dawson321 dawson321 komentáře u knih

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Kniha, ačkoli je poměrně obsáhlá, se četla velmi rychle. Příběh se mi líbil (ačkoli to nebyl thriller v pravém slova smyslu) a dokázal slušně budovat napětí. Závěr knihy byl rovněž povedený. Obdivuji autorku, jak dokázala vykreslit všechny muže jako bezpáteřní zloduchy a ženy jako odvážné bojovnice (že by závan feminismu?). Když pominu toto, knihu můžu doporučit, ale na plný počet bodů to úplně není.

20.11.2019 4 z 5

Velké ceny Formule 1 Velké ceny Formule 1 Peter Murray

Originálně ztrvárněná kniha ve tvaru kola. Pro fanoušky formulí určitě zajímavé, pro ostatní už méně...

20.11.2019 3 z 5

Nezlob! Zásobník aktivit, kterými zabavíte dítě, kdykoli chcete Nezlob! Zásobník aktivit, kterými zabavíte dítě, kdykoli chcete Leona Šťávová

Je vidět, že autorka to umí s dětmi a má pro ně cit. Zajímavá kniha pro rodiče.

28.10.2019 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Takový průměrný román. Tři sousedské rodiny a každá z nich má nějaké problémy a kostlivce ve skříni. Na můj vkus tam bylo až moc postav (hlavně těch dětí)....chvílemi jsem si připadal opravdu jek v epizodě Zoufalých manželek nebo podobného seriálu. Příště raději sáhnu po "pořádném thrilleru".

11.10.2019 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Příběh sice jednodušší, ale o to milejší a roztomilejší. Už se těším na další díly.

24.09.2019 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Mně tato kniha moc nezaujala. Na thriller mi přišla málo napínavá, na červenou knihovnu zase málo "červená". Nemohl jsem se "začíst" do děje, zápletka mi nepřišla nijak zajímavá a v polovině knihy už mě ani moc nezajímalo, jak to celé vlastně dopadne. Paradoxně konec knihy je ale její nejlepší částí, i když mi děj přišel poněkud překomplikovaný a přitažený za vlasy. Ostatní knihy od Sandy Brown jsem nečetl, tak nemám srovnání, každopádně moje mamka je má ráda, tak asi něco do sebe mít budou. Já asi hold nejsem cílovka a pro příště sáhnu raději po jiné literatuře.

22.09.2019 2 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
Jednalo se o mou první přečtenou knihu od Maye, takže jsem neměl žádná očekávání a po přečtení zdejších recenzí jsem nabyl dojmu, že kniha nebude dvakrát záživná. Ovšem byl jsem příjemně překvapen. Kniha se mi četla opravdu dobře a i celý příběh se mi líbil.
Prvotní zápletka s bombou vtáhla do děje a dokázala navnadit na čtení. Nejvíce se mi ovšem na knize líbily jednotlivé retrospektivní mikropříběhy ze života Ruaridha a Niamh, které měli buď zajímavý děj či postavy. Co se týká finálního rozuzlení, nepřišlo mi nějak "přitažené za vlasy" a popravdě jsem tak nějak od poloviny knihy tušil, kdo za tím vším stojí. Hold láska je láska a někdy může mít i takovéto ničivé důsledky. Za mě 5*

30.08.2019 5 z 5

Sešívance Sešívance Honza Vojtíšek

Některé povídky dost dobré, některé slabší...naštěstí se tady na databázi dají hodnotit i jednotlivé povídky.
Když hodnocení zprůměruji, dávám knize 4*.
Největší "psycho" jsou povídky "O chlapečkovi, kterému uletěl ptáček" a "Pusť mě ven".

22.08.2019 4 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Super neotřelý průvodce Prahou, který tu chyběl. Už i internetový seriál byl výborný a kniha je k němu skvělým doplňkem.

19.08.2019 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Česká klasika. Tento víkend jsem poprvé navštívil Ladův kraj a prošel se Mikešovou cestou z Hrusic do Říčan. Doporučuji na rodinný výlet a oživení této krásné knihy.

19.08.2019 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Ne - opravdu to není thriller jak tvrdí obálka, ano - kniha opravdu moc "neodsýpá". Když vezmete v potaz tyto dvě skutečnosti, tak dostanece průměrnou detektivku, kterých je na trhu tisíce. Po půl roce asi úplně zapomenu, že jsem tuto knihu vůbec četl. Rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*, ale dávám tři za vcelku povedený konec. Jinak je to průměrné všemi směry.

16.08.2019 3 z 5

Masarykova univerzita v Brně: Příběh vzdělání a vědy ve střední Evropě 1919-2009 Masarykova univerzita v Brně: Příběh vzdělání a vědy ve střední Evropě 1919-2009 Jiří Hanuš

Krásná kniha vydaná k 90. výročí založení Masarykovy univerzity. Jako bývalý student se k ní budu rád vracet.

16.08.2019 5 z 5

Zvířata také milují - O flirtování, rozmnožování a rodičovství Zvířata také milují - O flirtování, rozmnožování a rodičovství Katharina Von der Gathen

Poučná a zajímavá kniha určená spíše spíše pro starší děti, která osvětluje, jak to chodí s namlouváním, sexuálním životem, rozmnožováním a rodičovstvím u zvířat. Kniha se upíná hlavně na různé kuriozity ze zvířecí říše a musím říci, že mnoho informací pro mě bylo zcela nových a překvapivých. Velkým plusem jsou vtipné ilustrace. Knihu mohu doporučit například jako dárek pro děti 8+.

26.07.2019 5 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Pěkně barevná ilustrovaná kniha, která už svojí obálkou vás naladí na "pozitivní vlnu". Motivační knihy záměrně moc nevyhledávám, ale tato kniha se mi líbila z toho důvodu, že vykresluje povahy několika národů a jejich pohled na šťastný život. Nejvíce mě zaujaly italské "dolce far niente" či nizozemské "gezelling". Každý si v této knize tedy může najít ten svůj optimální návod na štěstí.

25.07.2019 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dám čtyři, a to za povedený závěr a Simonovskou dějovou linku, která se od předešlé knihy zase o trochu posunula. Jinak mi kniha přišla jako průměrný příběh ze středních školy, kterých jsou na knižním trhu mraky. Za začátku jsem se nemohl do knihy moc začíst a příběh mě neoslovil, naštěstí ke konci mě kniha přeci jen vtáhla do děje. Takže za mě slabé 4*.

25.07.2019 4 z 5

Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Margot Ruis

Tato ezoterická kniha mě bohužel moc neoslovila ... ztotožňuji se s tím, že je potřeba "léčit" přírodu, ale dévy mi nic neříkají...

30.06.2019 2 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Moc pěkné krátké příběhy o tom, jak zvířata dokážou pomoci nejen člověku, ale i ostatním zvířátkům. Nejvíc mě zaujaly příběhy s delfíny. Plusem jsou i doplňující informace v šedých rámečcích. Pro zvířecí milovníky mohu jen doporučit.

30.06.2019 4 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Bohužel jsem se nemohl do knihy začíst. Autorčin styl psaní mi prostě nesedl, což je pro mě hlavním mínusem knihy. (Nevím, jestli je to takhle u všech korejských autorů, nebo je to specifikum pouze této autorky). Pro mě další překážkou ve čtení jsou pouze 4 kapitoly v samotné knize a nekonečně dlouhé odstavce.
Nicméně samotný příběh mi přišel zajímavý. Největším plusem knihy je jednoznačně detailní vykreslení psychopatické povahy a charakteru, ovšem za ten styl psaní musím knize dát pouze dvě hvězdičky...

30.06.2019 2 z 5

Pivní bible Pivní bible Brian Kunath

Zajímavě a poutavě napsaná kniha o tom, jak si doma uvařit pivo (pro laiky).

19.06.2019 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Renáta Petříková

Je pravda, jak už to tu někdo napsal přede mnou, že kniha je dost idealistická a v reálném životě by určitě vše probíhalo trochu jinak. U podobných románků ale také nejde čekat nic jiného. Jedná se o oddechový romantický románek jen s tím rozdílem, že láska tu je mezi dvěma ženami. Rozhodně zajímavý počin do české LGBT literatury, za což dávám 4* a pokrytecky přiznávám, že kdyby se příběh odehrával mezi mužem a ženou, dám o hvězdičku či dvě méně (pokud bych si takový příběh vůbec přečetl).

11.06.2019 4 z 5