Žiť, a pritom neumierať

Žiť, a pritom neumierať https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232471/bmid_zit-a-pritom-neumierat-EDv-232471.jpg 4 10 3

Splní sa neveste sen o šťastnej budúcnosti po boku milovaného manžela? Pre Olympiu je to lákavá predstava, ale osud s ňou hrá vlastnú hru. Krátko po svadbe sa jej život dramaticky mení, musí sa vyrovnať so stratou lásky a ilúzií. Po jej boku však verne stojí priateľka Barbara, ktorá postupne odhaľuje zákerné tajomstvá Olympiinho manžela. Keď sa Olympia oslobodzuje z ťaživých pút manželstva, opäť ju zasiahne zrada milovanej osoby. Nevzdáva sa a pokúša sa odraziť odo dna. Podarí sa jej to po rokoch strávených v zlatej klietke?... celý text

bábuška
15.09.2018 5 z 5

Při čtení tohoto příběhu nemohu pochopit oddanost a přímo slepou zamilovanost hlavní hrdinky, která ze strany manžela dostává rány jak fyzické tak i psychické. Trpně snáší opovrhování a podvádění, vychovává jeho dvě děti, i třetí, těžce postiženou dceru, nejprve zatajovanou. Až po posledním dobití , kdy se dlouho léčí v nemocnici, se rozhodne k rozvodu, a přestože takto poučena se vrhne do nového vztahu, který ovšem končí také fiaskem a ocitá se na úplném dně, kdy si už nepřeje nic, než zemřít. Tento přběh mě zcela pohtil a mohu všem ženám vřele doporučit.

dencuska
09.01.2016 5 z 5

Výborná kniha, zo života, ktorá vás núti obracať stránku za stránkou...Ani na chvíľu som sa pri nej nenudila. Odporúčam :)

modranka
10.12.2014 1 z 5

Podľa životopisu je autorka lekárka. Škoda, že nevyužila príležitosť čerpať viac tém zo svojej profesie. Tento príbeh bol síce celkom zaujímavý, ale postavy sú ploché, scény tak sterilné, že úplne absentujú. Vetná skladba úbohá, čo napokon z príbehu urobilo jednoduchý text vhodný pre čitateľa, ktorému stačí len čítať a neočakáva žiaden literárny zážitok. Text je veľmi depresívny, absentuje tu romantika - cieľová skupina boli predsa ženy. Alebo sa mýlim?
Za toto všetko som stiahla hneď dve hviezdičky. Sorrry!
SPOILER: Postava Olympie bola otrasná, vyznievala ako onuca, s ktorou si môže muž robiť čo len chce. Nesedelo mi to k dcére podnikateľa, k dievčaťu, ktoré malo všetko, ktoré otcovi viedlo domácnosť. Zápletka s mentálne retardovanou dcérou bola fakt pritiahnutá za vlasy. Zápletka s Kamilom - to snáď už ani nechce komentár... taká hlupaňa predsa nemohla byť. A nakoniec to pozitívne, čo mal priniesť vzťah z Bohušom autorka vyhodila von oknom. Za toto sťahujem ďalšiu hviezdičku.
Štvrtú hviezdičku sťahujem za to, že autorka opäť vyzdvihla ako kladný vzťah dvoch zadaných partnerov, (ženatý muž, vydatá žena).

Mária Hamzová
slovenská, 1970
2008  86%Dnes si tu a zajtra...
2010  71%Zlomený kvet
2007  73%Vôňa karameliek