.2019

Velmi čtivé a oddychové. Příběh Magdy se mě dotýkal o to více, že se dokáži na základě vlastní zkušenosti vžít do její situace... Jiné knihy této autorky jsou poutavější, tato zase odráží realitu z více úhlů pohledu.

Lenoulinka
03.09.2018 5 z 5

Příběh o snech a plánech Magdy a Alice. Bohužel všechno nejde podle plánu a přichází nečekané zvraty a o tom život je. Pohodové čtení, jen ten konec byl smutný.

lenkaBajza
27.06.2018 4 z 5

Kniha se mi tezko hodnoti. Ze zacatku vse pusobilo idylicky,az to bylo usmevne. Postupem pribehu se ale charaktery jednotlivych postav krasne vykreslovaly (az mi Magda nebyla moc sympaticka). Myslela jsem si,ze vim,jak pribeh dopadne, ale autorka se postarala o prekvapeni.
Knihy tohoto zanru pravidelne nectu, proto tezke hodnoceni. Proste je to sladarna☺️ Trochu jiny namet a vice nez dobre zpracovani. Zmena zanru asi prisla vhod,jsem mile prekvapena☺️

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky