david9690 david9690 komentáře u knih

Velmi dobrá kniha. Nejprve to trochu trvá než se člověk zorientuje ve všech těch postavách, ale jak postupně se odkrývají jednotlivé dílky puzle, zjistíte že je to moc zajímavý příběh a skrývá v sobě překvapivé souvislosti. Byl to pro mě velmi příjemný zážitek si knihu přečíst, dozvěděl jsem se spoustu nových informací a můžu knihu jen a jen doporučit. Tohle se čte samo.

05.03.2019 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

No moje první kniha pana Vondrušky. Trochu rozporuplné pocity, někdy se mi to trochu táhlo, nechápal jsem to šílené pokrytectví těch církevních hodnostářu a taky mi vadila přemíra sexu (skoro jsem někdy měl pocit že si tím fantazírováním něco autor kompenzuje), ale na jeho obranu zase musím uznat že příběh je vyprávěn poutavě, má to myšlenku a určitou věrohodnost (zejména pak historickou a geografickou) a když se na přečtenou knihu dívám zpětně, tak si možná někdy přečtu i další z této série popř. vyzkouším jiné série.

05.03.2019 3 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Moje první zkušenost s tímto autorem, četlo se to celkem dobře, sice některé pasáže byly trochu zdlouhavé, ale místy mě z té krutosti až mrazilo. A hlavně nechápu matku těch bratří - tohle byla fakt neuvěřitelná postava, bohužel takových despotických lidí asi bude dost.

28.02.2019 4 z 5

Jonase mám rád, ale tady už mi to přišlo takové vykrádání sama sebe, skoro jako kniha napsaná z povinnosti. Občas jsem se pobavil, zasmál, ale 100lety stařík i Analfabetka mě teda chytly mnohem více. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat

27.02.2019 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mnohokrát jsem to již četl a vždy na to s takovou nějakou sladkou nostalgií vzpomínám. A asi si to zase někdy brzo přečtu a pokochám se. Fajne a pěkné.

27.02.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Tohle by měla být povinna četba! Při čtení této knihy jsem se přistihl že s autorem souhlasím v 99%. Pokud hledáte jednoduchý, zábavný, dobrodružný, velmi lidský (i když vlastně Boží) a zaručeně fungující recept na štěstí tak se na tohle mrkněte a trochu o tom přemýšlejte. Prostě výborný čtenářský zážitek, humor, skvělé uspořádané myšlenky a respekt k tomu, že je to prostě že života- "ten chlap se mi fakt moc zamlouvá". Rád se budu k této knize čas od času vracet

27.02.2019 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Knihu jsem přečetl za den. Ze začátku jsem byl nadšený a velmi jsem se bavil, fakt vtipné situace, perfektní a šílené myšlenkové kostrukce a neuvěřitelná fantazie Terryho, krásně poskládané paralelní světy dospělých, dětí, krys a kocoura. Zhruba od 3/4 se mi to už jevilo docela překombinované a konec mi až tak moc nepasoval. Ale celkový dojem pozitivní a fakt dobře jsem se pobavil. Prostě velmi dobrá oddychovka

25.02.2019 4 z 5

Dva v buši Dva v buši Gerald Durrell

Vůbec bych nečekal že mě tato kniha bude bavit až tak moc. Dostal jsem se k ní úplnou náhodou díky čtenářské výzvě a protože byla o mé "destinaci snů" - o Novém Zélandu a Austrálii. Příběhy biologa BBC a jeho technického týmu, který v těchto destinacích natáčí dokument o vzácných a "mizejících" druzích zvířata, jsou napsané prostě neuvěřitelně čtivě a s humorem. Vždycky jsem si vyhledával místa a zvířata o kterých autor psal a bylo to opravdové dobrodružství, objevování a člověk měl pocit že je přímo vtažen do srdce dění jako bych tam byl s nimi. A množství úžasných a neuvěřitelně detailních informací, které jsem se doslova s otevřenými ústy dozvěděl mě opravdu nadchlo. Za mě obrovské a milé překvapení a všem můžu přečtení knihy jen doporučit. Tohle rozhodně není ztráta času.

24.02.2019 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Výborná a velmi zajímavé zpracována kniha. Bavila mě o to více, že jsem viděl celou skvělou sérii Panství Downton a tedy mohl jsem si udělat jakousi představu jak to na panství vypadalo, co majordomus dělal atd. Za mě se to autorovi velmi moc povedlo a je to nádherná sonda do duše a myšlení workoholika toužícího po uznání a dosažení vysněné důstojnosti, který tomuto ideálu obětuje celý svůj život a nakonec zjistí že se hnal za pouhou iluzí. Rozhodně stojí za přečtení, autor má unikátní styl psaní a dokáže vše vykreslit ve velmi detailním a až snovém světle. Jsem rád že jsem si knihu mohl přečíst.

23.02.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Frederik prostě umí. Mám rád všechny jeho knihy a tahle rozhodně nezklamala. Má neuvěřitelně dobrý styl psaní, je to takové krasosmutnění a moc se mi líbilo, jak babička nachystala pro Elsu to dobrodružství, aby sama pochopila souvislosti a vztahy s jednotlivými lidmi v okolí. Babička byla prostě borka a fakt ji obdivuji. Za mě top kniha, ale to jsou bohužel nebo spíš bohudík všechny autorovy knížky.

21.02.2019 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Ze začátku jsem si říkal že to je strašně naivní, zjednodušené, chtěl jsem to vzdát, ale postupně jsem tomu začal přicházet na chuť, na konci jsem se vyloženě bavil a očekával jakou další potrhlost a nečekanou zápletku je ještě autor schopen vymyslet. Hlavní hrdinka je takový JamesBond v sukni, člověk musí pochopit že je to taková legracka a pak zpětně zjistí, že to nebylo špatné

19.02.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Líbil se mi moc nápad psaní některých částí knihy z pohledu SMRTI. Jak odněkud z blízké vzdálenosti popisuje pocity a myšlenky lidí se kterými se setkává a těmi kdo jsou v okolí. Opravdu zajímavý nápad, kniha napsaná velmi zručně, příběh je vystavěn velmi realisticky a přesto si uchovává určitou snovost a hořkosladkou chuť. Ale za mě moc fajn kniha a oceňuji autora, že konec neudělal jako sladký happy-end. Skvělé hlavní postavy, které si prostě čtenář musí zamilovat.

14.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu neuvěřitelně strhující příběh co se čte doslova jedním dechem. Moje 3 kniha za sebou pojednávající o WW2nd (předchozí knihy byly Zlodějka knih a Spolek krásné literatury a bramborového koláče) a zase úplně z jiného úhlu a v jiných souvislostech. Úžasné napsané a tak brutálně reálné až se z toho člověku ježí chlupy. Ale rozhodně stojí za přečtení.

13.02.2019 5 z 5