demlice demlice komentáře u knih

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Uf! Kde začít... Začnu vztahem Sáry a Jeffreyho. Baví mě ta porozvodová nálada. Sára je parádně kousavá, má taky proč, a Jeffrey je typický chlap - pánové prominou :-). To napětí mezi nimi je doslova cítit z knížky na každém listu. Ale znáte to, pravda a láska nakonec zvítězí... Báječná zápletka! Ale přiznám se, že jakmile jsem toho divnýho týpka, co se pokouší o Sáru spatřila na stánkách, měla jsem jasno! Musím ale uznat, že to byl opravdu zvrhlík! Nechci prozrazovat, co přesně obětem dělal a kdo to byl, kvůli těm, co to ještě nečetli, ale určitě si to přečtěte! Křížení náboženského fanatismu a sexuální deviace je prostě terno! Litovala jsem ale Sáru. Tolik smůly v životě můžeme mít jen ona. Teda vlastně ještě vyšetřovatelka Lena. Holky dostaly pěkně počudit, ať už tím, že byly ve špatný čas na špatném místě, nebo taky tím, co si musely prožít.
Prostě opět pecka! :-)

24.11.2014 5 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Já tu Slaughterku prostě žeru! Přiznám se, že pak už tolik neprahnu po tom, kdo zabíjí. Přece jenom když už čtete několikátou knihu, pochytíte určitý vzorec při zjištění, kdo je vlastně ten vrah.
Ale i v tomto případě to bylo velice šikovně udělané. Za způsob zabití a za zápletku má deset bludišťáků! Osoba, do které byste to neřekli... pecka!
Navíc miluju prostředí policejní stanice. Jejich propletené osudy, kdo s kým chodí, chodil nebo bude chodit - lépe řečeno spát. Text je oproštěn od emocí. Teda takových těch emocí kdy ždímete už pátý kapasník.
Ale co miluju nejvíc, je agent Trent! No to je ulpný ňunánek! S tou svoji roztomilou dyslexií... no není k sežrání?! Děsně mu fandím a prožívám s ním každé písmeno! Líbilo se mi taky to, jak byla "odstavená" Faith, aby si v klidu porodila děťátko, ale i přesto byla pořád na příjmu. Taky moc šikovný... Co dodat - prostě si to přečtěte a budete opět nadšeni ;-)

11.11.2014 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Mám sousedku alkoholičku, takže vím, co alkohol dokáže. V podstatě jsem soucítila s muži v protialkoholní, ale rozhodně to nebylo to, co bych si přečetla opakovaně. Je mi líto, že sám autor trpí posedlostí černého draka a přeju mu pevné nervy. Musím mu rovněž přičíst bonusové body za to, že o tom napíše. Je to jakési obnažení duše "přátel" alkoholiků a vlastně i jeho. Bylo to depresivní, ale i veselé. Zrovna jako nálada lidí v léčebně. Prostě zvláštní.

11.11.2014 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Dopadlo to přesně tak, jak jsem se "obávala". Děsnej happy end! To jsem nechtěla. Škoda. Mělo zůstat u BDMS. Ovšem BDMS bez těhotenského bříška. Bože! To jsem se uplně oklepala! Přiznám se, že poslední díl trilogie jsem si pouze půjčila a nekupovala. A že už to nějaký pátek je, co jsem to četla! Říkala jsem si, že si knihu později dokoupím. Zatím nic. Asi to o něčem svědčí.

31.10.2014 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Pořád si stojím za svým - méně někdy znamená více. První díl byl parádní. Sex, mladá a nepolíbená Ana, sexy Grey... To už tady vlastně chybí. Nemůžu si pomoct, ale čím více je dílů, tím více to ztrácí své kouzlo. Ale teď ke knize. Byla jiná v tom, že už nebyla "jen" o sexu a zvláštním životním stylu pana G, ale už jsme se mohli dočíst více o povaze postav. Fajn, za to má autorka palec nahoru. Stejně si ale postěžuju! Líbilo se mi víc, když šlo pouze o BDMS :-). Prosím, nemyslete si, že jsem zvrhlík! :-)

31.10.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pro někoho literární brak, pro jiné TOP Nr.1. Nemůžu říct, že bych patřila do jedné z těchto skupin. Když jsem knihu dostala do ruky, tak jsem kvůli ní nešla spát, to přiznávám, protože mě to pohltilo. Ještě teď si vzpomínám, jak už jen ten obal byl rajcovní. Hebký na dotek. No není to báječně promyšlený tah? Má vůbec cenu se bavit o obsahu? Je takový, jaký je. Já si to užila. Je to prostě pohádka pro dospělé. A jak jistě uznáte, pohádky nemají hlubokou zápletku. Nepatřím mezi puritány, mám bujnou fantazii, takzě občas jsem měla pocit, že si užívám s Greyem já namísto nepolíbené Anastásie. O tom to podle mě je. Nechat se unášet na vlně fantazie. Samozřejmě jsem pak měla takový ty stavy, jako že jsem obtěžovala svoji drahou polovičku, protože ta kniha mi nedala spát a já chtěla to, co se odehrává na stránkách. A kdo říká že ne, tak si vymýšlí! Drželo mě to poměrně dlouho. A teď? Už je to docela doba, kdy jsem knihu četla, ale pořád to ve mě je. Spíš s úsměvem zavzpomínám, než že bych se po ní vrhala dnes a denně. Jen poznámka na konec - pánové, nečtěte to! Mohli byste se citít frustrovaně. Pan Grey je opravdu bájná bytost, co do toho může bušit nonstop :-D

31.10.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Musím říct, že tenhle autor mě hodně baví! Zabijáci mají výborně propracovaný příběh. Použiji to známé klišé: přečetla jsem ji jedním decham! Zápletka, co si budeme povídat, nebyla tak uplným překvapením. Příběhů na toto téma vzniklo již několik, ale při dosazení psychicky zničené Kimmy - no nemělo to chybu! Musím říct, že když se opravdu stalo to, že si odnesla svůj nedonošený plod z nemocnice, měla jsem husí kůži asi metr vysokou! Na druhou starnu jsem ji téměř chápala a litovala za to, co udělala, když si prošla hotovým peklem. Fascinovala mě na přiběhu zvrhlost, s jakou parta vykonávala trestné činy končíci i vraždou. Opravdu to lze, aby někoho rajcovalo násilí? Evidentně ano. A vůbec po podařené lajně koksu... A Carl? Miluji tu jeho lenost s nohama na stole. Je to přesně ten typ, co ho musíme zbožňovat. Assad -to je třešinka na dortu! Přistihla jsem se, že jsem se těšila, co zase vyvede u výslechu. Je chytrý, podle otázek, které pokládá? A nebo je hloupý a vypálí slova omylem? Celé oddělení Q opět nezklamalo! :-)

30.10.2014 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Pro mě nejkrásnější kniha. Je úžasná v tom, jak na mě jako na čtenáře působí. Poprvé jsem ji četla ve 12. Krásné! Leč bez vlastních zkušeností. Podruhé v 16. To už byl zážitek hodný Oscara, co jsem u knihy předváděla. No a teď ani nemluvě! Sahám po ni velmi často. Říkám tomu literární sebetrýznění. Čtu, pláču, čtu a pláču - takový je její vzorec. Nejhorší je, že brečíte vlastně tak trochu sami nad sebou. Co si budeme povídat, každý zažil nenaplněnou lásku, při které máte pocit, že bez toho druhého nemůžete žít. Komu to vydrželo do pozdních let samozřejmě gratuluji, ale myslím, že opak je pravdou. Sice to většina z nás nadotáhla tak daleko, že bychom se někde houpali, ale bylo to tam.
Neuvěřitelně silný příběh. Pořád na nás působí přitažlivost kriminální zápletky. Dosaďte si k tomu ještě lásku jak trám, zhrzeného manžela, fyzicky retardované dítě, které trpí vlastností, jak všechny okolo sebe utýrat, problémového - seč velice inteligentního hlavního hrdinu a nádhernou ženskou... No není to famózní???!!!

14.10.2014 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tak to už se mi dlouho nestalo, abych byla na autora naštvaná. HODNĚ naštvaná! Sakra, kde je konec? Vždyť u dvou třetin postav nevím, kam se poděly! Člověk čte, čte a čte a nic! Když už, světe div se, jsem se zorientovala ve všech rodech a strastích doby, tak budu ochuzená o konec? Já chci happy end nebo aspoň pořádnou řež! Prostě něco, co je úplné. Takže pane Martine, sedni si do křesla a piš!
Občas se mi zdálo, že děj graduje a graduje, až je všechny zabili a konec. To zamrzí.
To, že mi zabije mé oblíbence, už mi přišlo jako součást knihy. Teda vlastně všech knih. Ale takhle... Ach jo!
A teď k ději: opět famózní! Obdivuju autora, s jakými detaily dokázal vykreslit svět této pentalogie. Byla jsem ráda, že jsem částečně uspokojila svoji zvědavost, co je s draky. Ale stačilo to? Nestačilo! Co bude dál? Mrzí mě, že to schytal Jon, ale co si budeme povídat, někdy se choval jako blb. Ale třeba ten útok přežije. Kdo ví?
Kniha byla výborná! Ale těch otazníků mi zůstalo víc než dost.

14.10.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Vždycky mi někoho zabije... Ale to dělá tu knihu báječnou... Zní to jako masochismus, ale lepší než hromada happy endů :-)

18.07.2014 5 z 5