dawson321 dawson321 komentáře u knih

Brno 100 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Brno 100 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Brno je láska ️ Pro mě jako velkého nadšence do gastra je kniha must have. I když většinu podniků znám, tak to vůbec nevadí a rád se zasním nad krásnými fotkami, který v knize jsou.

22.07.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Určitě lepší kniha než předchozí Rodina odvedle. Kdo má nějakého sourozence, tak se možná v ději trochu uvidí, protože soupeření o přízeň mezi sourozenci je snad všude. Rozhodně zajímavé postavy.

11.07.2022 4 z 5

Zkáza Jezerní kotliny Zkáza Jezerní kotliny Petr Hugo Šlik

I když by si kniha zasloužila spíše 4*, za to, že někdo dokázal navázat na Foglara a já se mohl opět přesunout do dětství a zavzpomínat na Jezerní kotlinu dávám 5*. Trochu mi v knize vadil eko-poučný kontext.

04.07.2022 5 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Bohužel jsem knihu nedočetl... pro mě vykreslovala tak neuchopitelnou a vzdálenou kulturu, že jsem se do knihy vůbec nemohl začíst. Tématika duší zemřelých mě moc nenadchla. Jiné LGBT young adult knihy se mi líbily více.

22.06.2022 2 z 5

Jahody Jahody kolektiv autorů

Kuchařky z edice Apetit nikdy nezklamou. Teď v sezoně jahod je to super pomocník, jak toto ovoce různě zužitkovat.

17.06.2022 5 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Výborná kniha rozhovorů, která na českém trhu chyběla. Nejvíce mě chytly rozhovory o HIV či queer popkultuře.

13.06.2022 5 z 5

Boje a proměny jedné ženy Boje a proměny jedné ženy Édouard Louis (p)

Po otci přichází na řadu Eddiho matka. Kniha je to opět útlá. Díky příběhu jeho matky můžeme nahlédnout do života chudinské francouzské třídy a snahy se z této třídy vymanit a posunout výš. Oceňuji rodinné fotografie.

05.06.2022 4 z 5

111 míst v Ostravě, která musíte vidět 111 míst v Ostravě, která musíte vidět Vasilios Chaleplis

Více takových podobných průvodců. Již jsem četl 111 míst z Brna a Ostrava to výborně doplňuje. Už se těším na další výlet do tohoto města.

30.05.2022 5 z 5

Křídový panáček 2/7 Křídový panáček 2/7 Vojtěch Matocha

Krásné ilustrace, děj je sice na mě trochu pomalejší a do jednotlivého dílu se to vzhledem k malému počtu stran bohužel nevejde. Teď zase čekat měsíc na další díl.

18.05.2022 4 z 5

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Škoda, že je to tak krátké. Nicméně ilustrace jsou moc pěkně udělané a příběh mě navnadil i na další díly. Jsem rád, že se po čase zase mohu přenést do Prašiny, která i přes to, že se značně modernizuje a proměňuje, si uchovává svůj tajemný ráz.

20.04.2022 5 z 5

Prašina: Kompletní trilogie Prašina: Kompletní trilogie Vojtěch Matocha

Prostě moje srdcovka...všechny postřehy a dojmy jsem napsal již k jednotlivým dílům.

20.04.2022 5 z 5

Dva měsíce v Lisabonu Dva měsíce v Lisabonu Adam Gebrian

Po přečtení knihy mám chuť sednout na letadlo a odletět do Lisabonu. :)) Takže kniha účel splnila.

01.04.2022 4 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Docela děsivé, jak si jeden člověk dokáže podmanit skoro celé Česko. Smrkám před Kmentou, že dokázal sehnat tolik informací o AB. Některé mi byly známé, jiné docela překvapivé. Určitě si časem přečtu i druhý díl.

04.02.2022 4 z 5

Hranice už nejsou, tati Hranice už nejsou, tati Miroslav Pech

Přečteno na jeden zátah. Kniha se četla dobře, i když byla v některých ohledech dost surová. Nelíbili se mi moc hororové pasáže s "příšerou". Naopak bych dal více prostoru vztahu otce - dcerky a následně prarodičů. Originální české dílo.

29.01.2022 4 z 5

365 + 1 příběh strážníků z Přerova 365 + 1 příběh strážníků z Přerova Miroslav Komínek

Originální policejní svodky - některé jsou více vtipné, některé méně, přesto kniha dost pobavila. Zajímavostí je, že Miroslav Komínek za blog Městská policie Přerov, ze kterého kniha vychází, získal cenu Magnesia Litera.

25.01.2022 4 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Stylem psaní i jazykem se kniza řadí ke klasickému dílu americké literatury. Je to kniha o vině, trestu, odpuštění i rozhřešení. I když nám v současnosti mohou některé věci v knize připadat dost šílené, hlavně poslední kapitoly, pojednávající právě o odpuštění či lásce, jsou platné dodnes.

16.01.2022 3 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Takový starší předchůdce Bravíčka a jeho poradny Láska, sex a...
Samozřejmě myšleno s nadsázkou. Ale na svou dobu nadčasová kniha.

16.01.2022 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Kniha mého dětství, pamatuji si, jak jsme ji četli v hodinách na základní škole.

16.01.2022 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Peter May napsal i lepší knihy, než je tato. O tom vypovídá i fakt, že jsem cca od 90. stránky tušil, jak to s Rozparovačem je, což se nakonec i potvrdilo. To by se prostě v dobré krimi stávat nemělo. Nicméně se jedná o velice napínavou a krvavou krimi. Hlavně ta poslední kapitola je opravdu dost drsná, takže se vyplatí knihu dočíst až do konce.

14.01.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Tahle kniha mi ležela asi 2 roky v knihovně, než jsem se k ní vůbec dostal. Ani nevím, proč jsem ji tal dlouho přehlížel... nakonec to bylo super čtení. Kniha misí mnoho žánru, od psychologického dramatu přes thriller až k mrazivé krimi. Každá část má něco do sebe a navzájem se výborně doplňují. Hvězdičku dolů dávám za pro mě patetický a poněkud předvídatelný konec.

12.01.2022 4 z 5