decemlineata decemlineata komentáře u knih

Každá doba má svoje vlny.Teď jedeme na HYGGE.
Vychází spousta knih " jak být šťastný,nebo lépe- spokojený".
Přiživuje se na tom kde kdo.Chceš být šťastný?Bez zapálené svíčky nemáš šanci...
Jako nápad napsat knihu o Dánech jinak,dobrý,ale kdo by to koupil,že?
Tak máme HYGGE už po sté a pořád se to prodává.
Přečíst Wikinga a pak pryč od knižního hygge k živému,jinak se čtení minulo účinkem.
Když se dívám kolik na to téma autor napsal knih...tak asi ani nemá čas si zapálit svíčku s přáteli :)

30.08.2018

Zlatý klíček Zlatý klíček Alexej Nikolajevič Tolstoj

Malvína,panenka s modrými vlásky byla můj dětský idol.Tuhle knížku jsem četla pořád dokola a nakonec vyhledala i Pinocchia a byla překvapivě mírně zklamaná.

22.01.2016 5 z 5

Lesní majáles Lesní majáles Tony Wolf (p)

Koupila jsem tuhle knížku pro dceru když měla rok.Pohádka má tak nádherné ilustrace,že dcera neuměla pořádně mluvit,ale poznávala na obrázku různá zvířátka.
Až na jeden ,máme doma všechny díly víl,skřítků a obrů.A pokud bych ten chybějící našla v obchodě koupím ho.Pak ho za pár let vytáhnu a až budu mít vnoučata, naučím je poznávat lesní zvířátka a kruh se uzavře.

Nový Gulliver Nový Gulliver Bohumil Říha

Četla jsem ji v pubertě a byla jsem nadšená.
Musím se po ní mrknout a znovu ji přečíst.Věřím,že se mi bude líbit opět

Detektivní kancelář Péti Koláčka Detektivní kancelář Péti Koláčka Jurij Sotnik

Jako malá jsem v obchodě otravovala tak dlouho až matka podlehla a knížku koupila.
Netuším proč jsem ji tak moc chtěla,čím mě zaujala,ale nezklamala mě.
Hledání čtyřprsťáka a jiné záhady jsem nadšeně prožívala a četla opakovaně.

Svátost manželství Svátost manželství Erma Bombeck

Mám ráda Bombeckovou,ale je to jako s H.Pawlowskou Po přečtení jedné knihy chci hned druhou a pak po chvilce čtení mám pocit,že čtu stejnou knihu jako poprvé.
Už dopředu znám pointu,vím jak bude příběh gradovat a tuším závěr.
Bombecková pro mne potřebuje odstupy a pak se výborně bavím .
V každém případu doporučuji číst její knihy,stojí za to.

17.01.2016 4 z 5

Čarovný pokrovec Čarovný pokrovec Lazar Lagin (p)

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem a jen dodám,že výborné jsou taky ilustrace od Fr.Skály.

17.01.2016 5 z 5

Průvodce domácností starého mládence Průvodce domácností starého mládence Patrick Jake O

Krásně přehnané,absurdní,vtipné.
Domácnost viděna z pohledu muže,který nikdy nic nemusel doma dělat.

16.01.2016 4 z 5

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Parádní čtení pro chvilky pohody.Vtipné,lehké se překvapením na konec.Kniha byla i zfilmována,ale "čtecí" verze je jako vždycky lepší
Doporučuji.

12.10.2015 5 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Začala jsem Stopařem,ale Dirk Gently je přinejmenším stejně dobrý nebo ještě lepší.Je to nápadité,vtipné,překvapivé...super.

13.08.2013 5 z 5

Fantom chrámu Fantom chrámu Robert van Gulik

Četla jsem všechny příběhy soudce Ti a doporučuji milovníkům detektivek udělat totéž.
Začala bych Třikrát soudce Ti,aby se člověk dostal do obrazu.
Vraždy,které soudce řeší jsou vždy tajemné a většinou se zdá,že vraždil duch.
Na čtenáře čeká tajemno,překvapení a spousta zajímavostí ze staré Číny.

23.01.2016 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Byla chudá,ale čistě zaplátovaná a nakonec si ji vzal boháč.
Takhle jsem vždy definovala červenou knihovnu.
Rytíř je jediná kniha,kterou jsem vydržela dočíst až do konce.Na svou obhajobu musím přiznat,že jsem byla nemocná.Asi se mi choroba vrazila na mozek.
Prý se to čte kvůli odreagování a pohlazení.Víra,že každá dojdeme svého štěstí mnohým ženám pomáhá.
Každý potřebuje občas pohladit,ale pokud bych měla opět číst něco takového, tak do mě raději kopněte.
Nechápu jak někdo (např. moje matka) dokáže utrácet peníze za něco,co má jen cenu papíru do sběru.

19.01.2016 odpad!

Jidiše kop Jidiše kop Nilton Bonder

Koupila jsem si tuhle knížku v domnění,že to bude legrace a klasický židovský humor.
Byl,ale až v druhém plánu.Jako pomůcka pro pochopení toho hlavního a to je židovské myšlení.
Chtěla bych umět takhle přemýšlet,ale jsem vděčná za pomůcky v knize obsažené,protože to neumím i když se moc snažím.
Není to kniha pro každého,ale rozhodně ji prolistujte až ji někde uvidíte.Možná vás osloví tak jako mne.

19.01.2016 5 z 5

Anglická konverzace (nejpoužívanější slova a fráze na cesty) Anglická konverzace (nejpoužívanější slova a fráze na cesty) Michal Jon

Na začátku je jako všude stručná gramatika atd.
Pak jsem si všimla jak to má autor promyšlené.
Napřed představení,běžné fráze,pak společenský styk,který zahrnuje vše až po sex .
Takhle pečlivě rozebírá různé situace. (I foneticky,pro jistotu)
Po přečtení frází v kapitole Společenský styk jsem věděla,že knížku beru s sebou..
Věty " Chci se s tebou vyspat, nebo nechci se milovat bez kondomu" mi připomněly, jak jsem se na letní dovolenou k moři vyzbrojila pouze větou " v mém pokoji nefunguje topení".Budete se asi divit,ale nepoužila jsem ji.
Navíc mě autor v úvodu ujistil,že pokud se budu držet jeho pravidel udělá moje angličtina velmi dobrý dojem.A potom už dlouho toužím.

19.01.2016 3 z 5

Tři blázniví Robinsoni Tři blázniví Robinsoni Achille Gregor

Tři kamarádi se rozhodnout podniknout výlet do Británie a Skotska.
Gregor přehání,kombinuje pravdu a fikci a vše celou dobu neztrácí na vtipu.
Pokud ji někde uvidíte neváhejte a kupujte,stojí za to si ji přečíst.

Léta s Top Gear Léta s Top Gear Jeremy Clarkson

Tenhle titul jsem původně koupila pro manžela,ale musím přiznat,že ji dostal se zpožděním.
Nemohla jsem se odtrhnout od čtení.
Sarkastický humor Clarksona. Jeho přesné vykreslení situací a humor.Málo slovy vše.
To je Clarkson.Nechtěla bych s ním pracovat,ale vždy si ráda přečtu jeho knížky.
Za mě plný počet

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Knihu jsem dostala ani nevím od koho.
Pořád jsem ji odkládala,ale po přečtení se k ní vracím opakovaně.
Doporučuji,je to vtipné, a lehké

14.01.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Četla jsem ji v druhé třídě a milovala jsem tu knihu tak,že jsem sama začala ''psát ''
Když jsem svou povídku po mnoha letech našla velmi mě pobavila jak jsem vykrádala klasika :)

14.01.2016 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Myslím,že je to červená knihovna zahalená do nadpřirozena.
Zklamala mě nedořešenost téměř všeho.Děje,osob,zápletky.Hlavní hrdinka má spasit svět,ale neví jak a proč a vlastně ani nechce.Co svět ohrožuje se nedozvíme.Autorka nám pouze oznámí že,zlo ohrožuje svět a bez Alex jsme v troubě.Alex má celou knihu největší problémy sama se sebou.Všichni jsou tak krásní až to oslepuje,sexuálně tak přitažliví,že má co dělat,aby na ně neskočila,ale ona nechce podlehnout chtíči .A když už se k úlevě její i čtenářů rozhodne do toho praštit.Božská rada jí to zakáže.Naštěstí zvítězí princip červené knihovny a všichni šťastně žijí a souloží až do smrti.

14.01.2016 odpad!

Všetci sme podozriví Všetci sme podozriví Joanna Chmielewska (p)

Mám Chmielowskou ráda a přesto musím přiznat,že tahle kniha mi nesedla.
Je tam spousta osob,zmatek a ani přehled na začátku mi v orientaci nepomohl.
Hlavní hrdinka občas diskutuje s ďáblem.Já jsem autorku k čertu posílala taky.Ztráta času.
Statečně jsem to dočetla,ale never more
Asi to byla slabá chvilka autorky

14.01.2016 odpad!