Sešívance

od:


KoupitKoupit eknihu

Jihočeský horrorový autor Honza Vojtíšek se pro svou třetí povídkovou knihu proměnil v doktora Frankensteina. pozval si k sobě horrorové autory a autorky z Česka, Slovenska a Polska a z každého si odřezal to nejlepší, aby získal deset povídek a jeden komiks. Každý příběh má ty správné kousky z Honzy a spoluautorů, čímž vznikla pevně sešitá monstra, pochodující přímo k vám. Jedno děsivější než druhé. Kniha obsahuje deset povídek napsaných společně mimo jiné se Svatoplukem Dosedělem, Janko išou, Markem E. Pochou, Kristinou Haidingerovou či Łukaszem Radeckým nebo Sylwií Błach, jeden komiks vytvořený společně s autorem obálky Dávidem Marcinem a jednu samostatnou povídku. Předmluvu ke knize napsal překladatel a nakladatel Milan Žáček....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386555/sesivance-PSb-386555.jpg 4.26
Žánr:
Horory, Povídky
Vydáno:, Martin Štefko - Golden Dog
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
lucie2685
01. října

povedené povídky,rada sem početla a ráda zase něco takoveho počtu,moc se mi to líbilo...

Ivan Kučera
28. září

„Rachot v temnote a potom chichotanie.“ Na v poradí už tretiu hororovú zbierku poviedok od Honzu Vojtíška som sa tešil. A nielen preto, že som v nej mal mať poviedku Mrtví klauni nepijí, ale tak celkovo. Obsahuje pár slabších kúskov a u niektorých poviedok by som bol zrejme troška nekompromisnejší a troška drsnejšie by som mazal (úvody niektorých mi pripadali zbytočne dlhé, vinou čoho až neskôr vtiahli čitateľa do deja). Ale výsledný dojem je veľmi dobrý. Fajn hororová knižka, príjemný nadpriemer. A to nielen po príbehovej, ale i vizuálnej stránke – veľkosťou, hrúbkou, či atraktívnou, farebnou obálkou budia Sešívance sebavedomý, suverénny dojem. Okrem množstva poviedok, ktoré Honza napísal v spolupráci s inými autormi, obsahuje kniha tiež rôzne „povinné“ záležitosti, bez ktorých by to nebolo ono – či už medailóniky jednotlivých autorov, alebo zaujímavé zaujímavosti zo zákulisia o vzniku jednotlivých kúskov. Najviac ma zaujali spolupráce s Markom E. Pochom, Martinom Štefkom a Poliakom Łukaszom Radeckim (ktorého O chlapečkovi, kterému uletěl ptáček hodnotím ako vrchol zbierky, hoci niektorým možno bude až príliš pripomínať filmy Ľudská stonožka a Tusk). Oživenie predstavuje komiks od Davida Marcina. Veľmi silne na mňa zapôsobil úvodný Nietzscheho citát.

herdekfilek
15. září

Mám rád, když mě v knížkách něco překvapí, když udělám takové to - fí ha, dobrý. U Sešívanců jsem to dělal často. Nehovím hororové literatuře, upřímně, u hororů se bojím a není mi to příjemné. Ale přesto jsem skalním fanouškem Honzy Vojtíška, protože ten to prostě umí. Obzvláště povídka Mrtví klauni nepijí mě příliš nepotěšila, po jejím dočtení jsem totiž musel jít do sklepa... asi v jedenáct večer... a málem jsem se podělal strachy. Hororová literatura má vyvolat takové to příjemné (pro mě tedy nepříjemné) mrazení. V Sešívancích ho bylo tolik, že by se dalo vyvážet. Fuj tajksl.