Nechcela som ťa stretnúť

Nechcela som ťa stretnúť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269276/nechcela-som-ta-stretnut-269276.jpg 4 12 3

Opustil ju, keď to najmenej očakávala. Keď sa zo sklamania konečne po rokoch spamätala, stretáva ho opäť. Šťastného. A s inou. Znova zbiera sily na to, aby sa s tým vyrovnala. Damián mal však ťažkú autonehodu a ostáva v kóme. Tamara začína boj o jeho život, odhaľuje intrigy okolo neho, nedbá na to, že je v ohrození aj ona. Zachráni ho? Podarí sa jej získať späť aj jeho lásku? Alebo sa milovaný muž nemá nikdy dozvedieť tajomstvo, ktoré pred ním roky ukrýva?... celý text

nick nick 75
09.07.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila. U každé knihy je začátek tak říkajíc o ničem, než se to vše rozjede. Kniha byla napínavá, nebyla hlavně o sexu, jako v každé knize.Ted už se málokdy vybere knížka, aby na každé stránce nebyl sex. Vím, že to patří k životu, ale je to již přehnané.Raději jsem sáhla po slovenské autorce. Každý má na to jiný názor. Já jsem byla spokojená.

dencuska
27.12.2015 3 z 5

Po prvých 100 stranách tejto knihy som si myslela, že za ňu dám ledva dve hviezdičky, ale druhá polovica knihy to trošku vylepšila :) Začiatok mi prišiel ako neskutočne naivný, dej a opisy daných situácií nezáživné. Druhá polovica knihy bola zaujímavejšia, mala rýchlejší spád, ktorý dotvorila kriminálna zápletka. Knihu som inak na svoje pomery prečítala dosť rýchlo, ľahko sa čítala, nejde o žiadne náročné čítanie. Avšak pre mňa je to kniha na jedno prečítanie, myšlienka dobrá, ale niečo mi tam proste chýbalo, možno mi nesadol práve autorkin štýl písania :) A napokon súhlasím s predchádzajúcim hodnotením, že niekedy som mala pocit, akoby kniha ani neprešla rukami editora, dosť veľa preklepov a chýb. V konečnom dôsledku ju však hodnotím ako priemernú oddychovku :)

modranka
03.12.2015 1 z 5

Neverím, že táto kniha prešla rukou editora alebo aspoň redaktora. Takmer všetky postavy románu sa správali iracionálne. Dej stagnoval, scény boli nelogické. Nižšie uvádzam ktoré. A za ne sťahujem hneď 2 hviezdičky. Tretiu za to, že opäť autorka vyzdvihla neveru ako kladný vzťah - i keď nevera dáva iskru príbehom - Hamzovej neverníci sú tí, ktorí ubližujú a pritom ich stavia ako kladných hrdinov. Štvrtú hviezdičku sťahujem za to, že autorka dostatočne nevysvetlila prečo Damian v minulosti opustil Tamaru. Podľa autorky stačí ak čitateľovi napíše, že sa bez slova zbalil a odišiel, pritom na ňu 10 rokov myslel... Panebože, kde tu je logika????
Samotný text sa čítal ľahko, z väčšej miery sa skladá z jednoduchých viet, čím stráca na dramatičnosti a emotívnosti.

SPOILER:
* Kóma a domáce ošetrenie? Bez lekárskeho dohľadu? A to lekárke nevadí?
* Tri vražedkyne stoja nad vaňou plnou vody a snažia sa ju zabiť fénom či rádiom... a ona sedí vo vani ako puk a čaká, kedy jej to tam hodia?
* Označenie injekčných ampuliek tak, že sa to dalo zošúchať... to čo bolo za ampulky? Ako lekárka mohla dovoliť pichnúť pacientovi neoznačený liek?
* Muž príde skontrolovať svojho kolegu, lebo mu nedvíha telefón a potom sa od brány otočí a vlastne sa o neho nezaujímal, tak na čo vlastne prišiel?
* Lekárka ukáže susede pacienta, nadvihne jeho paplón a ukáže mu jeho plienky a kateter....kde zostala lekárska etika?

A takýchto hlúpostí je tam hromada... ale čítajte... možnože vy budete mať iný názor.

Obálka sa mi veľmi páčila...

Mária Hamzová
slovenská, 1970
2008  86%Dnes si tu a zajtra...
2010  71%Zlomený kvet
2007  73%Vôňa karameliek