Svátost manželství

Kniha známé americké autorky Svátost manželství, s podtitulem Na milostné pletky už nemám sílu, nepojednává o manželství nešťastném, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž právě naopak. Autorka v ní s neodolatelným humorem líčí téměř pětačtyřicet let manželského života, jeho radosti a strasti, chvíle štěstí i konflikty, problémy s dětmi i se sexem, prostě všechno, co osud může nastražit do cesty obyčejným manželům. Autorka láskyplně a shovívavě pozoruje pošetilosti jiných i své vlastní a komentuje život kolem sebe s pozoruhodným smyslem pro detail. Její příběhy čtenáře osloví nejen tím, jak se podobají jejich vlastním zážitkům s manželstvím a rodičovstvím, ale také zajímavě dokumentují, jak se v průběhu doby měnily názory a postoje nejen hlavní hrdinky, ale celé společnosti. Erma je nejprve bezradná novomanželka, později uštvaná žena v domácnosti a nakonec úspěšná fejetonistka, do jejíchž novinových sloupků se zamilovala celá Amerika. Za všech okolností a v každé situaci si však udržuje nadhled, vtip a pozoruhodně hlubokou životní moudrost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82434/svatost-manzelstvi-82434.jpg 427
Literatura světová, Humor
Vydáno, Baronet, Knižní klub

A Marriage Made in Heaven: Or Too Tired for an Affair, 1993

Kniha Svátost manželství

madem
26.04.2020

První setkání s autorkou. A hned první věta: Mohla to být báječná svatba - kdyby nebyla moje, mě rozesmála. Pak už jsem se smála po celou dobu čtení.
Ano, kniha má i pár vážných chvil, ale ty jsou popisovány lehce a nenuceně.

Radka1911
22.05.2019

Vtipné, čtivé. Doporučuji

NeferNeferNefe
23.11.2018

Oddychovka, kterou mohu doporučit čerstvě sezdaným. Pochopíte, že život v manželství je mnohdy jako přes kopírák.

Tapeworm
08.08.2017

Knížku bych uvítala 3x tlustší, četla se moc dobře, ale měla až moc rychlý spád, na to kolik by se toho dalo napsat... Když jsem Ermu viděla u mámy v knihovně, žila jsem v domění, že se jedná o červenou knihovnu. A byla jsem moc příjemně překvapená, že tomu tak není. Aspoň vím, co doopravdy čekat od manželství :)

decemlineata
17.01.2016

Mám ráda Bombeckovou,ale je to jako s H.Pawlowskou Po přečtení jedné knihy chci hned druhou a pak po chvilce čtení mám pocit,že čtu stejnou knihu jako poprvé.
Už dopředu znám pointu,vím jak bude příběh gradovat a tuším závěr.
Bombecková pro mne potřebuje odstupy a pak se výborně bavím .
V každém případu doporučuji číst její knihy,stojí za to.

kika 13
14.11.2012

O životě co se stal.Seřazeno do kapitol.Pěkné čtení.

Val
20.02.2012

Chvílemi jsem si sice připadala, jako bych četla povinnou školní četbu, ale dalo se to.... Pozitivní je, že jsem knihu dočítala s pocitem, že i dnes má manželství určitě smysl a že se to dá s trochou štěstí i bez úhony přežít.